ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2012 ΛΟΝΔΙΝΟ

Αναγουλιασες ?..Δε σε καταλαβαινω… ειναι μακραν απο τις καλυτερες των τελευταιων χρονων.

μαρεσε πολυ η δικη μας
φοβερη!!!

Βάλε ΕΡΤ3 :stuck_out_tongue:

το σκηνικο με την industrial age
και τη δημιουργια των δαχτυλιδιων ηταν καταπληκτικο!

δεν ειμαι σπιτι τωρα

Ακριβώς αυτό! Και μένα αυτά μου άρεσαν, καθώς και η μουσική που έπαιζε παράλληλα. Κατά τα άλλα, δεν άντεξα να δω πάνω από μία ώρα, ήταν σαν ένα πολύχρωμο πανηγύρι με κάτι μασκαρεμένους να χοροπηδάνε και πίσω να παίζουν κλιπάκια - άει σιχτίρ, και περίμενα τσάμπα να βγουν ροκ και λοιποί καλλιτέχνες να παίξουν ζωντανά σαν ένα μεγαλό φεστιβάλ ένα πράγμα… :\

Η δική μας, αν και δεν την είχα δει όλη(δυστυχώς…), μου είχε φανεί σε “πολλά επίπεδα” καλύτερη, την κινέζικη δεν την είδα καν. Και μου άρεσε από την άποψη ότι είχε μεν υπερθέαμα - θυμάμαι τους ολυμπιακούς κύκλους μες στο νερό^_^ - αλλά ήταν λιτό και απέριττο, δεν ήσαν όλοι μέσα σε ένα στάδιο να χοροπηδούν και να τρέχουν - σε αντίθεση με την τελετή λήξης! :smiley:

Δύο λέξεις μόνο. ΡΟΥΒΑΣ + ΓΥΦΤΟΙ.

Σου άρεσε; Εγώ δεν κατάλαβα το νόημα του σκηνικού, ένα αγροτικό φορτωμένο με καρπούζια και από πίσω του να τρέχουν οι γύφτοι - πέραν του χιουμοριστικού της υπόθεσης, δεν κατάλαβα τί ήθελαν “να περάσουν” προς τα έξω. Καλά μόνο αυτό θυμάμαι, αλλά γενικότερα, η όλη εντύπωση δεν ήταν θετική. Ρε, τί λες για τον Ρουβά; :lol: Και μόνο η τούμπα που έφαγε, φτάνει!!! Καρδούλες ξέρω γω!!! #-o:lol:


:lol:

rly?

ειχαμε βαλει τον ρουβα?

Και έφαγε και τούμπα! :stuck_out_tongue:

Και απο κατω στο βιντεο γραφουν “but he is still the modern apollo”…Σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας…:lol:

χαχαχαχαχαχα!!!ναι,το είδα!!! :lol:

lol
Αυτή είναι η τελετή λήξης

Για την τελετή λήξης μιλάμε και μείς! :lol:

Λοιπόν εκείνη την “ιστορική μέρα” εγώ με τον αδερφό μου πάμε σινεμά. Φτάνουμε στο γκισέ και μας λένε δεν θα προβληθεί η ταινία, δεν υπάρχουν θεατές λόγω τελετής έναρξης! #-o Γυρνάω σπίτι και έτσι έκατσα και την είδα, δεν το είχα σκοπό.

Εγώ ήμουν σε διακοπές στην Κέρκυρα, αχ πουτάνες αναμνήσεις! Είδαμε την αρχή και ήταν αξιολογότατη, γιατί είχε ιστορία, είχε ωραίο θέαμα - ειδικά, το καραβάκι και οι ολυμπιακοί κύκλοι ήταν απίστευτα!!! Μετέπειτα, στο γιουτιούμπ, είδα και την πορεία των ολυμπιακών αγώνων από το 1896 μέχρι και σήμερα(το 2004…), απίστευτο εκεί που σκόνταφτε ο δρομέας(α’ και β’ παγκόσμιος πόλεμος) και σηκωνόταν ξανά να τρέξει μέχρι που να κόψει την κορδέλα… Γενικώς, έξυπνες ιδέες χωρίς πολλές φανφάρες και ένα τσούρμο μέσα στο στάδιο να τρέχει προς πάσα κατεύθυνση - αυτό γούσταρα στη δική μας! Με αφήνει αδιάφορη αν ήταν “δική μας” για τους παραπάνω μόνο λόγους πιστεύω ότι είναι καλύτερη… Στης Κίνας - παίζει να μην είναι έτσι - έβαλαν ένα ‘άσχημο’ κοριτσάκι να τραγουδάει, αλλά επειδή η εμφάνισή του χαλούσε την αισθητική τους, και καλά, εμφάνισαν ένα όμορφο να ανοιγοκλείνει το στόμα με την φωνή του άλλου κοριτσιού - αυτό το συμβάν, αν ισχύει, μου είχε προξενήσει μεγάλη εντύπωση…

Δε μπορώ να κάτσω να δω με τίποτα.

απο το σημερινο, συγκρατησα μονο τον Mohamed Ali προς το τελος, το σκετσακι με την βασιλλισα και τον Ντανιελ Κρεγκ (δεν τον θεωρω 007), τον Μιστερ Μπιν, και το hey jude…

και το eclipse

Δε μ’αρεσε γενικα,απειρη βαρεμαρα στο μεγαλυτερο μερος.Τι Arctic Monkeys ρε μαιμουδιαρηδες.