Μουσικές Μπουρδολογίες

…:lol:…παλιό και γαμάτο…αυτός είναι πληκτράς:p :slight_smile: :!:

χαχαχαα ναι οντως ειναι πολυ γαματο…ασε που και το τραγουδι μου ταιριαζει για “ελληνικο” lol

…πινω ουισκυ με κοκα κολα…αχαχαα

…τό’χαν δείξει και στο ‘‘Ράδειο Αρβύλα’’ όταν ακόμα παιζόταν απόγευμα:):!:

Ρε σεις;
Η διασκευή της Miley Cyrus στο Babe I’m Gonna Leave You (!!!) είναι μια χαρά, ή εγώ αρχίσει να τα χάνω τελείως;

Με αφορμή αυτό μου έχουν δημιουργηθεί ένα σωρό σκέψεις περί pop, rock γενικότερα, αλλά θα τις εκθέσω κάποια άλλη στιγμή που θα έχω και πιο πολύ χρόνο - αν αρχίσει καμιά κουβέντα δηλαδή…

μαλλον τα εχεις χασει.

και ημαρτον μην ανοιξει καποιος την κουβεντα.

Μια χαρά είναι. Όπως και εδώ. Κατα την ταπεινη μου γνώμη η κοπέλα έχει φωνάρα αλλά είναι η απόδειξη το πως μπορεί η μουσική βιομηχανία (και γενικά η μαλακία στον εγκέφαλο) να καταστρέψει έναν ταλαντούχο τραγουδιστή/-τρια.

δεν εχει φωναρα, απλα το τραγουδι γαμει και δερνει

Ναι, το τραγούδι γαμάει και δέρνει αλλά αντικειμενικά έχει πολύ καλή φωνή. Άσχετα αν τραγουδάει τραγούδια που δεν μας αρέσουν. Όπως και πολλοί άλλοι ποπ τραγουδιστές (π.χ Lady Gaga, Rihanna κλπ)

δεν διαφωνω για την φωνη αλλα στο τραγουδι το συγκεκριμενο μου φαινεται οτι κραζει.

Τι κακο εχει η ποπ δηλαδη; Ρε, ανοιξτε τα μυαλα σας λεμε.

Ποπ; Τι ποπ; Πωπωπω…
Τα 80s…Samantha Fox κιετς…

…η ποπ των 80ς θεωρείται ροκ πια…έτσι όπως έχει καταντήσει η ποπ…κιεγώ που τα έζησα τα 80ς υπάρχουν πολλά πράμματα που μου άρεσαν…όπως αυτό

:):!:

Ποτέ, πες πως δε με γνώρισες ποτέ…

Σε άλλα (και παντελώς άσχετα) νέα, https://www.youtube.com/watch?v=H_OiXh9NGYk
Τον αγαπώ!

τoξικε, σοβαρεψου!
Ποιοτητα βρισκεις σε ΚΑΘΕ ειδος μουσικης, ποσω μαλλον αν μιλαμε για ένα ειδος με τοση μεγαλη ιστορια, όπως η ποπ. Ασε που δεν ψαχνουμε να ακουσουμε πάντα ποιοτητα αλλά τα κεφια μας τα καθοριζει η φαση που περναει η ζωη μας. Εν παση περιπτωσει, δε θα κανω αναλυση περι ποπ, απλώς λεω να μην ειμαστε απολυτοι. Ποτέ μη λες ποτέ κιετς…

Δε διαφωνώ…

Αλλα…

Touch me,
Touch me…και ταλιμπαν…

Μαλλον [B]don’ [/B]t touch me γιατι I’ m a maniac (δωρο στους κωλα-ρα-κηδες βραδιατικα)

Κάποια στιγμή κάποιος θα έκανε την μπαρούφα με την λέξη cover.

Το NME κάνει άρθρο με 20 stunning cover albums, το popaganda το οικειοποιείται σε δικό του άρθρο και το κάνει20 εξώφυλλα δίσκων που χαίρεσαι να τα βλέπεις-Τρανές αποδείξεις ότι τα mp3 θα είναι από μόνα τους, πάντα «πολύ λίγα».

Τελικά άλλο άλμπουμ κάβερ, άλλο κάβερ άλμπουμ.

Εκεί γύρω στο 1:11 μόνο εμένα μου θυμίζει μουσική από Street Fighter? (γενικότερα κάτι από arcade)

Kαλα, τι ψαχνεις τωρα και συ;;; Η ηλιθιοτητα του σαητ αυτου ειναι τετοια, που φιλοξενουσε συνεντευξη του Καμινη προεκλογικα.

Το χειροτερο ολων ειναι οτι πιθανολογω οτι δεν εγινε για καποιο πολιτικο αντικρισμα, αλλα γιατι φανταζει πολυ κουλ να φιλοξενεις δημαρχο που προερχεται απο το διαλυμενο πασοκ, γιατι υπηρετουμε και μια βιντατζιλα βρε αδερφε. :lol:

Σορρυ για το double post, αλλα φετος τα ετσι κι αλλιως σιχαμενα Χριστουγεννα γαμιουνται περισσοτερο και νωριτερα απο ποτε. :x

Που λετε φιλοι, μου βλεπω πριν κανα μηνα 2 μερες σερι Slowdive στο Λονδινο 19-20/12. Δε δινω σημασια.

Χτες, σκαει οτι 21-22/12 θα παιξουν εκει και οι CURE. Η καρδια χτυπαει λιγο πιο γρηγορα, λες “εδω ειμαστε, θα φυγει και το τελευταιο απωθημενο και θα κλαψουμε και με Slowdive”.

Ψαχνεις εισητηρια, βρισκεις το πηγαινε 25 λιρες, τα ποδια τρεμουν. Ψαχνεις για γυρισμο και σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ, 150 ΛΙΡΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΑΜΩ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!! :x

YΓ.: Για την ιστορια, οι 2 μερες CURE ειναι ηδη sold-out και βαλαν και 3η. :frowning: