Η γωνιά του μερακλή

Θα το έφαγες σκέτο.Με αλάτι και πίπερι είναι αριστουργηματικό:)

επίσης κότσι τα σπάει γενικότερα. με την κοκκάλα και το κρέας γυρω γυρω να σχηματίζει βουνό.

Σπληναντερο,γαρδουμπα και μπουμπαρι!!!
Πηλιωρητικα αυθεντικα φαγητα που τιμαμε σαν γνησιοι Βολιωτες!!!
Και πατσας/κοιλιτσες ψιλοκομμενος με σκορδοστουμπι εννοειται!!!

να πω σκορδαλιά , τσιτσίραυλα και βλήτα ή είμαι πολύ μέηνστριμ ?

Πες και πορτοκαλάδα μπλε, μπύρα χωρίς αλκοόλ, ντεκαφεινέ καφέ φίλτρου και είσαι μέσα

[SPOILER]τι είναι τα τσιτσίραυλα?:-s[/SPOILER]

Α ! και κολιτσιάνοι . από τους καλύτερους τσιπουρομεζέδες ΕΒΕΡ !

Καλα εσυ εισαι δικος μου,ε?Βαλε και φουσκες που τελευταια χρονια στο Βολο,μονο ο θεος ο Μιμικος εφερνε,αλλα μετα απο τοσα χρονια ο παππους βγηκε στη συνταξη και εκλεισε περισυ!!!:frowning:

Γκιούλμπασι στην λαδόκολλα, αλειμμένο με βούτυρο και μέσα χωμένες σκελίδες σκόρδου και ράβδοι γραβιέρας :bye:

Επισης για ορεκτικο μετραει αρκετα αχινος/αχινοσαλατα ε!

Είσαι mentalist
Μετά που ξέρασα, ο μπαμπάς μου(που μου το έδωσε με το ζόρι), ήθελε να μου πασάρει άλλο ένα κομμάτι επειδή και καλά το πρώτο ήταν ανάλατο και μεγάλο για να το μασήσω

:thumbup:
Το κότσι σπέρνει αλλά νομίζω είναι αρκετά “νορμάλ” σε σχέση με κάτι άλλα που αναφέρθηκαν

μα δε μιλάμε για paranormal αλλα για πραγματικα μερακλιδικα φαγητα! Ενιγουει κοτσι γαμει

Αδέρφια ποιά είναι η γνώμη σας για σουπιές με σπανάκι.Μου φαίνεται νορμάλ και πεντανόστιμο φαί αλλά οι μισοί στο σόι αηδιάζουν:lol:

Το καλυτερο φαγητο που υπαρχει.Οπως και με μπακαλιαρο αντι για σουπιες στο φουρνο επισης γαμαει

Το καλυτερο δεν ειναι, γενικα σπανακι λατρευω σε σπανακοπιτα κυριως (της μανας μου κατα προτιμηση) αλλα οι σουπιες απο μονες τους ειναι αξια :smiley:

4327 θερμίδες η μπουκιά ε; :stuck_out_tongue:

Αυτο τι το 'θελες;;;

Κατα τα αλλα, γαμω. 8)

Γιατί ρε, ξέρετε τι γεύση δίνει;;; :stuck_out_tongue:

Κάνοντας μια ανασκόπηση όσων διάβασα εδώ, προσθετω και τις δικές μου πινελιές.

Πατσάς. Μοσχαρίσιος, αλλά και αρνίσιος, εκπληκτική σούπα. Τα ποδαράκια τα βράζουμε τυλιγμένα με τα αντεράκια. Απίστευτο…
Μαγειρίτσα. Δεν έχει τέλος η κατανάλωσή της. Και 4 και 5 πιάτα, άμα λάχει…
Γαρδούμπα, κοκορέτσι. Το δεύτερο καταναλώνεται με το μέτρο.
Παστουρμάς, με οποιοδήποτε τρόπο. Πετυχαίνει όταν μυρίω για μέρες ολόκληρος…
Σπλήνα γεμιστή. Απλά υπέροχη…
Και last but not least…Τζιεροσαρμάδες ή κάπως έτσι. Τους έφαγα Αλεξανδρούπολη όταν ήμαν φαντάρος πριν 16-17 χρόνια. Η μπόλια του αρνιού (η πάνα του στομαχιού, για όσους δεν ξέρουν) γεμισμένη με ρύζι, συκωτάκια και μυρωδικά. Τρώγεται τηγανητή ή στο φούρνο. Απορώ γιατί όλοι οι άλλοι το σιχαινόντουσαν. Καλύτερα για μένα. Περίπου 3 δις θερμίδες η μερίδα και πρώτη θέση στα Χοληστερήνεια 1995 και 1996…

Από τα άλλα, αγριογούρουνο σε σάλτσα μέντας και αρκούδα γεμισμένη με γλουγλού…
Α, και σαντουϊτσάκια με βόδια…

και σεφταλιες

Μιας και πιάσαμε τυλιχτά με πάνα θεικό είναι και το φρυγαδέλι(συκώτι τυλιχτό)=P~