Δημητριακά

ΝΑΙ ΑΨΟΓΑ ΕΙΝΑΙ :D! Φυσικά αγαπάμε Chocapic περισσότερο από Chocopops για το κρατσανιστό της γεύσης τους. Όπως επίσης και Fitness που τρώω αποκλειστικά αυτά σπίτι μου :D. Από το poll η ψήφος πάει σεεεεεεεεεεεεεεεε: FITNESS! \m/

Mετά το Πάσχα ξεκίνησα μια διατροφή με πολύ κρέας, ψάρια, φρούτα και λαχανικά για να χάσω λίπος (κοινώς σωσίβιο) δεν τα κατάφερα, αλλά υιοθέτησα κάποια στοιχεία αυτής της διατροφής και τα κρατώ ως και σήμερα: αποχή από τη ζάχαρη (εκτός από τον καφέ), από το αλάτι (όταν μαγειρεύω εγώ) και από ο,τιδήποτε περιέχει άμυλο. Δηλαδή και από τα δημητριακά. Και έχω δει ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην πέψη του φαγητού μου. Θα νιώσω βάρος και φούσκωμα μόνον αν φάω σαν βόδι. Γενικά χωνεύω για πλάκα ακόμα και μετά από μεγάλες ποσότητες φαγητού.

Άρα…έχω βάλει Χ στα δημητριακά.

^ > http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=4910&highlight=������

Τεράστιος

Μεγαλύτερη αηδία απ’ τα Froot Loops δεν υπάρχει, συνέλθετε, τόση ζάχαρη ούτε το μαλλί της γριάς. Kάνουν τα Frosties να μοιάζουν με βρώμη, βλέπεις τη ζάχαρη μες στο γάλα λέμε… απ’ τα χειρότερα που 'χω φάει ποτέ.

Κατά τ’ άλλα, μάθετε μπαλίτσα:

Αυτά είναι να τα μοιράζεσαι με αδερφούς για να σκοτώνεστε όταν κάποιος κάθεται και διαλέγει τις ΜΠΟΥΚΙΤΣΕΣ και τις νιφάδες σοκολάτας

Γενικα clusters με αμυγδαλο ή σοκολατα αλλα με προσθηκη quaker μεσα.
ωστοσο τελευτα μ’αρεσουν πολυ τα δημητριακα quaker, ειτε με ξηρους καρπους ειτε με σοκολατα. ειναι πολυ νοστιμα.

Aυτό που πετάτε όλοι τα λεφτά σας στο quaker για να φάτε νιφάδες βρώμης, ποτέ δεν το κατάλαβα

chocos για παντα.
αντε καμια φορα cheerios ή crunch.

παλια λατρευα κατι μεγαλα μπαλακια με μελι (μια μελισσα ειχανε για σημα).
ωραια ειναι και τα κοκο ποπς αλλα οταν τελειωνει ψαρευονται δυσκολα απο το μπωλ και ειναι χρονοβορο.

Έχοντας τιγκάρει το μπολ με γάλα από πριν για να το κάνεις σοκολατούχο, αφού τελειώσεις την μάζα των δημητριακών γέρνεις το μπολ και πίνεις το γάλα όπως είναι. Μετά όπως είναι γερμένο το μπολ σπρώχνεις με το κουτάλι τα υπόλοιπα δημητριακά στο στόμα σου.

cheerios !!!σιγουρη επιλογη:p δεν ξερω ,ειναι ισως τα μονα δημητριακα που μου αρεσουν…

Πως λέγονται εκείνα που έχουν μέσα τη σοκολάτα και απ’έξω σαν corn flakes; Τα γεμιστά… Τα έτρωγα μια εποχή, τώρα πέρασα στα coco pops για αλλαγή (αν και τα chocos με το αρκούδι ήταν αξεπέραστα κάποτε :roll: )