Εκλογές 2012 Β' Γύρος

Στορμ, λοιπόν: είπες σε κάποια φάση ότι εκτός από τη φυσική βία υπάρχει και η λεκτική. Και ότι αν ασκείς λεκτική βία σε κάποιον ο οποίος είναι φασίστας (αν δηλαδή τον λες… φασίστα) είσαι εξ’ ίσου φασίστας μ’ αυτόν. Και σε ρωτάω: Δηλαδή θεωρείς ότι σε τελική ανάλυση μιλάμε για δύο βίες διαφορετικής μορφής που συγκρούστηκαν μεταξύ τους;

Ψηφίστε νδ που τα χώνει στο κκε χωρίς ξύλο.


hbnews.gr - Άγριος καβγάς Ντινόπουλου - Κανέλλη στον αέρα!

Πέρα απο την πλάκα επειδή τώρα είδα το επεισόδιο και ειναι ακόμα νωρίς για να τοποθετηθώ σε πρώτη ανάγνωση καταδικαζω απερίφραστα και απολυτα το γεγονός και δεν θα προσπαθήσω να το δικαιολογήσω όπως πολλοί περιμένουν.Άλλωστε η αστυνομία ενεργεί σε χρόνο ντε τε.
[B]Τη σύλληψη του Ηλία Κασιδιάρη έχει ζητήσει η εισαγγελέας Πρωτοδικών, Ελένη Ράικου, και ο βουλευτής και εκπρόσωπος Τύπου της Χρυσής Αυγής, αναζητείται.[/]
Τώρα καταλάβατε όλοι πάντως την διαφορά δεξιάς και ακροδεξιάς και καταλάβατε επίσης τι διαφορά λα.ο.ς. με χρυσή αυγή.Ζούμε ημέρες παρακμής παντως και σκεφτείτε τι θα γίνει αν η χώρα χρεοκοπήσει όπου ο ένας θα ρίχνει την ευθύνη στον άλλον για όλα.Εκεί να δείς…

Εμ βέβαια γιατι για να είσαι κομμουνιστής πρέπει να μην έχεις να φας… Μόνο με εισόδημα 3000 και κάτω είσαι παλιοκομμουνι…

Έχω, εχω

Εύκολα τα λόγια όταν μπορείς να συντηρείς και τα δισέγγονα σου! Κομμουνισμός πάνω από όλα! Αγώνας!

χρυση αυγη και κκε ειναι 2 ακραιες μορφες για μενα…δεν μου αρεσουν οι ακραιες αποψεις ουτε απο την μια μερια ουτε απο την αλλη…θα μπορουσα να συμφωνησω με την τελευταια σου προταση μιλωντας γενικα…εδω ειναι ειδικη περιπτωση…δεν δικαιολογω ανδρας να βαραει γυναικα οτι και αν του πει…

Και ο Πικάσο ψευτοκομμουνιστής ήτανε ρε.

Τι σας ταίζουν εκεί ρε και μου έγινες τόσο ευέξαπτος? Σε μια πιθανή αλήθεια αναφέρθηκα που όσο και να την καταδικάζει κανείς, εδώ μέσα θα γέλαγε μέχρι και ο Damnation…το ότι σηκώθηκε χέρι από Χρυσαυγίτη είναι το παράξενο? Το λογικό είναι…chillout…αφού τη Χρυσή Αυγη την ψηφίσαν στην κυριολεξία το Πασόκ και η ΝΔ…ήθελες τα και παθέστα που λένε και στα νησιά μας…

Αυτή η γραμμή μεταξύ λογομαχίας και ξύλου είναι πολύ λεπτή και ύπουλη…ο λόγος τσακίζει και τον πιο ψύχραιμο, πόσο μάλλον τον άλλον που παίζει το μάτι του:lol: και μετά απλά γίνεται ένα παιχνίδι υπομονής…όπως και χει ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΗ αυτό που βλέπουμε στα γαμωκάναλα.είτε από το mortal combat της Κανέλλη VS κουραμπιέδες της ΧΑ, είτε τις αρλούμπες της παράταξη των μπλέ κόκκων και τον ΥΠΕΡΓΕΛΟΙΟ Σπηλιωτόπουλο που προσπαθούσε να κοροιδέψει έναν εκπρόσωπο του σύριζα με το διαφορετικό πρόγραμμα που είχε στα χέρια του και το σήκωνε ψηλά και κοιτούσε να δεί αν το παίρνει η κάμερα, Ο ΓΕΛΟΙΟΟΟΟΟΟΣΣΣ…για πασόκ δε λέω τπτ είναι ήδη γελοίοι από μόνοι τους…σε λίγο και στην βουλή θα γίνεται της κορέας…στο όνομα της (Νέας) δημοκρατίας.

Ε κουμμούνια γαμωτη…φάγατε την Ελλάδα…κουμμουνια.

