Μουσικές Μπουρδολογίες

:lol::lol::lol:

:expressionless:

[B]Metal Albums with Googly Eyes [/B]

Τελειότερος δίσκος του 2014. Μόνο για ακροατές με μουσική παιδεία και υψηλό αηκιού, οι υπόλοιποι μην το δοκιμάσετε.

Seis Canciones para Cuervo

Ναι, αλλα καπου μπερδευτηκες και δεν ποσταρες το καινουριο LP των Estranged. 8)

ΘΑ ΣΠΑΜΑΡΩ ΠΑΝΤΟΥ [B]ΤΗ ΜΠΑΝΤΑΡΑ[/B] :smiley:

Άντε είμαι στις καλές μου, για πόσταρε το καλύτερο κομμάτι του δίσκου να σε πω αν είναι καλύτερο απ’ το seis canciones.

Over And Over

Βερυ γκουντ. Τους περίμενα πιο ΠΑΝΚ

Το 1ο ειναι. Ισως και το 2ο, απλα με το φηλινγκ να ειναι πολυ πιο σκοτεινο. Το φετινο δειχνει να απλωνει διχτυα προς πασα κατευθυνση.

this is the most perfect record for 2014:)

Αγνοούμε τα προηγούμενα 5-6 ποστ, πόσα ήταν, και προχωράμε στο παρασύνθημα:



Όταν στα καλά καθούμενα κάθεσαι νυχτιάτικα και λιώνεις GRINDCORE σα λυσσασμένος (χωρίς να σε έχει δαγκώσει κάνα σκυλί), τι μπορεί να σου συμβαίνει; Μήπως πρέπει να αρχίσεις να ανησυχείς για την ψυχική σου υγεία;

Σημαίνει το ότι ΓΑΜΑΣ!

:smiley:

Βέβαια όταν αυτό έρχεται από έναν έτερο γνωστό ψυχασθενή σαν και του λόγου σου, δεν μπορώ να πω ότι με καθησυχάζει ιδιαίτερα :razz: :stuck_out_tongue:

30 Rockstar Biopics We’d Like To See - And The Actors Who’d Play Them

Μερικά είναι για κράξιμο, αλλά κάποια είναι πολύ πετυχημένα. π.χ.

[SPOILER]Johnny Depp για Jack White, McConaughey για Nick Cave και φυσικά Τζενιφερ Ανιστον για Ιγκι Ποπ :p[/SPOILER]

Α ρε μόνο οι Ιάπωνες ξέρουν από καλό μέταλ

Ασταδιάλα ρε ανάγωγε

Διασκευάρα ή ιδέα μου;

Στα κουπλέ (όπου μετράνε στο συγκεκριμένο κομμάτι οι χαμηλοί τόνοι και η ένταση μόνο υπονοείται) τα πήγε άψογα. Βούτυρο στο ψωμί της. Στο τελευταίο μέρος, της επέλασης του Κακού, αν και ήλπιζα ότι θα είχε ενδιαφέρον το πάντρεμα αυτής της φωνής με αυτό το μουσικό κλίμα, τελικά μάλλον δε δούλεψε και πολύ η σοφτ χροιά. Στην κορύφωσή του το Black Sabbath θέλει να γκαρίζεις εν τέλει.

Συνολικά πάντως ωραία η διασκευή. Γενικά νομίζω ότι αυτό το κομμάτι είναι δύσκολο να μην ακούγεται θεόρατο. Ακόμα και των Iced Earth μ΄ άρεσε.

Ωραίο το τραγουδάκι της Νορβηγίας στη γιουροβίζιον.

Μα καλά, τι έγινε, πού χάθηκαν όλοι οι γιουροφάνς;

[SPOILER][/SPOILER]

Mόνο Ελβετία και Ολλανδία φέτος … :slight_smile: