Μουσικές Μπουρδολογίες

οι stoned jesus παιζουν μαζω

Αυτό εδώ το πράγμα πώς θα γίνει να το δούμε

Ξαναέβγαλαν τραγούδι και είναι πολύ καλό. Ακριβώς όπως το είπες: Eίναι ροκ, είναι ραπ, είναι χέβι.

Ρε σεις τέλος το Bunalti?

getmetal.club

επικό ξέθαμα γιατί θα με ενδιέφερε μια συζήτηση πάνω στα θέματα που θίγει ο Ζήρας ( εξαιρετικός δάσκαλος & παίκτης ) . Τροφή για σκέψη

Ποιοί είναι αυτοί οι Greta Van Fleet και γιατί τους βλέπω τόσο καιρό συνεχώς να ποστάρονται από μουσικά σαητ χωρίς να έχουν βγάλει καν δίσκο; Αν μπορεί κάποιος, ας μου εξηγήσει.

Τους έχω αντιπαθήσει άπειρα ήδη και δεν έχω ακούσει και νότα.

Το ίδιο έπαθα και εγώ, τους έβλεπα παντού και σκέφτηκα τι διάολο τόσο καλοί είναι και ούτε καν τους ξέρω σαν όνομα?
Από εσένα διαβάσα ότι όυτε καν δίσκο δεν έχουν :yum:

Έβαλα τώρα στο youtube και πάιζουν hard rock νέας κοπής (φαίνονται και πιτσιρίκια).

θα έλεγα old school hard rock

έβγαλαν δίσκο πριν λίγες μέρες βλέπω, με τίτλο Anthem of the Peaceful Army

Δίκιο θα έχεις το άκουσα στα πολύ πεταχτά το τραγούδι στο youtube.

Led Zeppelin copycats

Μήπως έχει σχέση, και κατά συνέπεια βύσμα, αυτή η Greta με τον στρατηγό Van Fleet;
(γνωστός και ως Βανφλητ’ς σε άπταιστα παλιά γιαννιώτικα!)

χαχ ενάμιση εκατομμύριο βιουζ αυτό το βίντεο από τον Μάρτη, μιλάμε για αηδιαστική κατάσταση.

Πήραν Grammy για τον καλύτερο ROCK δίσκο για το 2018 αφήνοντας πίσω άλμπουμς όπως το Prequelle από Ghost και το Rainier Fog από Alice In Chains. Μου φαίνεται θα αρχίσω να τους ψάχνω.

Τρομερός λόγος για να αρχίσεις να τους ψάχνεις ρε μπαγάσα.

Έχω μείνει στο 2005 τότε που είχε πάρει Grammy ως καλύτερος rock δίσκος της χρονιάς η υπερδισκάρα American Idiot των Green Day. Σκέφτομαι λοιπόν συνειρμικά ότι για να πάρουν grammy αυτοί οι τύποι μάλλον θα είναι καλοί.

Τους άκουσα αλλά τελικά τζίφος. Έχουν ορισμένα συμπαθητικά τραγούδια (και αρκετά αδιάφορα φυσικά) αλλά τίποτα περισσότερο. To Prequelle είναι φοβερή δισκάρα και τουλάχιστον 15 επίπεδα πάνω από αυτούς τους wannabe Led Zeppelin.