την ρωτησα και νομιζω οτι κατι ανεφερε για μπιζελακια…

εγω βλεπω οτι βαδιζουμε ταχυτατα στην καταστροφη…
καλο παντως ειναι εδω που εχουν φτασει τα πραγματα να κραταει κανεις την ψυχραιμια του και την λογικη του…
χαρακτηρισμοι και γενικευσεις δεν βοηθουν σε τιποτα, καθοτι το μισος φερνει μισος και η βια βια… καλο θα ηταν , και εγω προσωπικα αυτο περιμενω απο τους ελληνες , να δωθουν ιδεες και πρακτικες λυσεις για να λυσουμε τα προβληματα που εχουμε… αν δεν αποφασισουμε οτι εχουμε κοινη μοιρα και ολοι μαζι δεν θελησουμε να αλλαξουμε τα κακως κειμενα , ερχεται η καταστροφη. Αποψεις του στυλ "εγω τα ξερω ολα, εσεις τα καταστρεψατε ολα ειστε προδοτες ειστε αχρηστοι " κτλ μονο αδυναμια δειχνουν.
Οσο για το γεγονος αυτο , καλο ειναι να μην χωριζομαστε σε στρατοπεδα και εχουμε αντιπαραθεσεις χωρις νοημα… φανηκε οτι ο ανθρωπος εχασε τον ελεγχο και δεν ελεγξε τον εαυτο του ενω οι αλλες δυο προβοκαραν συνεχεια…δεν τον αθωωνει αυτο βεβαια, αλλα καλα θα ηταν να μεινει εκει το θεμα… οποιαδηποτε γενικευση φερνει και περαιτερω αναπαραγωγη του θεματος δεν βοηθαει…

Είπαμε κομμουνιστής μόνο με εκκαθαριστικό της εφορίας στα χέρια…

Storm και shadowking69 είστε απόδειξη του υποσυνείδητου εκφασισμού της κοινωνίας.
“Καταδικάζω τον Κασιδιάρη αλλά τις άξιζε της Κανέλλη γιατί δεν καθόταν ήσυχα.”
"Φασισμός είναι να μην επιτρέπεις στον φασισμό να ανελιχθεί."
Τρικυμία στα μυαλά!

Σ’ ευχαριστώ.
Μ’ αυτό το ποστ μου επιβεβαίωσες αυτό που υποψιαζόμουν: ότι στην πραγματικότητα και πέρα απ’ το ότι “άντρας βάρεσε γυναίκα”, από ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ δεν καταδικάζεις το περιστατικό αλλά κρατάς ίσες αποστάσεις.

Ρε μαλάκα κατάλαβες τί έγραψα;

Δήλωση Καρατζαφέρη για τη Φασιστική επίθεση της “Ναζιστικής μαϊμούς” : Δεν θα επιτρέψω το μόρφωμα αυτό να δυναμώσει άλλο

Ο Πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. κ. Γ. Καρατζαφέρης προέβη στην ακόλουθη δήλωση:

«Μας πήρε 10 χρόνια να δώσουμε αξιοπρέπεια, εκτίμηση και
σεβασμό στον πατριωτικό χώρο. Δεν θα επιτρέψουμε στην παρέα του κ. Μιχαλολιάκου, στην κομματική συμμορία του κ. Κασιδιάρη να ευτελίζει αυτό το οποίο χτίσαμε τόσα χρόνια στην εκτίμηση του ελληνικού λαού. Αυτές οι φασιστικές πράξεις δεν εκπροσωπούν κατά καμία έννοια τον πατριωτικό χώρο.
Ζητώ συγγνώμη από τον ελληνικό λαό που με πράξεις και αβαρίες, με ενέργειες και με λάθη του πολιτικού κόσμου, επιτρέψαμε σε αυτό το μόρφωμα να πάρει δύναμη.
Ήρθε η ώρα να φύγουν από την πολιτική ζωή.
Ο φασισμός δεν έχει πέραση στην Ελλάδα».

Ξέρω…Αφου πήρε το μπαρμπα Πλεύρη ότι λέει είναι άκυρο…Χτες στον αλφα όμως παραδέχτηκε ότι τον πήρε για ειδικό σκοπό (προφανώς για να κόψει την χα) αρα?Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα?Μπράβο για τις δηλώσεις του απο μένα παντως.

κι από μένα μπράβο. σκέφτομαι να τον ψηφίσω τώρα.

διαφωνω φιλε μου…το οτι τρωγοταν δεν σημαινει οτι θα επρεπε να αντιδρασει ο αλλος ετσι…σταματηστε να καταλαβαινετε διαφορετικα πραγματα απο αυτα που γραφονται…δεν ειιμαστε ολοι χρυσαυγιτες η κομμουνιστες…
δεν νομιζω οτι ζουμε σε δημοκρατικη χωρα ετσι και αλλιως…εκτος αν θεωρεις οτι δημοκρατικα μας κοβουν τους μισθους,τα φαρμακα,τις συνταξεις και τα παντα…αν νομιζεις οτι ο “αγγελικα πλασμενος” κοσμος μας ειναι δημοκρατικος παω για αλλη μια φορα πασο…

Γιατί με προσβάλλεις τώρα, την άποψή μου είπα. :frowning:

ΦΑΣΙΣΤΑ :!:

Σταμάτα να λες τον κόσμο φασίστες ρε φασίστα.

Αυτό λέγεται λεκτική βία.

Ο εμφύλιος είναι κοντά…mark my words.