Η γωνιά του μερακλή

Βρε παιδιά γιατί έχω την εντύπωση ότι το κοκορετσάκι έχει εξοριστεί από τις ψησταριές τα τελευταία χρόνια; Μόνο με μέσο βρίσκεις! Δεν τους συμφέρει, είναι δύσκολο στην κατασκευή, δεν υπάρχει κατανάλωση; Τι από όλα αυτά; :-k

Καλά είναι λίγο μανούρα να καθαρίσεις τα άντερα και να τυλίξεις τα εντόσθια,άλλα νομίζω οτι ο κύριος λόγος είναι οτι δεν πρέπει να υπάρχει ζήτηση.Και αυτό γιατί :
1)πολλοί φοβούνται αρρώστειες,βρώμικα υλικά κλπ
2)Ο ΤΟΠΟΣ ΓΕΜΙΣΕ ΦΛΩΡΟΥΣ!:blow:

Ποιο κοκορετσι ?
Ολα εχουν εξοριστει.
Κοτοπουλα,σουβλακια,γυροι και κοντοσουβλι μονο πλεον.
Εγω δεν εχω δει τιποτα αλλο παντως.

Και καλα κανουν και φοβουνται, καθονται νομιζεις και το πολυκουραζουν το αντερακι εξω; Κανονικα θελει γυρισμα και σουπερ πλυσιμο inside out αλλα εξω το πολυ να το περνανε ενα νερακι. Μονο σπιτικο εχω φαει ευτυχως :roll:

αν μας έχει διδάξει κάτι η ιστορία είναι ότι η νοστιμιά είναι στη βρωμιά.-

ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ.ΑΣ ΡΙΣΚΑΡΟΥΝ:p
Έδω μπορεί να πεθάνεις απο σούσι το κοκορετσάκι τους μάρανε;:lol:

Έχει δίκιο η Σόφι! Δεν είναι “πάιξε-γέλασε”… Και σε μένα και σε πολύ κόσμο, πιστεύω, αρέσει το κοκορέτσι, αλλά για αυτούς εκεί έξω είναι βαβούρα. Η διαδικασία του να το φτιάξεις δεν είναι δύσκολη (έχω δει πώς φτιάχνουν), το γνωρίζουν και οι περισσότεροι αυτό, η διαδικασία όμως του να πλένεις τα έντερα είναι χρονοβόρα και κανείς δε θα σου κάτσει μια μέρα να τα πλένει… Να μου λείπει να φάω ακαθαρσίες… Το σούσι είναι άλλο, αλλά και πάλι έχω τους ενδοιασμούς μου… Συμπέρασμα: μακριά από τα ωμά(ψάρια) και τα έντερα έξω!!!

Σκέψου ωμό ψάρι τυλιγμένο με έντερα.Τotal death:p

Μπλεχ, εκεί δεν το γλιτώνεις το… death!!!

To inside out δεν είναι μεθοδος πλυσίματος εντέρων. Είναι δίσκος των Fates Warning. Tέλος.

Βάλτε ρε λίγο ρίσκο στη ζωή σας, έτσι πρέπει…

Μ’ ένα σμπάρο δυο τρυγόνια τοξικέ! :thumbup::thumbup::thumbup:

Ε ναι. Λύσαμε όλα τα θέματα διατροφικής υγείας και θα μας πειράξει το αντεράκι του αμνοεριφίου. Σα δε ντρεπόμαστε λίγο. [-X[-X[-X

ενα μικρο bump
γιατι οι αγιες τουτες μερες καταληγουν σε μαγειριτσα,γαρδουμπες και φυσικα κοκορετσι :bounce::bounce::bounce:

Και τα 3 λατρεμένα :stuck_out_tongue: και είναι σπαστικό που έχουν ‘‘συνδέσει’’ τη μαγειρίτσα(και τα υπόλοιπα, αλλά είναι πιο ‘‘μπελαλίδικα’’) με το Πάσχα…! Αυτό το φαί (γενικότερα, τις σουπές) μπορούσα να το τρώω και κάθε μέρα!!!

ΥΓ το αρνάκι στη σούβλα δε μ’ αρέσει… :Ρ

Respect σε όλους τους απο πάνω μόνο και μόνο γιατί τιμούν αυτά τα υπέροχα φαγητά :respect:

Όλα τους ΓΑΜΟΥΝ! Πατσάς μετά απο ξύδια είναι γιατρικό. Μαγειρίτσα λατρεμένη γι’αυτό και την τιμώ και άνευ Πάσχα γιατί ο πατσατζής που πάω την κάνει σουπερ. Κοκορέτσι και γαρδούμπα δεν μπορώ να αντισταθώ. Τζιγεροσαρμάδες επίσης τα σπάνε.

:bow2: στο θρέντ

Ώπα! Σωστό κσέθαμμα μέρες που ναι. Πείτε κανένας που θα φτιάξει καμιά μαγειρίτσα ή γαρδούμπα να του μπαστακωθώ.

Ακριβώς αυτό. Για πάντα και συνέχεια…

Και όποιος αντέξει με τα τριγλικερίδια και την χοληστερίνη στα κόκκινα :lol:

εδω :stuck_out_tongue: