Εκλογές 2012

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μούφα στη σύγχρονη πολιτική σκηνή από τους “οικολόγους πράσινους” και τις εκφάνσεις τους. Πέραν του γεγονότος ότι είναι και αυτοί πλασιέ συμφερόντων με οικολογικό περιτύλιγμα, εξ ορισμού οι οικολογικές τους θέσεις καλύπτουν μόνο ένα μικρό μέρος της ευρύτερης πολιτικής ατζέντας. Για τα υπόλοιπα σημαντικά πράγματα, είναι ελεύθεροι να δανείζονται θέσεις από οποιονδήποτε πολιτικό χώρο - αλλά μετά δε θέλουν να τους κατηγορούν ως “νεοφιλελεύθερους” ή “κομμουνιστές” ή “πολεμοκάπηλους” ή ο,τιδήποτε άλλο.

Δυστυχώς όμως, η υπερπροβολή του περιβαλλοντικού τους (και καλά) προφίλ στρέφει σε αυτούς πολλούς απολιτίκ, οι οποίοι μην θέλοντας να τοποθετηθούν επί του πρακτέου τη ρίχνουν (την ψήφο) “οικολογικά” - τουλάχιστον να ανθίσουν και φέτο τα λουλουδάκια.

Εν ολίγοις, οι τύποι είναι οι χίπστερ και αστικοχίππικη εκδοχή του Τζήμερου.

Προσχώρησε στο κόμμα του Καρατζαφέρη ο Πρόεδρος της ομάδας ΑΕΚ του Μπάσκετ Νίκος Γεωργαντζόγλου
Στην επανασύνταξη του κόμματός του προχωράει ο Γιώργος Καρατζαφέρης και σύμφωνα με πληροφορίες του parapolitika.gr στην ομάδα του ΛΑΟΣ προσχώρησε και ο πρόεδρος της ομάδας ΑΕΚ του Μπάσκετ, Νίκος Γεωργαντζόγλου.
Ο Νίκος Γεωργαντζόγλου, θα είναι υποψήφιος στη Β? Αθηνών με ΛΑΟΣ.

Κίνηση ΜΑΤ από Καρατζαφέρη : Κατεβάζει τον[B] Κώστα Πλεύρη[/B] επικεφαλής στο επικρατείας
Καλά ρε αυτον τον έκρυβε μην τον πούνε φασίστα.Ο άλλος βρίζει την βουλή τόσα χρόνια.Τι διάολο?
ΠΑΡΑΝΟΙΑ.Και καλά πάει να πάρει τις ψήφους της χ.α. 'Ελεος.

ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΡΑΓΚΑΣ. ΙΔΡΥΕΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗΣ!
Πριν λίγο ο Γιώργος Τράγκας ανάρτησε στο foxblog.gr την ιδρυτική διακήρυξη του νέου φορέα με τον οποίο επιχειρεί να παρέμβει στο πολιτικό σκηνικό. Διαβάστε τις λεπτομέρειες για το νέο φορέα που θα ονομάζεται…
ΕΑΜ! Σας ανακοινώνω την ιδρυτική διακήρυξη του πολιτικού forum-πολιτικού φορέα που θα δραστηριοποιηθεί φυσικά με τη μαζική συμμετοχή σας και ονομάζεται ΕΛΛΑΔΑ ΕΘΝΙΚΟ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΤΙΚΟ ΜΕΤΩΠΟ. Ένα μέτωπο που δεν επιλέγει δεξιούς ή αριστερούς και δεν έχει το ερώτημα μέσα ή έξω από το
ευρώ, αλλά: Εντός ζωής


#-o#-o

Δάκρυά χαράς με το κείμενο της δεύτερης παραγράφου.

εν τω μεταξυ ο πατερας πλευρης ειναι χειροτερος κι απο ολους τους χρυσαυγητες μαζι…

Αυτό θα έλεγα.Η δηθεν ακροδεξιά πλευρά του καρατζαφερη πήγε στην νδ δηλαδή περισσότερο στο κέντρο και ο θεωρητικά πιο ισορροπημένος και δημοκράτης καρατζαφέρης χτυπάει την πιο υπερ-εθνικιστική μεταγραφή που αν θέλουν να τον χτυπήσουν τα μ.μ.ε. και να παίξουν τι έχει πεί ο μπαμπα-πλεύρης θα φρίξει το σκυλί.Ο καιροσκοπισμός στο μεγαλείο του.Έρωτας με την καρέκλα.

