ΡΟΛΟΙ: Ποιο μοντελο φοράτε/φορουσατε/ θέλετε; - Ερωτήσεις/ Συμβουλές αγοράς

και αν χαλάσουν που τα πας?Στη ΝΑΣΑ?:stuck_out_tongue:

Τελευταίο απόκτημα (ως δώρο):

Kάποτε ήθελα να πάρω αυτό:

[SPOILER]
Τελικά πήρα τη Satriani… :smiley:
[/SPOILER]

[SPOILER]εδώ και κανα 2 χρόνια, σχεδόν, άβγαλτο από το χέρι.[/SPOILER]

Λογω μεγαλης μου αδυναμιας στα vintage αυτοματα,τα κατωθι βρισκονται στην κατοχη μου και φοριουνται αναλογα την περισταση…

[B]SEIKO 5 , automatic 21 jewels[/B] ( δερματινο μπρασελε) - με επισημη ενδυμασια

[B]SEIKO CHRONOGRAPH automatic[/B]- για βραδινη εξοδο

[B]ORIENT automatic 21 jewels[/B] για πιο casual φασεις

Δώρο απο αγαπημένο μου πρόσωπο!

Αν ολα πανε καλα, ενα απο τα παρακατω θα βρισκεται συντομα στα χερια μου:

  1. Carlo Ferrara Le Cirque


  1. Cuervo y Sobrinos


  1. Hamilton Ventura Automαtic

Θα ηθελα και ενα απο τα παρακατω αλλα οι τιμες ειναι απαγορευτικες:

Sarpaneva angry moons

Vacheron Constantin double retrograde

Η γαλλο-ελβετικη εταιρια Bell & Ross εχει παρουσιασει ενα πολυ ιδιαιτερο μοντελο , που τραβαει τα βλεμματα. Το καντραν του αναπαριστα την οθονη των ρανταρ και εχει βγει σε 2 εκδοσεις: Μαυρη και κοκκινη. Οι “δεικτες”, απο μεσα προς τα εξω, δειχνουν: δευτερολεπτα, λεπτα, ωρες.
Η τιμη καταλογου ειναι περιπου στα 3.500 ευρω, αλλα τα περισσοτερα κομματια εχουν ηδη εξαντληθει.

άπιαστα… όπως τα μοντέλα που πόσταρες κάποτε…

Δεν ειναι ακριβως ετσι.
Τα προηγουμενα, εχεις δικιο, πως ηταν αποκλειστικα και μονο για “ματι”.
Το Bell & Ross Radar μπορει να αποκτηθει και απο κοινους θνητους.
Εμενα το 2013 με βρηκε στο +2. Ενα πουλησα, τρια απεκτησα.
Μακαρι και η νεα χρονια να ειναι το ιδιο καλη ή και καλυτερη.
[B]Καταθεστε τις ωρολογιακες αγορες σας του 2013, η οποια γενικα ηταν πολυ πεσμενη στην ελληνικη αγορα, λογω της οικονομικης κρισης.[/B]

αλήθεια τώρα? τι μάτι ρεσυ μιλάμε μερικά έχουν 20,000 ευρώ!.. (πχ το Vacheron Constantin double retrograde) καταλαβαίνω ότι η χρήση του είναι κόσμημα πλέον αλλά έλεος… και 2000 βινύλια να δώσω δε μου φτάνουν :lol:

Εγώ πήρα 12 αλλά πούλησα μόνο τα 8 λόγω κρίσης, ο νέος χρόνος θα με βρει με +4 στα ρολόγια. Μακάρι τη νέα χρονιά να τα πάω καλύτερα.

Συλλογή τα κάνετε; :-s
Ένα δεν αρκεί; :?

…μια χαρά είναι τα ρολόγια, αλλά δεν μπορώ νά’χω κάτι ξένο στο χέρι μου…με πιάνει το νευρικό μου…και την βέρα με το ζόρι την φοράω:):!:

μην σε ακουσει η γυναικα σου μονο!

Φοράω ένα από τα πρώτα ρολογια τεχνολογίας quartz που βγήκαν , μοντέλο της TIMEX. Από όσο γνωρίζω είναι πάνω από 40 ετών. Ανήκε στον πατέρα μου.
Έχω επίσης ένα μοντέλο της Guess, δώρο από παλιά μου γκόμενά :stuck_out_tongue: . Αυτό το φοράω σπανιότερα.
Θα ήθελα επίσης να αποκτήσω κι ένα τσέπης κάποια στιγμή. Κι όχι ρεπλικα, αυθεντικό…