Εκλογές 2012

Ε βεβαια, διοτι χορτασαμε συμμαχιες και βοηθεια τα δυο τελευταια χρονια.

:lol::lol:
Ας κάνουμε το σταυρό μας να περιοριστεί στο λιγότερο φορτισμένο “bro” :p:roll:

Έτσι, έτσι, στο κάτω-κάτω τι θα εξαρτάται από τον μπούλη; μόνο το μέλλον σου και αυτό των δισέγγονων σου…
Ρίξτο και στον Βεργή με το τσουτσουνάκι έξω! Εκεί να δεις χαβαλέ με την ψήφο!

Δυστυχώς δικαιώνει τον Βαρουφάκη και εμένα, που ερχόμενοι από διαφορετικές σχολές σκέψεις μεταξύ μας, και οι δύο λέγαμε πως τα μέτρα που παίρνονται δεν έχουν ουσιαστικό θετικό οικονομικό αποτέλεσμα παρά είναι μέτρα “συλλογικής τιμωρίας και παραδειγματισμού”.
Πόσο ανατριχιαστικό είναι μία Γερμανική κυβέρνηση εν έτει 2010 να πιστεύει στην συλλογική ευθύνη και τιμωρία;
Όπως και να έχει πάντως, μερικές από τις χειρότερες πτυχές όσων έγιναν δεν επιβλήθηκαν από καμία Μέρκελ αλλά εδώ από τα Ελληνικοτατα μυαλά ΓΑΠ-Παπακωνσταντίνου και Βενιζέλου που αποφάσισαν να “προστατέψουν” την πελατεία τους στο δημόσιο σε βάρος του ιδιωτικού τομέα. Το αποτέλεσμα ήταν τελικά να τους γυρίσουν και αυτοί την πλάτη και να τρέξουν γοητευμένοι στον επόμενο που υπόσχεται πως “λεφτά υπάρχουν” τον μεσιέ Αλεξάκη! #-o

Έτσι είναι Mule. Με την παλιά γενιά πολιτικών ανδρείκελων (πασοκ-νδ και τα παράγωγά τους… Ντόρα, Μάνος και σια) είδαμε φοβερή προκοπή… να μου λείπουν!
Όχι ότι εμπιστεύομαι τον Τσίπρα (για άλλους λόγους), αλλά στην τελική προτιμότερο αυτό το σενάριο σε σχέση με τους προηγούμενους (μη χείρον βέλτιστον στην Ελλάδα μια ζωή… αφού δεν έχουμε πραγματικά ικανούς πολιτικούς κοντά στον λαό).

Αλλά μην ανησυχείς, δεν παίζει και πολύ αυτό το σενάριο, για φέτος τουλάχιστον. Οπότε μάλλον θα φας(με) στη μάπα τον Αντώνη, τον Βαγγέλη, τη Ντόρα και όλο το κακό συναπάντημα 8)

http://news247.gr/eidiseis/koinonia/o_amvrosios_eylogei_th_xrysh_aygh.1789998.html
Όλοι τα 'χετε με τη Χρυσή Αυγή,αλλα όχι με το ΚΚΕ,μα τι επιλεκτικοί που είστε…:roll:

Καμία σχέση φιλαράκι, δεν είναι ΚΚΕ αλλα καμία σχέση οι δυο αυτοί πολιτικοί χώροι

Από που κι ως που είναι προσβλητικό το “μαντάμ” δηλαδή? Γαλλική προσφώνηση είναι, το χρησιμοποιούν κι άλλοι στην ευρώπη(όχι ότι είναι σωστό όταν μιλάς αγγλικά δηλαδή αλλά όχι και προσβλητικό)

Εν τω μεταξύ αυτά τα “σοβαρά διπλωματικά ατοπήματα”#-o μόνο στην ελλάδα τα πήρανε χαμπάρι.

Αλλά εντάξει, διπλωματία τέτοιου επιπέδου (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AbYqj0IYQpQ), δεν την φτάνεις εύκολα.

Δεν ξέρω τι κατάλαβες,εμένα το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό πάντως!

