Το ντρρρρρρρριιιιιινννννννν

Νυσταζετε πολυ, ηταν μια γαμημενη μερα γεματη αγχος και τρεξιμο. Χωνεστε κατω απο το παπλωμα γνωριζοντας οτι θα ειναι ενας υπεροχος υπνος με την βροχη να σας νανουριζει. ΟΚ.
Ξεπερναμε τα πρωτα ανουσια και βαρετα ωσαν ταινια του Αγγελοπουλου ονειρα και παμε στο καλο. Αυτο που θυμομαστε. Εκει που η ενταση κορυφωνεται καθως οι Μαου-Μαου ειναι ετοιμοι να μας καθαρισουν με τα αιχμηρα δορατα τους ή η Αντζελινα Τζολι μας τριβεται καθως βγαζει ενα-ενα τα ρουχα της, εκει που η ενταση κορυφωνεται, εκει που η αγωνια χτυπαει τιλτ, εκει που η αδρεναλινη μας φτανει στα υψη…
Εκει αγαπητε μου φιλε ακους το @%$@#%@%@ το ντρρρρρριιιιιιιιιιιιιιινννννν απο το ξυπνητηρι. Ναι, βλεπεις οτι πρεπει να σηκωθεις απ’τα χαραματα να πας σχολη/δουλεια. Ω ναι, another bloody day for you…

Αυτο το τοπικ φτιαχτηκε για να μπαινουν οι συντροφοι και συναγωνιστες στον πολεμο κατα του πρωινου ξυπνηματος προκειμενου να το απορριψουν, να το χλευασουν, να αμφισβητησουν τον ρολο του ξυπνητηριου στην σημερινη κοινωνια, να παπαρολογησουν αοριστα και ασταματητα, να βγουμε οφ τοπικ και να γουσταρουμε. Οιοσδηποτε κακοηθης απογονος του Λιοπολντ φον Μαζοχ την βρισκει με το πρωινο ξυπνημα να κοψει λασπη απεδωθε, τσιτωνομαι με τετοιες αποψεις.

μη με ξυπνάς απ΄τις 6 πριν ακόμα ο ήλιος να φέξει… ξυπνητηρι χτυπάς σαν τρελλό σε μισώ σε μισώ…είναι απαλό το κρεβατι αφήστε με να κοιμηθώ…
βαρέθηκα να ξυπνάω στις 5 ΕΛΕΟΣ

Θα σας τη σπασω, ξυπναω καθε μερα περιπου στις 13:00, ειμαι φοιτητης απο φετος αλλα ειμαι κ…φαρδος αφου περασα Β εξαμηνο και τα μαθηματα ξεκινανε για μενα στις 5 Μαρτιου, οποτε απο τις 19-6 που τελειωσα το Λυκειο ξυπναω ποπτε μου 'ρθει και θα συνεχιστει αυτο για μηνες ακομα…
Ποπο τι μου θυμησατε τωρα το ντρρρρρριιιιιιιιιιιννννννν!!!
Εχω ξεχασει τον ηχο του!

Πάντα βάζω το ξυπνητήρι 45 λεπτά πριν την ώρα που θέλω να σηκωθώ. Συνεχώς πατάω το κουμπί με τη λειτουργία “5 λεπτά ακόμη μπαμπαααα…”. Δηλαδή το πατάω τουλάχιστον 10 φορές. Για να αντέξω το ξύπνημα, έχω αντικαταστάσει το ντριιιιιιιν με το “Carry On My Wayward Son” των Kansas (ακόμα, δεν έχει καταντήσει μισητό τραγούδι, αν συμβεί κάτι τέτοιο θα το αλλάξω πάραυτα).

Για κάποιο περίεργο λόγο, πάντα φεύγω 15 λεπτά καθυστερημένος από το σπίτι… :frowning: :x :frowning: :frowning: :x :frowning: :frowning:

Εμενα δεν με ενοχλουν τα ξυπνητηρια γιατι δεν τα ακουω… :stuck_out_tongue:
Χρειαζομαι 2 πλεον για να ξυπναω και πρεπει να βαρανε πολυ δυνατα και με εκνευριστικη μελωδια…Αλλιως δεν ανοιγει το ματι…

Ζηλευω μερικους ανθρωπους που ξυπνανε χωρις ξυπνητηρια και παντα την ωρα που πρεπει! :frowning:

