ΗΓΓΙΚΕΝ Η ΩΡΑ

tramp, μπορεις να χρησιμοποιησεις ο,τι επιχειρημα γουσταρεις. τωρα το αν θα αρχισουμε να αφαιρουμε απο το α8ροισμα στοιχεια που συμβαλλουν σε αυτο… οχι. προσωπικα τουλαχιστον και μεχρι νεωτερας. καθεναν ο,τι τον βολευει ωστοσο.

Πάλι τρώγεστε εσείς οι δύο; Τς τς τς…σαν πιτσουνάκια κάνετε (μαλακία ήταν, μη δίνετε σημασία). :stuck_out_tongue:

Μόνο [B]BATHORΥ[/B] ! Manowar πέρα από 3, 4 τραγούδια δεν έχω ακούσει κάτι άλλο! Αλλά όταν μιλάμε για Bathory, Quorthon και Σουηδία, ρε διάολε, δε μπορώ να μιλήσω αντικειμενικά. Είναι λατρεία ο τύπος και εξαίρετος καλλιτέχνης και δημιουργός! Σόρρυ για το “είναι” -οι Θεοί βέβαια, δεν πεθαίνουν ποτέ ! \m/

story of this thread…

το ποστ της σάιλεντ είναι η όλη αλήθεια του θρεντ :lol:

όπως είπα και τον τζιμ στο φ.μπ. κανονικά θα πόσταρα κάπως παραπάνω αλλά χθες είδα το mountains live ,οπότε σας κοιτάζω από τη κορυφή του βουνού χαϊδεύοντας τον αετό μου και γελώντας με τρόπο που προκαλεί σεισμό στην γη των θνητών.

Προς θεού, παρθενογέννεση μόνο ο ντεμάηο, που άκουγε κόρνες και τραμ στη νέα υόρκη :!:

από έπικ μέταλ τί άκουγε ο ντεμάιο? :-s

Καλά εντάξει σεβασμός ο Quorthon δεν το συζητάω αλλά ρε είστε σοβαροί??? Βάλτε το Into Glory Ride ρε κ νιώστε! Μόνο η ερμηνεία το άρχοντα στο Revelation για παράδειγμα είναι αρκετή για να ξεχωρίσει τους άντρες από τους Σουηδούς!!!

Δεν ξέρω και ούτε με ενδιαφέρει.

Δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί οπωσδήποτε πρέπει να άκουγε μάνογουορ ο ψηλός και δεν αρκούσε η -δηλωμένη- λατρεία του στους σάμπαθ.

8O8O Σε φθονώ.

Εγώ απ’ την άλλη Κρις δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί είναι τόσο κακό που ο ψηλός άκουγε Manowar, απ’ τη στιγμή που όλοι εδώ μέσα έχουν αναγνωρίσει ότι έτσι κι αλλιώς ΔΕΝ τους κόπιαρε.

απο καμια ουσια δεν αποπροσανατολιζει. οι μαναβογουωρ ειναι απλως η αφορμη για να γνωρισω εγω εσενα κι εσυ εμενα. σε αυτο τα παντα συμβαλλουν. μου επιτρεπεις να ειναι για μενα σοβαρος λογος κι ας μην ειναι για σενα; μπορουμε απλως να γνωριστουμε, δεν ειναι αναγκη να αγαπηθουμε :!:

να την και η ουσια.

αν θες κι εχεις χρονο γραψε μια συνοπτικη γενεαλογια του ειδους. η το αισ8ητικο του στιγμα ξερω γω, κατι τετοιο.

αγαπη μου, ειπαμε… παπαλουτσα ναητ :!:

Δεν είναι κακό, απλώς δεν είναι αλήθεια.

και το ότι δεν είναι αλήθεια το γνωρίζουμε από ?

@ Τραμπάκουλα:

Ε, ναι, τόσα. Κοίτα, θέλω να είμαι ειλικρινής. Δε μπορώ να κρίνω τις δύο μπάντες αντικειμενικά, γιατί τους Bathory τους λατρεύω (ασχέτως εάν πλέον τους ακούω αραιά και που), ενώ τους Manowar δεν τους έχω ακούσει σχεδόν καθόλου. Δε σας κρύβω βέβαια, ότι κι εμένα αυτό το στυλ που έχουν υιοθετήσει οι Manowar μου τη σπάει λιγάκι, πέρα από το καλαμπούρι που κάνουμε εδώ μέσα καμιά φορά, η αλήθεια να λέγεται. Γούστα είναι αυτά βέβαια. Ενω οι Bathory…οι Bathory :stuck_out_tongue: είναι άλλο- βλέπετε πόσο “αντικειμενική” είμαι -, έχουν, είχαν δηλαδή, πειραματιστεί σε διάφορα είδη (black, epic, thrash, viking) και με μεγάλη επιτυχία μάλιστα!! Ο Quorthon ήταν μία ιδιοφυϊα!! Αυτό και μόνο αρκεί… (αν και δεν καταλαβαίνω τον λόγο να κάνουμε αυτή τη σύγκριση).

Από ότι δεν αποδεικνύεται από πουθενά.

Δεν είναι αλήθεια ότι άκουγε Manowar o Quorthon? Και αυτό το πιστεύουμε επειδή το είπε ο ίδιος ας πούμε? Νομίζω πως όποιος έχει ψάξει σοβαρά τον ψηλό ξέρει ότι ήταν λίγο ανισόρροπος. Όχι ότι ο DeMaio δεν είναι ε? :smiley:

Εγώ λοιπόν σάντοουκινγκ πιστεύω ότι είσαι βάζελος κι ας γράφεις πώς είσαι γαύρος.

η επική μουσική των Manowar ήταν εκεί έξω γιά αρκετά χρόνια και είχε ριζώσει και στη σκανδιναβία. ήταν οι πιονέροι, πως να το κάνουμε και αναγκαστικά θα αποτελούσαν σημείο αναφοράς. δεν τα λέω μόνο εγώ. τα λέει και ο Mortiis και ο Demonaz και πόσοι ακόμα “της φάσης” που δεν ντρέπονται να το ομολογήσουν. (Και ο Alan. Πιάνεται? :p)
τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ρε γαμώτο. το ότι δεν μπορούμε να δούμε την γάτα παρά μόνο να την ακούσουμε, δεν σημαίνει πως στα κεραμίδια είναι ένας γαμημένα καλός μίμος.

Οχι και βαζελος. Παναθηναικος.

Επισης ο ορος επικ μεταλ δεν υφισταται, οι Bolt Thrower δηλαδη τι ειναι :?:

Ωπα το χοντραίνεις! Ήμουν χθες στο Καραϊσκάκης! Έχω αποδείξεις! :stuck_out_tongue: