Πρόβλημα

σε έμενα το παρουσίασε και στον chrome

Αυτό πάντως δεν είναι κάτι για το οποίο φταίει το forum. Απλά μπήκε στην “μαύρη λίστα” κάποιων anti-malware software που χρησιμοποιούν οι γνωστοί browsers.

Βέβαια ίσως να μην έχει να κάνει με το rocking.gr καθαυτό αλλά με το template forum που χρησιμοποιεί ως βάση το rocking και στο οποίο ίσως να έχουν ανιχνευθεί κενά ασφαλείας οπότε οι browsers προειδοποιούν τους χρήστες τους για ενδεχόμενους κινδύνους.

Εμενα το Avast μπλοκάρει την είσοδο στο forum

Όντως για κάποιο ανεξήγητο λόγο το forum μπήκε σε κάποια μαύρη λίστα. Κατά πάσα πιθανότητα γιατί βρέθηκε κάποιο κενό στη συγκεκριμένη έκδοση του vBulletin (παρατήρησα ότι ξαφνικά συνέβη και σε άλλα forum που τρέχουν vBulletin).

Επειδή γενικώς όμως το vBulletin, όσο και αν το συνηθίσαμε και το “μάθαμε”, είναι πλέον παρατημένο και ξεπερασμένο από κάθε άποψη (bugs, support, νέα features), κοιτάμε την μετάβαση σε νέα πλατφόρμα για το forum.

Κι εγώ το ίδιο από Chrome. Μόνο από κινητό μπαίνω. …

Λογικά αν βάλετε SSL στο site, δε θα έχετε πρόβλημα… Γενικά οι browsers αρχίζουν πλέον να μπλοκάρουν σελίδες που δεν έχουν SSL certificate. Εδώ αυτό το site παρέχει δωρεάν certificates

Εμένα πάντως στο κινητό, που δεν έχω ad blocker, μου πετάει και διαφημιστικά σε pop up. Μήπως κάποιο διαφημιστικό banner που έχετε/είχατε κάνει τη ζημιά

Ορισμενα threads εχουν φτασει το οριο τους και γινονται auto locked :

This topic was automatically closed after reaching the maximum limit of 25000 replies.

Αφορά την κεντρική σελίδα και όχι το φόρουμ.

Δεν είναι η πρώτη φορά που προσπαθώ να μπω σε μια σελίδα, π.χ ακούστε αποκλειστικά το νέο τραγούδι του τάδε και όταν πάω να κάνω κλικ στο ακούστε “εδώ” δεν υπάρχει σύνδεσμος παρά μόνο η λέξη “εδώ”

π.χ σήμερα το ίδιο συμβαίνει και στο νέο τραγούδι από Myrkur.

Φταίει ο browser μου? (Chrome)

https://www.rocking.gr/agenda

Φαίνεται να μην ανοίγει.

2 Likes

Και σε μένα ενημερωτικά

Λογικά διορθώθηκε.

Thanks για την επισήμανση.

Παιδιά δεν έρχεται και mail σε περίπτωση που έχουμε ξεχάσει το password, έχω κάνει πολλές προσπάθειες αλλά τίποτα.

Πρέπει να σου ήρθε τώρα.

Το email σου είχε μαρκαριστεί ως «μη ενεργό» (για λόγους αποφυγής spam) γιατί το 2017 κάποια στιγμή είχε απορρίψει ένα email που στείλαμε.

Όντως ήρθε, ευχαριστώ!

1 Like

Η αρχική σελίδα δειχνει παλαιά νέα και δεν έχει εικόνες.

Δεν ξέρω αν το κάνει και σε εσάς, πάντως εμένα, στο site του rocking (όχι στο forum) κάθε φορά που ανοίγω ένα παράθυρο, μου πετάει το pop-up για τα cookies (αποδέχομαι κ.λπ.).

Κάθε φορά όμως, όχι μόνο την πρώτη φορά που θα έπρεπε. Δηλαδή πατάω αποδέχομαι και στο επόμενο κλικ το ξαναβγάζει.

Από Chrome είμαι και γενικά δεν έχω ανάλογο πρόβλημα με άλλο website. Ρίξτε του μια ματιά!

Εγώ από Firefox, τα ίδια.

Δεν είστε σε private/incognito mode να φανταστώ, ε;

Όχι, όχι