ΗΓΓΙΚΕΝ Η ΩΡΑ

Θα τις παιξετε για Bathory/Manowar στους Manilla.Δε παει πιο τρου:!:

Μanowar πού και που ([I]δεν ξεχωρίζω ιδιαίτερα κάποιον δίσκο τους καθότι ουδέποτε υπήρξαν my cup of tea[/I]) αλλά στο καθαρά έπικ, τότε…[B] BATHORY ΜΕ ΤΑ 10000000000000000 ρε κουφάλες!!![/B]Τσεκούρια, βίκινγκ κράνη και ασπίδες, διχαλωτά σπαθιά και αλυσίδες!!! Συνεπώς, προσυπογράφω τη δήλωση [I]cynic[/I] :
"[COLOR=“DimGray”]Εδω θα γινει ο ταφος σας[/COLOR]!"

[COLOR=“DarkOliveGreen”]εντιτ: είμαι και παγάνας, τι να κάνουμε…[/COLOR] :slight_smile:

Ντάξει το poll ανέδειξε τελικά τη σοβαρότητα και το ήθος σε αντιπαραβολή με το κιτς και τη γραφικότητα! HAIL! :stuck_out_tongue:

άλλα πράγματα ανέδειξε αλλά μην σε κακοκαρδίσουμε κυριακάτικα καλόγουστε χρήστη

Εμένα; Μπα δε με πειράζει καθόλου, ίσως και για μένα ν ανέδειξε μερικά που δεν τα πολυεγκρίνω… Αλλά όπως βλέπεις το διασκεδάζω :stuck_out_tongue:

Το ξέρω ότι ψήφισα Bathory, αλλά έχω να πω ότι πραγματικός φαν των Bathory στα επικά τους ο οποίος παράλληλα να μη γουστάρει/βρίζει Manowar, δε νοείται.-

Ναι φίλε μου, ό,τι πεις! :stuck_out_tongue:

Τρου δατ. Προσωπικά, όσους Bathory -στα επικά τους- fans γνωρίζω, αν δεν προσκυνούν Manowar, τότε τουλάχιστον τους αναγνωρίζουν/εκτιμούν.

[SPOILER]Χα, κοίτα να δεις διαφορά οι Bathory στο πολλ! \:D/:p[/SPOILER]

Ναι αλλά τώρα γνωρίζεις κ εμένα… Άλλο φρούτο! :stuck_out_tongue:

πραγματικά

σας χώνουμε εύκολα και γλεντάμε και πάνω από τα κομμένα σκαλπ σας γατάκια του βορρά.

Άντε ρε μούσμουλο. :stuck_out_tongue:

Λιγα για Doomsword μη γινει κανα φονικο εδω χαμου ρε αρκουδεηδες.

Ον τοπικ, ειμαι στο τσακ να το ριξω Manowar, αλλα φερνω στο μυαλο μου τελευταια στιγμη το κλιπιτι κλοπ του αλογου στο One Rode To Asa Bay και λεω “ρε, λες?”…παιζει να περασουν και χρονια για να καταληξω στο ποια απ’ τις δυο μπαντες γουσταρω περισσοτερο…εδω δεν μπορουν να απαντησουν με ευκολια ανθρωποι που ειναι 10 και βαλε χρονια μεγαλυτεροι μου…

ΥΓ Οι Doomsword σας διακορευουν δημοσιως. :stuck_out_tongue:

Πού στο μπούτσο κολλάνε οι Doomsword ρε; Δεν είπαμε να μη λέμε για τρίτους εδώ μέσα;

Δημητράκη επειδή γνωριζόμαστε και φυσικά σε πάω θα ήθελα πάρα πολύ να σε κάνω να νιώσεις το μεγαλείο των Manowar, να καταλάβεις ότι πέρα από τα κουτσομπολιά και τις ανούσιες λεπτομέρειες ΕΙΝΑΙ μια πάρα-πάρα πολύ σπουδαία μπάντα που απευθύνεται σε συνειδητοποιημένους ακροατές metal μουσικής και ο λόγος που τους μισείς τόσο δεν έχει κατά βάθος να κάνει με τα δικά τους ατοπήματα αλλά με την διόλου κολακευτική “βιτρίνα” που έχει ανεγερθεί όλα αυτά τα χρόνια γύρω τους από πολλούς και διάφορους… αλλά επειδή ξέρω πόσο ΓΑΜΗΜΕΝΑ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ είσαι σε κάποια πράγματα =Ρ, φοβάμαι ότι δε θα με καταλάβεις, ότι θα συνεχίσεις με πείσμα να λες “όχι είναι καραγκιόζηδες” και να τους απορρίπτεις χωρίς λόγο, οπότε απογοητεύομαι και λέω “άστο δε γαμιέται”.

