Πυρκαγια στην Χαλκιδικη

Μεγαλη πυρκαγια εχει αναψει στην Χαλκιδικη και εχουν καει μεγαλες δασικες εκτασεις αλλα και αρκετα σπιτια και εως τωρα εχει σημειωθει κι ενας νεκρος, Γερμανος τουριστας… Το πρωι το μετωπο λεει ειχε 10 μιλια εκταση…
Κριμα. Μακαρι να σταματησει το συντομοτερο δυνατον…

Και πολυ αργησαν. Νεα ξενοδοχεια πρεπει να χτιστουν. Αθανατη Ελλαδαρα…

από τον ανταποκριτή μας… :roll:

Τουλάχιστον δεν πέρασε από Σίβηρη…

Άντε καλά τα ξενοδοχεία…Παίζει όμως να καίγεται το δάσος για το εξωχικό του κυρ Μητσου και της παρέας του…

Και δυστυχως δεν καηκαν μονο δαση,αλλα και σπιτια και κτιρια(στη Χανιωτη μεσα μπηκε η φωτια…),ενω πνιγηκε κ ενας Γερμανος που εκανε διακοπες με την οικογενεια του,στην προσπαθεια του να τους απομακρυνει απο τη φωτια με σκαφος…

Πρόπερσι πήγα Λευκάδα, και αμέσως μετά έγινε ο σεισμός.

Φέτος Χαλκιδική πρώτο πόδι και τώρα καίγεται.

Να μη μιλήσω για τις φετινές μου διακοπές στην Άνδρο που ήταν γιγαντιαία καταστροφή…

Μα πόσο γκαντέμης είμαι???

(Φέτος, από παραλιακή, μόνο στο Galea είχα πάει!!! :twisted: )

Μπορείς να ΜΗΝ ΞΑΝΑΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ??? :roll:

Μπορεις να μου ευχηθεις να μην περασω κανενα μαθημα στην εξεταστικη αυτη?

Ανάβεις φωτιές, ανάβεις κι όλα τα καίς…
κι απ’οπου περάσεις κάνεις καταστροφές…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Παιδιά, από τα βάθη της καρδιάς μου σας εύχομαι τα χειρότερα!!!

Αν μείνω σπίτι, όλο και κάτι άλλο θα συμβεί (σεισμός, θα πέσει το δίκτυο,κτλ…). Από τη γκαντεμιά ουδείς εσώθη…

Πληροφοριακά, μία από τις πολλές γκαντεμιές του καλοκαιριού μου στην Άνδρο, ήταν πάλι μία πυρκαγιά στο χωριό που έμενα, που διήρκεσε 3 μέρες και παραλίγο να κάψει σπίτια συγγενών… :roll:

Του χρόνου με βλέπω διακοπές στη Σαχάρα…

1ον Έτσι και πέσει το δίκτυο (οποιοδήποτε) θα σε βρω και θα σε δολοφονήσω…
2ον Μπορει να μην προλάβω γιατί θα σε σκοτώσουν οι συγγενείς σου…
3ον Θα βρέξει μέχρι που θα πλυμηρήσει η Σαχάρα (αλλά στα @@ μου οπότε πήγαινε)

1ον Έτσι και πέσει το δίκτυο (οποιοδήποτε) θα σε βρω και θα σε δολοφονήσω…
[/quote]

Φιου!
Με ένα σεισμό την γλιτώνω δηλαδή!!!

Αν γίνει κάποιοα μέρα topic γκαντεμιάς, θα καραφλιάσετε με αυτά που έχουν τύχει σε εμένα και τον κολλητό μου (ακόμα μεγαλύτερος γκαντέμης)!!!

karvou μηπως γεννηθηκες Σαββατο 13 του μηνος το ετος 666 στις 13:13:13??
:smiley:

1ον Έτσι και πέσει το δίκτυο (οποιοδήποτε) θα σε βρω και θα σε δολοφονήσω…
[/quote]

Φιου!
Με ένα σεισμό την γλιτώνω δηλαδή!!!

Αν γίνει κάποιοα μέρα topic γκαντεμιάς, θα καραφλιάσετε με αυτά που έχουν τύχει σε εμένα και τον κολλητό μου (ακόμα μεγαλύτερος γκαντέμης)!!![/quote]

Επειδη ειμαι και εγω Σαββατογεννημενος και εχουν συμβει τα απιστευτα με εμενα προτινω οσοι ανηκουμε στο Club αυτο να αναφερουμε μερικα περιστατικα.
Εγω περισυ ενα βραδυ του Ιουλιου πηγαινα στο σταθμο της Ομονοιας για να παρω το τραινο να γυρισω σπιτι, ηταν περιπου 11 το βραδυ εγω με ενα φιλο μου περασαμε εξω απο τα Metropolis και μου λεει αυτος ετσι για χαβαλε: Ρε συ το σπαμε να παρουμε κανα τσαμπα CD? και εγω απαντω: Οχι ρε μαλακα να του βαλουμε φωτια.
Το επομενο πρωι οταν ξυπνησα μου ειπε ο πατερας μου ουι ακουσε στις ειδησεις του ραδιοφωνου οτι τα ξημερωματα καηκαν τα Metropolis!!! 8O 8O
LOOOOL!!!

