Δημητριακά

Ορθα μιλαει ο Ηνικ.

πρόσφατα ξηγήθηκα για λίγε μέρες κουάκερ με cranberries μέσα και γάμησε ακραία.

Πρέπει να ομολογήσω ότι για καιρό έτρωγα τα fitness τα σκέτα. Καλά είναι και με σοκολάτα, αλλά αν είναι να παιχτεί σοκολάτα με το γάλα προτιμώ να κάνω βούτα κρουασάν ή ψωμί με μερέντα. Συνήθως στα fitness τα σκέτα με το γάλα, έβαζα και μια κουταλιά μέλι και μια μπανάνα κομμένη σε κομματάκια. Ναι δείχνει τόσο gay όσο ακούγεται.
http://www.youtube.com/watch?v=AYuu4wpLTs8

Τι λες μωρε ! Αφου δεν εχουν την κανελλα που ανεφερα στα τσοκος, και εχουν πολυ πεζη γευση…[-X

έχουν καλύτερο εξώφυλλο.

Σαν αμερικανάκι κι εγώ

Mόνο τέτοιο πλέον.

E καλά ναι. Με γάλα και μαύρη ζάχαρη microwave λίγο κάτω από 2 λεπτά

Είναι και μικρό το κουτί και άνετα τρώγεται σε δύο δόσεις. Είχα πάθει εθισμό και δεν τα ξαναπήρα, ούτε αυτά με τη σοκολάτα ούτε και τα άλλα με τους ξηρούς καρπούς.
Επίσης λατρεύουμε chocos, cherios (τέλεια και αυτά στο μεγάλο κουτί με δαχτυλύδια ρυζιού, καλαμποκιού…), clusters με σοκολάτα, rice krispies (πακ πακ με κρύο γάλα :p), coco pops rocks (<3) κτλ.
Μια εποχή για να μη τα βαριέμαι έπαιρνα μια συσκευασία με μικρά κουτάκια από όλα τα “παιδικά” είδη kellog’s.
Όλα τα παραπάνω βέβαια ανήκουν στο παρελθόν. Τώρα το μενού έχει βρώμη στο κουτί το μεταλλικό που είναι και σκέτες νιφάδες δημητριακών ολικής άλεσης. Όχι τόσο για δίαιτα αλλά γιατί έχω πάθει κάτι και θέλω απλές γεύσεις χωρίς προσθήκες.
Και τα δημητριακά του Μασούτη είναι και πιο οικονομικά και πιο νόστιμα.
Τα [B] pathos [/B] του μασούτη (κάπως έτσι λέγονται) είναι λατρεία! Δυστυχώς δε βρήκα εικόνα αλλά είναι νιφάδες σκέτες και πολλές με επικάλυψη μπόλικης σοκολάτας και παράλληλα γεύση φράουλας.

[SPOILER][/SPOILER]

Nόμιζα ότι τα κόκο ποπς θα ήταν πιο δημοφιλή.

Η καλύτερη είναι η εναλλαγή. Κόκο ποπς, τσόκοζ, και μετά τσήριοζ.

στο λυκειο ετρωγα 1μιση κουτι τη μερα cheerios-χωρις υπερβολες, για κανα μηνα+, για να μαζεψω ολες τις φιγουρες EPISODE 1

ΤΟΣΟ γροθος!!

Πώς νομίζετε ότι πήραμε όσα κιλά πήραμε; :lol:

Ισχύει, τα συγκεκριμένα είναι απόλαυση αλλά τελειώνουν γρήγορα! Και δεν τα βρίσκεις και παντού.

εγω παιρνω οτι βρω σε προσφορα λιγο πανω απο 2 ευρω το πακετο, παντα καποιο καλο ειναι σε προσφορα… συνηθως nesquik ,cookie crisp ,fitness fruits (γαμανε, ειδικα οταν σου κολλαει το φρουτο στο δοντι) , clusters , crunch…

[B][SIZE=“5”]ΑΛΛΑ[/SIZE][/B]

οτι καλυτερο εχω φαει απο δημητριακο μου το προσφερε ο ελληνικος στρατος

[SPOILER][/SPOILER]

:p… απο οταν απολυθηκα εχω να φαω, κανει και 4,5 γιουρα το πακετο…:roll:

λολ εγώ τις μάζευα αυτές δευτέρα δημοτικού :stuck_out_tongue: κάτι γκρι δεν ήτανε;

Τα froot loops πιο πάνω μου θυμίζουν την παιδική μου ηλικία αλλά πλέον δε μπορώ να τα φάω. Τα quaker με τη σοκολάτα είναι ΤΕΛΕΙΑ αλλά είναι πολύ βαριά

:lol3::lol3::lol3:

:blink: ε?

yes…:stuck_out_tongue:

to whom it may concern:

[CENTER][/CENTER]

an ta petixete se kana rafi MIN ta agorasete. aidia.

…Coco-Pops…τα τρώει και ο ανηψιός μου, τα τρώω κιεγώ:):!: