Η γωνιά του μερακλή

Είναι λίγο σκληρό.

μια διορθωση,ειναι ‘‘αντερα αγριογουρουνου τηγανισμενα σε λιπος ταυρου’’:stuck_out_tongue: Τευχαρα!

περιμενω ποιος ηρωας θα πει γκοργκοντζολα.

Κάνε και κανά μπριζολίδι φάλαινας άμα είναι,θα το τιμήσουμε δεόντως:p

Pizza…

[SPOILER]αλά Fear factor :stuck_out_tongue:

Xα! Χα! Χα! Απληροφόρητοι…

Τι υπέροχη σειρά ρε. Μου 'χει λείψει!

Συκωτι γαμαει και δεν καταλαβαινω καν γιατι μπαινει στην ιδια μοιρα με τα αλλα σιχαμενα, κοιλιες, ποδαρια και αντερα δλδ. Πολυ νοστιμο και θρεπτικο. Επισης κοκορετσι τρωω αμα εχω πιει αρκετα το Πασχα, μικρες ποσοτητες ομως.

Το κοκορέτσι είναι μια χαρά φυσιολογικό ρε,όπως και το συκώτι

oι κοχλιοι θεωρούνται μερακλιδικοι.? Τρελενομαι.

Επισης στα γιαννενα τρωνε νομιζω βατραχοποδαρα

Τι σκατά ρε γαμώ; Μόνο εμένα μου φαίνονται όλα τους το ίδιο απαράδεκτα;;;

Βατραχοπόδαρα κι εσύ τώρα… σιγά τη μαλακία…

τα σαλιγκαρια παντως ειναι απιστευτο εδεσμα

Φίλε μου αν ξεπεράσεις την αρχική αηδία θα δεις πως είναι τρομεροί μεζέδες.Όσο για τα σαλιγκάρια προτιμώ μια συνταγή με κρεμμυδάκι από την κρητική.8)

Μπορώ να στα κάνω μια υπεροχότατη σαλάτα τα σαλιγκαράκια!

Έδιτ: φίλη

Είναι ένα μαγαζί κοντά στην Αθηνάς στο κέντρο που κάνει ωραία σαλιγκάρια και γενικά ωραίο μαγειρευτό φαγητό! (Απλά ανέφερε το παλικάρ’ τα σαλιγκάρια και το θυμήθηκα)

μπορω να συνεχισω τη ζωη μου για παντα, τρωγοντας μονο χοχλιους μπουμπουριστους-ξυδι,δεντρολιβανο,αλατι στο τηγανι

Ουοπς σορυ για το μπέρδεμα,καινούργιος γαρ.Μαγαζί με καλα σαλιγκάρια;;=P~Ενδιαφέρον.

No worries… Πετυχημένα τα σαλιγκαράκια! Και σε καλές τιμές γενικά τα φαγητά… Είχαμε πάρει 5 φαγητά, σαλάτες, πατάτες, κρασιά και μας πήγε 46 ευρώ νομίζω… κάτι τέτοιο…

Έλα και άμα βρω χρόνο σου υπόσχομαι σαλάτα!

εμενα μ’ αρεσουν ολα οσα αναφερθηκαν εκτος απο τα μυαλα τα θεωρω αδιαφορα

Το συκώτι είναι ωραίο. Αλλά δε νομίζω ότι είναι και τόσο μερακλήδικο.

Τα σαλιγκάρια τί λένε; Μαγειρευτά έχουν αυτή την…ε, μλπιαχ…υφή; Αν δεν τα σιχαινόμουν τόσο θα ψηνόμουν να τα δοκιμάσω!..

Mυαλό από πρόβατο ή κατσίκι(δεν ρώτησα)
Ότι χειρότερο έχω δοκιμάσει ever και φυσικά ξέρασα
[-X

Συκώτια, κοκορέτσια κ.λ.π γενικά δεν τρώω αλλά παραδόξως για σούπα με συκώτια, στομάχια και καρδιές κότας τρελαίνομαι!
=P~

Μα(ντ)σρουμ θέλω κι εγώ να έρθω για την σαλάτα άμα τον καλέσεις ε. Άντε γιατί μου μπήκε περιέργεια να δοκιμάσω κι από δαύτα.