Ποια ταινία ξαναείδατε σήμερα;

Κάπου εδώ πρέπει να διευκρινήσω ότι α) όντως δεν έχω δει το Commando, και β) ότι αυτό που έγραψα πριν δεν το γραψα σε στυλ “ρε μαλάκα τί στον πούτσο λες, μου συγκρίνεις τη μαλακία με το έπος” (αφού έτσι κι αλλιώς και με το Apocalypse Now δεν τραβάω και κάνα ζόρι τώρα πια που έχω γεράσει ας πούμε, όχι ότι θα το έλεγα έτσι εύκολα αηδία αλλά τέλος πάντων), ήταν περισσότερο μια ειλικρινής απορία αφού είχα την αίσθηση ότι το Commando δεν είναι τίποτα περισσότερο από μια τυπική Arnie 80’s ταινία δράσης και συνεπώς ότι σύγκρινες ψιλο-ανόμοια πράγματα. Μετά το φως της τελευταίας σου τοποθέτησης επιφυλάσσομαι να κάτσω να δω Commando και ίδωμεν αν θα επιστρέψω για να δηλώσω ότι αναθεωρώ τη στερεότυπη άποψη που είχα για το εν λόγω φιλμ. Εν πάσει περιπτώσει η ουσία είναι ότι για να μου απαντήσεις κουόταρες από μόνος σου εκείνο το ποστ που έλεγε ο Ντεντ και το ψαχνα και έλεγα μα πού στον πούτσο είναι, κι έτσι με απάλλαξες από τη διαδικασία του να σε ρωτήσω ο ίδιος. :smiley:

θα πω κατι και θα τελειωσω εδω το θεμα:

το Commando δεν ειναι τυπικο 80ς Αρνι εποc

το Commando ειναι η καλυτερη περιπετεια του 20ου/21ου αιωνα.-

περιμένω σχόλιο του αποφυλ…ε του απολυμένου οταν δεν θα του αρέσει η ταινία :lol:

θα του αρεσει, ειναι κατα βαθος μουργολυκος και αυτος

Βέβαια έχεις κάνει από τώρα την ασυγχώρητη μαλακία να ανεβάσεις τις προσδοκίες μου στο Θεό από πριν δω την ταινία, αλλά ας είναι. Κι εμένα κάτι μου λέει ότι θα μου αρέσει.

Οκ, για να στο θεσω κι ετσι:

Το Red Heat ειναι σκουπιδι μπροστα του

.-

με πρόλαβε ηδη. εχεις γράψει τοσα για την ταινία και έχουν συμφωνήσει και τόσοι, που αν δεν την βρει αριστούργημα, θα σπαστεί:p

Νο Οφφενσ μεητ :):!:

None taken mate. Έχω συνηθίσει να βαριέται ο κόσμος να διαβάζει τα ποστς μου. Μη σου πω όμως ότι κάπου το γουστάρω κιόλας.

Ρε συ Lupin,θα με τρελανεις???
Oταν καποτε ειχα γραψει οτι το ‘‘Apocalypse Now’’ ειναι κουραστικη και υπερτιμημενη ταινια,ειχες κανει quote και ειχες γραψει ''Mεγαλη αμπαλιαση ομως!?? το θυμαμαι σαν να το βλεπω μπροστα μου.
Τωρα ,αλλα μας λες…???

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=1311009

To βρηκα.

Οχι οχι, το Apocalypse now ειναι η καλυτερη αντιπολεμικη ταινια μια απο τις καλυτερες ταινιες ολων των εποχων.-

απλα, το Apocalypse now οπως και οι ολες ταινιες του Μπεργκμαν, του Γκονταρ, του Σκορσεζε, του Χιτσκοκ κτλ κτλ-βαλε ολους τους σκηνοθετες εδω παγκοσμιως τεσπα-, μπροστα στο Commando μοιαζουν σαν τα ανεκδοτα του Floydized.-

ενα τεραστιο ΤΙΠΟΤΑ!

ρε συ jiopas, μπες στο νόημα του ποστ του καμμένου :stuck_out_tongue:

α, με πρόλαβε :lol3:

ποιο νοημα, σοβαρολογω στα ΠΑΝΤΑ!:expressionless:

Τελικά κατάφερες να τους μπερδέψεις όλους. Οι μισοί νομίζουν ότι ειρωνεύεσαι το Commando και οι μισοί ότι πιστεύεις πραγματικά ότι είναι ένα υπερψαγμένο έπος!!

Nαι Lupin,μπερδευτηκα.
ΟΚ τωρα καταλαβαινω

Θα ανοιξω τοπικ αποθεωσης του Κομαντο και ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΗ!

Γαμώ την τρέλα μου μαλάκα lupin, τώρα με έχεις κάνει να κατεβάσω και να ξαναδώ το Κομάντο αφού τελευταία φορά το είδα όταν ήμουν 8.

ΑΝΗΡ

\m/

Θα γραψω ενα κατεβατο απο τα λιγα, μολις γυρισω σπιτι, οδηγο για ψαραδες, αρχαριους και μπακαλιαρους

Oπως το κατεβατο τυπου Πανελληνιων για το Hong Kong Action Cinema και τις ταινιες των Shaw Bros που εχεις υποσχεθει απο τον Ιουνιο???:smiley:

Eχω υποσχεθει πολλα και ακομα περισσοτερα απο τα παραπανω, αλλα εδω μπαινουν στο παιχνιδι Ιδεες και οχι απλα ταινιουλες…