Ποια ταινία ξαναείδατε σήμερα;

Ισχυει.Φοβερος Νορτον.

Αυτή η 25η ώρα στο λαιμό μου έχει κάτσει και δεν το λέω με την καλή έννοια αν και ξέρω πως ανήκω στην μειοψηφία. Δεν ξέρω πολύ κλαψομούνικη ταινία μου φάνηκε άσε που προσπάθησε να μας κάνει να συμπαθήσουμε με το ζόρι έναν χαρακτήρα που στην τελική ήταν drug dealer. Το τέλος με τα if… μου φάνηκε επίσης τέρμα κουραστικό. Γενικά αυτόν τον Spike Lee δεν τον πήγα ποτέ.

+1 και από εμένα… Και ο “γαμάτος” μονόλογος του Νορτον , που όλοι προσκυνούν μου 'χε φανεί τέρμα επιτηδευμένος … Γενικά , δεν πείθει ούτε για πλάκα :stuck_out_tongue:

Ούτε γω τρελαίνομαι αλλά όπως και να χει είναι η τελευταία σπουδαία ερμηνεία του Νορτον.

…τρου στόρυ:):!:


Πολυ καλο

23-24η φορα :’)

απο τις καλύτερη ή η καλύτερη sci-fi ταινια της προπερασμένης δεκαετίας…

^ το χαζεψα και εγω στη δουλεια μεχρι τις 23.30… καλα 24-25 φορες δεν το εχω δει αλλα 4-5 σιγουρα, εννοειται απο τις καλυτερες επ.φ…

…το ‘‘28 Days Later’’:):!:


Στην δεκαδα των τοπ sci fi ολων των εποχων. Και γαμω τις ταινιες!

Ότι λέει ο φανταστικός τύπος που γουστάρει androids:):!:

Η πιο αναμενόμενη ταινία της χρονιάς για μένα

Aπό το Boogie Nights ακόμη φαινόταν ότι ο Anderson θα ανανέωνε το αμερικάνικο σινεμά!

…το ‘‘Φονικό Όπλο ΙΙΙ’’:):!:

[B]There will be blood[/B]

Αν και έχω κατεβάσει ένα σωρό παλιές ταινίες από τους πρωταγωνιστές του expendables τελικά έκατσα και είδα το there will be blood ή όπως σωστά είχε χαρακτηριστεί τον καινούργιο Πολίτη Κείν. Θα μπορούσε κανείς να μιλάει για πολύ ώρα για την σκηνοθεσία του Anderson με τα μοναδικά πλάνα του αλλά όπως και να το κάνουμε την παράσταση κλέβει η απίστευτη out of this world ερμηνεία (ζωή; ) του Danile Day Lewis. Δεν μένει τίποτα όρθιο μπροστά στο βλέμμα του. Απλά αριστούργημα.

η καλυτερη ταινια των 00ς, μαζι με το ρωσικο ‘‘η επιστροφη’’

\μ/

Πίτσες μπύρες και…

[B]COMMANDO!![/B]

Για 4 ή 5η φορά. Ίσως η πιο εντυπωσιακή είσοδος του Αρνι σε ταινία. Κατά τα άλλα να ψάξετε να βρείτε την κριτική Lupin στην ταινία στο άλλο thread. :stuck_out_tongue:

αναμφισβητητα η σωστη αναγνωση της ‘‘Καρδιας του Σκοτους’’ του Κονραντ και οχι η αηδια του Κοπολα που προϋπηρξε…

Did you just compare “Commando” and “Apocalypse Now”?

Μανο αγορι μου, θα παραμεινεις το ιδιο βλακας και μετα το στρατο?

ναι, αυτο εκανα προφανως, ιδου και μια λιγο πιο λεπτομεριακη παλαιοτερη μου κριτικη πανω σε αυτο το τεμενος της εχνης

υγ. ρωτα Σπυρο να σου πει για Commando, επειδη εσυ δεν γνωριζεις-προφανως-…

η καλυτερη αμερικανικη ταινια των τελευταιων 87 ετων

δε ξέρω τι λέτε αλλά αυτή ήταν η βιντεοκασσέτα που έδωσε το βάπτισμα του πυρός στο θρυλικό AKAI βιντεάκι μας 26 (!) χρόνια πριν…

Κλαίω με τον απο πάνω διάλογο :lol::lol::lol:

edit:

Εμένα ήταν με το delta force του Norris που κατέβασα και θα ξαναβάλω αυτές τις μέρες. Την ταινία την έχω και σε βιντεοκασέτα βέβαια και ίσως θα έπρεπε να την βάλω έτσι να την δω και όχι στον υπολογιστή. Θα δείξει.