O έρωτας και ο βήχας δεν κρυβονται.

Ρε ασφαλίτη-χαφιε isis που νομίζεις ότι κάνεις εξυπνάδα ο ίδιος ο ραφαηλίδης έχει πει ότι ο Πλεύρης ξέρει τόση ιστορία που θα άφηνε τον γιο του να διδαχτεί ιστορία απο αυτόν και θα τον έδενε και σε καρέκλα μάλιστα.Όλοι παραδέχονται τις ιστορικές του γνώσεις ακόμα και οι πιο φανατικοί εχθροί του.Και εγώ τις έχω παρακολουθήσει όλες τις εκπομπές του.Και?Χάρηκες?Δεν συμφωνώ σε όλα όσα λέει και τι μαυτο?Έλεος που κάθεσαι και παρακολουθείς όλα τα λαικ μου στο youtube και νομίζεις ότι με ξεπροστιάζεις κιόλας.Άντε βρες και την ip μου και βάλτην στο indymedia με όλα τα στοιχεία.Ε ρε κάτι τύποι…Εγώ την πολιτική αλλαγή του Καρατζαφέρη επισήμανα και τον καιροσκοπισμό του.Α και άμα ξανα δω βιντεο του πλευρη να θυμηθώ να σου δώσω και αναφορά.Μην το ξεχάσω.Και πιστοποιητικό πολιτικών φρονημάτων.Χαίρομαι πάντως που δείχνεις τον χαφιεδισμό και το πολιτικό επίπεδο της άκρας αριστεράς.Εγώ επειδή έχω διαβάσει και λίγη ιστορία δεν είχα αμφιβολία…τι καπνό φουμάρει η άκρα αριστερά.Πλήρης σύμπλευση με τις φασιστικές πρακτικές διαχρονικά.Εύγε.Δεν έχω σκοπο να αντιπαρατεθώ μαζί σου.Χαμένος χρόνος θα είναι.

Α ρε ασφαλίτη Isis:!:

isis ρουφιανε τσιρακι του ξηγα.

Αααααααααραξε… Δημοσίως δεν τα έχεις κάνει τα comments; Δημόσια λοιπόν να δέχεσαι και την κριτική. Απλο googl-αρισμα ήταν και τίποτε άλλο. Καμία ιδιωτική σου κίνηση δεν εμφάνισα, οκ θιγμένε μου εσυ?

Επίσης ασε τον Ραφαηλίδη ήσυχο…

α, επίσης : [SPOILER]

[/SPOILER]

#-o
Kαι η μαρξιστική espresso και το τροτσκιστικό Λοιπόν και οι μαοϊκές ειδήσεις του Star…

Μια εκ βαθέων συνέντευξη έδωσε στο περιοδικό UNFOLLOW ο γενικός διευθυντής ειδήσεων και ενημέρωσης του Star, Σταμάτης Μαλέλης, στην οποία έκανε τον απολογισμό του και μίλησε χωρίς περιστροφές για την πορεία της ζωής του αλλά και την ενασχόλησή του με τα κοινά.

Αναφερόμενος σε όσους πουν ότι ο «Μαλέλης βολεύτηκε και μας το παίζει τώρα αριστερός με ευαισθησίες» είπε: «Δεν τους αδικώ. Δίκιο έχουν. Εχω κάνει μαλακίες. Γι’ αυτό και μου τα τρώνε οι ψυχολόγοι. Κι εγώ αναρωτιέμαι πώς γίνεται από κει που ήμουν φοιτητής στην ΑΣΟΕΕ και ξημεροβραδιαζόμουν στα αμφιθέατρα κολλημένος με τον Μάο Τσε Τουνγκ, να έχω δημιουργήσει αυτό το έκτρωμα στην τηλεόραση.

:roll:

λίγα με το πρόεδρο ε.

:lol::lol:

eNick, την αγνοούσα αυτή τη δηλωσάρα Μαλέλη όταν έγραφα το προηγούμενο ποστ μου!