Εγω ξερω ενα πολυ κουφο περιστατικο που συνεβη και πονεσε κιολας αρκετα αυτον που το επαθε…
Ειχαν παει για ποτο 2 συμφοιτητες μου εξω και ο ενας ειχε μηχανακι(το ειχε 5-6 χρονια).Δεν το ειχε δει μεχρι τοτε ο αλλος,οταν το ειδε του λεει “Ρε τι ειναι αυτο το καγκουρικο?Δεν ανεβαινω,ρομπα ειναι”.Τελικα ανεβαινει,βγαινουν,γυρνανε μετα και του λεει:“Kαλα ρε το δενεις κιολας?Ποιος θα στο κλεψει?”
Το επομενο μεσημερι το αφηνει κατω απο το σπιτι του χωρις να το δεσει,ανεβαινει πανω,κοιμαται κανα 2ωρο και οταν ξυπνησε το μηχανακι ειχε εξαφανιστει…!

Ο απο πάνω, δεν είναι γκαντέμης γιατί πήγαινε γυρεύοντας…

Όσο για το περιστατικό με τα Μετρόπολις, όταν είχε γίνει η τρύπα στη Δουκίσης Πλακεντίας, που είχε πέσει μέσα ένα αυτοκίνητο, εγώ είχα περάσει με ένα αυτοκίνητο με 4 άτομα, λιγότερο από μία ώρα πριν γίνει το ατύχημα. Αλλά πάλι, αυτό δεν είναι γκαντεμιά, είναι σύμπτωση!!!

Έχω πάει για 5Χ5, έχω παρκάρει το αυτοκίνητο στα 50 μέτρα από το γηπεδάκι, γιατί φοβάμαι μην πέσει καμιά μπάλλα πάνω του. Ο δρόμος που το έχω παρκάρει, δεν έχει κανένα άλλο αυτοκίνητο. Παίζουμε μπάλλα, συμπαίκτης σουτάρει μπεκάτσα, η μπάλλα βρίσκει τη μοναδική τρύπα στα προστατευτικά δίχτυα, πηγαίνει 50 μέτρα στο αέρα και ενώ όλοι βλέπουμε ότι πάει δίπλα από το αυτοκίνητο μου, παίρνει φάλτσο και το χτυπάει σε ένα σημείο, που δε φτιάχνεται αν δεν αλλάξω όλο το πίσω φτερό… Μέχρι σήμερα την έχω την γούβα…

Όσο για τον κολλητό μου? Μαγνητικό πεδίο στο Ντράφι, που ενεργοποιήθηκε για 5 λέπτα και μετά χάθηκε, του τράβηξε την παρκαρισμένη του BMW (με ταχύτητα και χειρόφρενο OK, αλλά σε κατηφόρα) και του την πέταξε σε ένα δέντρο κάνοντας του το πίσω μέρος φυσαρμόνικα. Το μόνο για το οποίο χαιρόταν? Πίσω από το δέντρο υπήρχε … γκρεμός

Στην Άνδρο είχα πάει μόνος, αλλά στη Χαλκιδική, στη Λευκάδα και στο Galea, είχα πάει μαζί με τον κολλητό μου… Ευτυχώς σπουδάζει Αγγλία, αλλιώς η παρέα μου μαζί του θα είχε καταστρέψει το Λεκανοπέδιο!

Μια φορα πηγαινα με τρολευ Ομονεια και επεμενα να παρουμε εισητηρια μην κανας ελεγκτης, τελικα μπηκε ελεγκτης αλλα ειχαμε παρει εισητηρια. Μετα απο καιρο ελεγα αυτο το σκηνικο σε δυο φιλους μου, την επομενη μερα τους επιασε ελεγκτης!!! Δεν μπαινουν γενικα αυτοι χωρις εισητηριο αλλα εκεινη τη μερα ξεχασαν να βγαλουν και τοτε εσκασε μυτη ο ελεγκτης!!!
Επεισης μια φορα ειχα παει στο σπιτι ενος φιλου μου και τα λεγαμε, καποια στιγμη αναφεραμε τη γκομενα του στη συζητηση και εγω δεν ηξερα πως εγινε το σκηνικο και την εριξε αφου ηταν για καιρο φιλοι. Μου ειπε λοιπον την ολη φαση πως εγινε και του ευχηθηκα να πανε ολα καλα. Αποτελεσμα?
Το βραδυ συναντηθηκαν τσακωθηκαν και χωρισαν οριστικα και αμετακλητα!!!

τι ειστε εσεις ρε? :? 8O 8O

Rych… Δεν νομίζω να σε καλάνε σε γάμους και βαφτήσια. Και σε κηδείες δύσκολο… “Να ζήσουμε να τον θυμόμαστε”… Μπαμ! 8O