Σοβαρά τρολάρεις τώρα ε; Δηλαδή πιστεύεις πως ο Τσίπρας το είπε ως “γαλλική προσφώνηση” στο CNN? :lol:

έχει δίκιο ο καρβου, τόσο καιρό οι καραμανλοπαπανδρέοβενιζέλοπαπαδήμοι που ξέρουν από προσφωνήσεις και από διπλωματία γαμήσαν. ό άλλος που έχει το θράσος της σχολικής κατάληψης μέσα σε 4 ραντεβού κατέστρεψε τα πάντα που με κόπο και διπλωματία φκιάχναν οι άλλοι.

Το νεοφιλελεύθερη, δεν το χρησιμοποίησα για να δώσω ιδεολογική χροιά στη Bild, απλώς δεν έβρισκα κάποια πιο εξευγενισμένη λέξη με αρνητικό πρόσημο στη συνείδηση του κόσμου και μου φάνηκε αρκετά βολική :stuck_out_tongue: .

Μάγκας και εσύ που ψιλιάστηκες αλλά και ο eNick που αποκάλυψε την μαοική προσέγγιση των ειδήσεων που επιμελούνται “οι δημοσιογράφοι” του Σταρ και όχι μόνο ο Μαλέλης που είναι ένας απλός εργάτης που πασχίζει για το καλό της τηλεοπτικής κολεκτίβας που τον φιλοξενεί…


κλαίω :’)

Μετά τις εκλογές είχαμε κάνει εδώ μια κουβέντα για τα ποσοστά της Χρυσής Αυγής σε Πάτρα, Κόρινθο κτλ. Είδατε τι γινεται στην Πάτρα και δεν χρειάζεται να πω τίποτα άλλο. Όσο για την Κορινθία, έμαθα από ανθρώπους που ζουν εκεί ότι σε κάποιο χωριό έξω από την Κόρινθο(δεν θυμάμαι το όνομα) έχουν εγκατασταθεί ομάδες ρομά οι οποίες κλέβουν και γενικά προκαλούν ζημιές στους κατοίκους.

Πάτρα :

“Αγανακτισμένοι” πολίτες (πριν τα επεισόδια)

Πάτρα - Πειραϊκή Πατραϊκή συγκρούσεις “αγανακτισμένων” πολιτών με ΜΑΤ

μετά το 00:50 :

ωχ, κοίτα να δεις κάτι πράγματα.

και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε…

Aυτό δεν αναιρεί το ότι ένας έλληνας σκοτώθηκε από 3 αφγανούς, και όποιος κατάλαβε κατάλαβε

με πολυ αγαπη στον φασιστολαγνο damnation που χτυπαγε το κεφαλι του επειδη λεμε πως ΜΑΤ κ νεοναζι ειναι το ιδιο και το αυτο.

Δεν αμφισβητησα τη δολοφονία νομίζω. Απο εκεί και πέρα από την τιμωρία των ενόχων και μόνο μέχρι την απόδοση συλλογικής ευθύνης σε κάθε μετανάστη υπάρχει τεράστιος δρόμος σπαρμένος με ρατσιστικά και φασιστικά σκατά. Όποιος τον περπατάει ας σκουπίσει τα πόδια του.

Και καθαρότερο παράδειγμα, νεοελληνικής εθνομαλάκυνσης, από τον (πατρινό) γαμπρό της μάνας μου δεν υπάρχει. Βρίζει τους μετανάστες, σκούζει για τις χαμένες θέσεις εργασίας εις βάρος των Ελλήνων, ψηφίζει Χ.Α. - παλιότερα ΛΑΟΣ, επικροτεί τα πογκρόμ των φασιστών και… στην επιχείρηση του απασχολεί 2 πακιστανούς με μεροκάματο 5 ευρώ, γιατί είναι “ξύπνιος” και μπορεί. 8O

Κοίτα να δεις κάτι πράγματα… Κι εγώ που νόμιζα ότι ένας άνθρωπος σκοτώθηκε από τρεις άλλους ανθρώπους.

shadowking69 τον εχεις παρει τον στραβο τον δρομο

Αλήθεια αν η είδηση ήταν : ένας έλληνας σκοτώθηκε από 3 έλληνες ή ένας μετανάστης σκοτώθηκε από 3 έλληνες, θα σκούζατε το ίδιο;

Όταν οι Έλληνες σκοτώνουν Έλληνες είναι άλλου τύπου φόνος. Δολοφονούν στο χώμα που τους γέννησε άλλωστε.