Είδες όμως πόσο μέσα έπεσα; :stuck_out_tongue:

Μα σοβαρά, είπαν στον Τσίπρα πως αν προσφωνήσει την Μέρκελ ως “μαντάμ” θα κερδίσει ψήφους; Είναι δυνατόν το θράσος της σχολικής κατάληψης να του δίνει ψήφους εν έτη 2012; Θα πει και τον Ομπάμα “my nigga” δηλαδή;

Γιατί όχι; Ο καθένας λέει ό,τι γουστάρει και κρίνεται μετά.
Τουλάχιστον υπάρχει ποικιλία και ενδιαφέρον. Δεν μπορούμε άλλο τις απαρχαιωμένες παπαριές 30ετίας των άλλων.
Θα γούσταρα και Τσίπρα πρωθυπουργό, μόνο και μόνο για να δω πόσο θα σπαστούν οι δεξιοπασόκοι και οι νεοφιλ"ελεύθεροι" δεξιοί (α ναι… και η Παπαρήγα :lol: )

Με δηλώσεις σαν κι [U][I]αυτή[/I][/U] που δείχνουν θράσος λυκειάρχη που δεν έμαθε ποτέ ότι έπεσε η χούντα:

Mr. Papandreou says that when he asked German Chancellor Angela Merkel for gentler conditions in 2010,[B] she replied that the aid program had to hurt. “We want to make sure nobody else will want this,” Ms. Merkel told him.[/B]

While everyone accepted that Greece needed fiscal retrenchment, the IMF argued for giving structural changes priority and making the spending cuts gradual, to protect the economy.

Germany said no: Structural reforms would take place at the same time as drastic austerity to bring down the budget deficit?15.8% of gross domestic product in 2009?to under 3% by 2014. The timetable proved unrealistic: Spending cuts and tax increases pushed the economy into such a deep recession that the deficit got stuck at around 10% of GDP.

θα μπορούσε να την πει και χερ γκενεράλ ή μαιν φίρερ.

Δεκτό ρε συ, αλλά αυτό το “μαντάμ” δεν βγάζει θάρρος, αλλά θράσος και αγένεια. Αγένεια, που μέσα σε όλα υποκρίπτει και την ιδέα “ο ελληνικός λαός είναι ο καλύτερος στον κόσμο και δικαιούται να μιλάει αγενώς μέχρι και σε δημοκρατικά εκλεγμένους αρχηγούς άλλων κρατών”. Μια άλλη μορφή του Ελληνάρα είναι…

Τόσο καιρό μας (/με) ενοχλούσε όταν οι ξένοι πολιτικοί μιλούσαν υποτιμητικά για τους θεσμούς μας και τις επιλογές μας και τώρα επιδιώκουμε να κάνουμε το ίδιο με τις δικές τους επιλογές και θεσμούς; Τι να πω; Δεν μου κάθεται καθόλου καλά…

Εδω ενας ολοκληρος λαος (και ακολουθουν και αλλοι) εχει πεσει στην απογνωση και μερικοι ασχολουνται ακομα με την πολιτικη ορθοτητα και τους τιτλους ευγενειας… [-X
Λες και αν αναφεροταν σε αυτην με πιο ευγενικο τροπο, αυτη θα προτεινε καλυτερα μετρα για τους Ελληνες. #-o
Ενω οι Βενιζελος/Σαμαρας που στεκονταν σουζα απο ευγενεια σαν τις κοτες, εφαγαν τη σφαλιαρα (o λαος δηλαδη) και ειπαν και ευχαριστω. :slight_smile:

Ναι γιατί από αυτήν την διπλωματία εξαρτάται το τι συμμαχίες θα κάνεις για να σε βοηθήσει κανένας μπας και γίνει λίγο πιο ελαφρύ το φορτίο.Τώρα είναι ώρα συνεργασιών και συμμαχιών στην Ευρώπη.Για να κάνεις τρελίτσες στην Ευρώπη πρέπει να έχεις αβαντες κοινώς πλάτες να είσαι οκ στους λογαριασμούς σου και για μένα να είσαι και πατριώτης.Ο Καραμανλής ο παλαιός θα μπορούσε τότε να κάνει μαγκιές.Τώρα με εθνική αξιοπρέπεια πάντα άλλα με συναίσθηση του μεγέθους μας πρέπει να λειτουργήσουμε πιο διπλωματικά.Θα συμφωνήσω πάντως με τους αριστερούς φίλους μου ότι έγινε ι τρίχα τριχιά και ότι χρησιμοποιήθηκε το όλο θέμα για πολιτική σπεκουλα.Αναμενόμενο ήταν…