Γι’ αυτόν ακριβώς το λόγο περιορίζομαι να σου λέω το πλέον προφανές για όποιον δε φοράει παρωπίδες: ότι το να περιφρονείς μια μπάντα αλλά να εκτιμάς απεριόριστα [B][I]το μουσικό της alter ego,[/I][/B] είναι απλά αντιφατικό, οπότε, πολύ απλά, δεν είσαι, στην πραγματικότητα, οπαδός ούτε αυτού του alter ego - είσαι απλά κάποιος που δεν έχει σχέση με το είδος και χρησιμοποιεί τη μία seminal μπάντα αυτού του είδους για να επιχειρηματολογήσει απέναντι στην άλλη seminal μπάντα αυτού του είδους επειδή πιστεύει ότι αντιπροσωπεύουν ένα αντιθετικό ζεύγος σε επίπεδο αισθητικής και αξίας, έχοντας δηλαδή παρερμηνεύσει την ουσία αυτού του είδους σε ανεπανόρθωτο βαθμό. Με άλλα λόγια, αν δεν είσαι οπαδός των Manowar, δεν είσαι οπαδός ούτε των Bathory. Δεν είναι κακό, απλά επισημαίνω μια πραγματικότητα. Λυπάμαι. :slight_smile:

ελα ντε ?..

εμμ… που το στηριζεις αυτο ? θεωρω οτι ειναι δυο εντελως διαφορετικα σχηματα, πατανε πανω σε διαφορετικες φορμες, και βγαζουν εντελως διαφορετικο συναισθημα. απλα τα συγκρινουμε γιατι ανηκουν και οι δυο στο χωρο του επικου μεταλλου. ποια αλλη συνδεση βλεπεις ?

ρε συ Νηρ ποιές διαφορετικές φόρμες? οι Bathory πάτησαν πάνω στις φόρμες των Manowar. άσε που ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ φορούσαν γούνινα σώβρακα :wink:

Ντάξει και σ’ αυτό το θρεντ έχουν ήδη γραφτεί αρκετά που τεκμηριώνουν το βαθύ δεσμό μεταξύ Manowar και Bathory σε μουσικό επίπεδο, αν δε βαριέσαι ψάξτο λίγο και θα τη βρεις την άκρη. Επιγραμματικά θα πω μόνο ότι παρά τις χτυπητές διαφορές σε επίπεδο μορφής, “στυλ” αν θέλεις, το περιεχόμενο είναι δραματικά παρόμοιο και στους δύο και κάθε άλλο παρά διαφορετικό συναίσθημα βγάζουν. Εδώ άμα πιάσεις “ζεύγη” τραγουδιών τραγουδάνε πολλές φορές για τα ίδια πράγματα και με την ίδια διάθεση, τί συζητάμε τώρα.

o jim δεν ακούει manowar επειδή απλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΤΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ MANOWAR. just that 8)

κυριως τα σωβρακα εννοουσα.

οκ, εννοειται επηρρεαστηκε απο τους manowar, αλλα εβγαλε κατι δικο του. δηλαδη το Blood and iron με εκεινη την ΜΑΓΙΚΗ εισαγωγη του, προσωπικα δεν βρισκω τετοιο σημειο σε ολη τη δισκογραφια manowar, διορθωσε με αν κανω λαθος, μπορει να μου εχει ξεφυγει κατι. προσεξε, δεν λεω καλυτερο, χειροτερο, ανωτερο, κατωτερο κλπ, απλα λεω οτι ειναι κατι το διαφορετικο. δεν ειναι δηλαδη σαν να λεμε running wild και Lonewolf

PS για το θρεντ, σιγουρα υπαρχουν πολλοι manowar haters που ισως δεν ειναι καν στη φαση και απλα τοριξαν στον αντι-manowar, και ας ηταν και οι bon jovi αυτοι. αλλα μη βαζετε στο ιδιο σακι κ εμας που γουσταρουμε και τους δυο, απλα ψηφισαμε bathory :stuck_out_tongue:

@GRACCHUS : Πες μου τώρα δλδ ότι περιμένεις γράφοντας σεντόνια να απαντήσω σε μαλακία επιχείρημα περί απλού μουσικού γούστου; Ή να παραδεχτώ ότι δε γουστάρω Bathory επειδή έτσι σου κάβλωσε; Σε είχα για πιό σοβαρό φίλε. :slight_smile: