Σκατά

Γεια. Άνοιξα τόπικ για να γράψω ότι είμαι σκατά χωρίς λόγο και να αυτοπροβληθώ και να μου δώκετε τη συμπαράστασή μας και να με κοροιδεύσετε και να μου πείτε “μη ανχολάκο σαγαπάμε” ή αν είστε ο Ρόκαβλος να γράψετε τη μαλακία σας και να φύγετε.

Χμ. Θάνατος στις χωρίς λόγο κακές μέρες. Κούραση πια να πούμε.

Μη ανχολακο …
να βλέπεισ πάντα το αύριο που μπορεί να είναι καλύτερο… :wink:

ναι και χθες ετσι ελεγα ;ρ

οπως σε ειπα, μαλλον πρεπει να φυγω απο δω. ιδωμεν.

Κακές μέρες πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν.Η μαγκιά είναι να κοιτάς και να σκέφτεσαι αισιόδοξα.Και να έχεις καθαρή την συνείδηση σου πάνω άπο όλα.La vita e bella. 8)

Μόλις έγινα καλά. Πρώτα από μσν χαριτωμένες συζητήσεις, δεύτερον από τους Dillinger Escape Plan και τρίτον από ένα σάιτ με ψυχοθεραπείες.
Το τόπικ πρέπει να γίνει στίκυ για παραδειγματισμό προς όσους συμπάσχουν.

ΔΕΚΑ ΤΡΟΠΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ

  • ΤΕΧΝΙΚΗ 1 -

ΤΕΧΝΙΚΗ Νο 1:

ΒΡΕΙΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗ ΔΙΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ

Όπως έχουμε ήδη συζητήσει, το πρώτο πράγμα που μπορείτε να κάνετε όταν αισθάνεστε άσχημα είναι να γράψετε σε ένα κομμάτι χαρτί μια σύντομη περιγραφή της πραγματικής κατάστασης ή του προβλήματος που σας ενόχλησε. Μετά, βρείτε και βαθμολογήστε κάθε ένα από τα αρνητικά συναισθήματα που νιώσατε σε μια κλίμακα από το 0 έως το 100. Το τρίτο βήμα είναι να γράψετε και να απαριθμήσετε κάθε μια από τις αυτόματες αρνητικές σας σκέψεις στην αριστερή στήλη του Δελτίου Καταγραφής των Αρνητικών Σκέψεων. Κατόπιν, βρείτε το λάθος στην διεργασία της σκέψης συμβουλευόμενοι τον Πίνακα 2 του Πρώτου Κεφαλαίου.

Για να σας δώσω ένα σύντομο παράδειγμα θα σας αναφέρω την περίπτωση του Νίκου. Ο Νίκος, ο οποίος είχε έναν έντονο φόβο για τις στενές σχέσεις με άλλους ανθρώπους και ιδιαίτερα κοπέλες, αρκετά συχνά κατέληγε σε διάφορα κακόφημα μπάρ και πέρναγε τη νύχτα του με εκδιδόμενες γυναίκες. Την επόμενη ημέρα όμως αισθανόταν μεγάλη κατάθλιψη διότι σκεφτόταν ότι “Είμαι ένα ρεμάλι της ζωής”. Αναγνωρίζετε κάποια “στρέβλωση” της σκέψης του;

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧαχ
ΑΧΑΧΑΧ
ΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ.

η ζωή είναι μικρή για να είναι θλιβερή , όπως είχε πεί κάποιος κάποτε.
Ανχολάκο σ’αγαπάμε…
[size=1]να σου στείλω τα αντικαταθλιπτικά μου? είναι σούπερ… :roll: [/size]

Δεν μπορώ να σου συμπαρασταθώ… Είμαι ακόμα πιο χάλια

μπες μσν

Πάω για ύπνο

ρε, εγώ έχω έναν μικρό πονοκέφαλο και λίγο το στομάχι μου με ενοχλεί, από ένα μπουκάλι μαυροδάφνη και κάτι τεκίλες… αλλα βασικά, νομίζω πως με πείραξε το πιπέρι στο σάντουιτς…

και όχι τίποτα άλλο, αλλα δεν νυστάζω! κοιμούνται όλοι και δεν υπάρχει ψυχή στο msn… καλά, είναι ένας στον Καναδά που θέλει να του βάλω το strapon στον κώλο, αλλα ποιος τρέχει μέχρι εκεί… 8O

teeelos paaaantwn… παw να δω τι γίνετε στα αλλα topic και μετά νάνι γιατί αύριο δουλειά! :frowning:
[πολύ δουλειά] :?
[παρα πολύ δουλειά] 8O
[δεν θέλω τόση δουλειά] :cry:

Καλά τα λέτε. Σκατά!

  1. Προς ανχολάκο(!) Κουράγιο: σκέψου ότι μπήκαμε τόσοι να δούμε ένα θέμα με τίτλο “σκατά”, μόνο και μόνο για να δούμε τι έχεις!

  2. Προς telisvas: Δεν ξέρω τι έχεις αλλά κουράγιο επίσης!! Και sweet dreams!

  3. Προς deathbitch: Δουλειά=λεφτά. Λεφτά=τεκίλες (+++)!!! (Αλλά όχι σάντουιτς με πιπέρι έτσι; Με μέτρο το πιπέρι το βράδυ: αφου δεν το σηκώνεις… Δοκίμασε αλάτι με τις τεκίλες…)

εγω παω στοιχημα οτι ειμαι πιο σκατα απ’ολους σημερα.

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παθαμε ολοι???
Εγω μαλιστα αισθανομαι κενος τελειως αι οτι δεν κανω τιποτα ουσιαστικο για τον εαυτο μου, σκεφτομαι να απομονωθω για ενα μικρο διαστημα (καιμια 10αρια μερες) μπας και ηρεμησω, εφτασα και στο σημειο να λεω οτι ειναι κακο οτι ξεκιναω σχολη το Μαρτιο και οχι τωρα γιατι θελω να φυγω.

Εχω κατι μεταξυ κρυωματος και συναχιου, δακρυζουν συνεχως τα ματια μου και ειμαι αδυναμος.
Περαστικα σας.

H ζωή είναι τέλεια!!! Τα πάντα μου πάνα αριστερά!!! Κάθε μέρα είμαι όλο και πιο κεφάτος!!! Θα έρθουν και οι Tool μέσα σε όλα!!! Θα δω και Gotthard!!!

Μακάρι όλα να συνεχίσουν έτσι!!!

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D/ O:) O:) O:) O:) O:)

Τι καλά!!! Θα φάω και ξύλο από τους υπόλοιπους χρήστες!!! :? :?

led_zeppelin: πολεμιος του karvou

panta iparxei kai i pi8anotita, na to goustareis telika to 3ilo… axa xa xa

zeppelin στο πάγκο! Δεν αξίζεις φράγκο! :lol: :stuck_out_tongue:

Spank me, spank me!!! Όπως λέγανε και οι γνωστές καλόγριες :wink: :wink:

ηθελα να ξερα γιατι κλαίγεστε…
το αν ειμαστε σκατα η οχι το επιλέγουμε έμεισ…
όλα μέσα στο μυαλό μας είναι…

ράνια μου είσαι σκατά…? βγες μια βολτα…έλα για ένα καφέ…
αν πάλι εχεις πόλυ δουλεια, σκέψου οτι δεν το κάνεις τσαμπα κ έλα μετα να φάμε τα λέφτα…! :wink:

εγώ πάλι ήμουν σκατά για τους λογους μου…κ τι έκανα?
ανοιξα το στομα μου είπα αυτά που ήθελα να πω και δεν έλεγα κ τώρα είναι όλα τέλεια…
αν έχεισ κάτι αντιμετώπισε το…ποτέ δεν ξέρεις!
αν πάλι δεν ξέρεις τι εχεις η πάρε χάπια η βρες το!!!
8)