Οπως τα λέτε παιδιά κι εγώ μία από τα ίδια! Βέβαια στη χειρότερη θέση απ’όλους βρισκεται ο Rychehead! Είναι πολύ σπαστικό να ξυπνάς 1 το μεσημέρι και μετά να κάθεσαι όλη την υπόλοιπη μέρα! :lol:

Πω πω…Κι εγω τα ιδια, κι εγω Β εξαμηνο ειχα περασει…Η πιο “ρεμπελιαστικη” περιοδος της ζωης μου…Κοιμομουν 20 ωρες την μερα…Περασμενα μεγαλεια… :stuck_out_tongue:

Το χα αυτο το χουι για καποιες περιοδους, συγκεκριμενα συνηθιζα το ωραριο του ξυπνηματος και πολλες φορες ξυπνηγα 5 λεπτα πριν βαρεσει το ξυπνητηρι, αλλα το χειροτερο ειναι τα καλοκαιρια τις πρωτες μερες των διακοπων ξυπναγα απο μονος μου στις 08:00 μεγαλη μλκ αυτο τσαντιζομουνα!!!
Αλλα ευτυχως το τελευταιο καλοκαιρι συνεβει αυτο μονο για 2 μερες αφου την τριτη μερα των διακοπων την εκανα!!!

Eγώ πάντως ξυπνάω χωρίς ξυπνητήρι…Με οσο το δυνατόν καλύτερη διάθεση πάντα… 8)

Με Have a nice day-Bon jovi να παίζει τέρμα… 8)

κανανε τον Unholy ban και μπηκε να ανοιξει topic με το account του led?? :lol: :lol:

κανανε τον Unholy ban και μπηκε να ανοιξει topic με το account του led?? :lol: :lol:[/quote]

Ειναι το sequel του “Το βζζζζζζνννννν”. Οποιαδηποτε ομοιοτης περαν της προθεσεως του συγγραφεα.

Eιναι δυσκολο πραμα, ξερεις τι ειναι να φτιαχνεις το πρωινο φραπογαλο στις 13:15 ???

Eιναι δυσκολο πραμα, ξερεις τι ειναι να φτιαχνεις το πρωινο φραπογαλο στις 13:15 ???[/quote]

Aθλος…Που να τον φτιάχνεις και 7.00 το πρωί δηλαδή…Η μεγαλύτερη αγγαρεία στον κόσμο… 8)

Eιναι δυσκολο πραμα, ξερεις τι ειναι να φτιαχνεις το πρωινο φραπογαλο στις 13:15 ???[/quote]
Όχι κι αφού δεν έμαθα μέχρι τώρα, μάλλον δεν θα μάθω ποτέ :wink:

Πάντως το πιο εκνευριστικό ξυπνητήρι (μακράν) το έχουν τα ΝOKIA.O ήχος της απελπισίας… 8)

κοίτα εξαρτάται τι ώρα έχει κοιμηθεί ο άλλος και ξυπνάει στη 13:00 γιατί κι εγώ ξυπνάω στις 16:00-17:00 το απόγευμα αλλα έχω κοιμηθεί στις 8:00-9:00 το πρωί ύστερα από δουλειά όλο το βραδυ…

καλά είμαι σίγουρη πως ο φίλτατος Rychehead δεν έχει τα ίδια προβλήματα… mouahahaha

Ποτέ δεν βάζω ξυπνητήρι…

Ακόμα και το σταθερό το έχω στο αθόρυβο…!! :lol: :lol: :lol:

Σιχαίνομαι να μου διακόπτουν τον ύπνο μου…
Και ακόμα περισσοτερο αυτούς που το κάνουν!! :twisted: :twisted:

Και αν πρέπει να ξυπνήσω , ξυπνάω πάντα νωρίτερα από μόνη μου! :wink:

Καλοπερασάκηδες οι περισσότεροι απ’ ότι βλέπω.
Καλά κάνετε-συνεχίστε να ζείτε με ώρες Αμερικής όσο μπορείτε, το έκανα κι εγώ για 6 χρόνια αλλά τώρα που σφίξαν οι κώλοι,

έχω ένα μαμημένο (ή μάλλον αμάμητο) Μοτορόλα που κάθε μέρα μου θυμίζει τους εργατικούς αγώνες, τους νεκρούς στις πορείες, τους αρ…μπατσους, τα κωλοαφεντικά,
τα κοπρόσκυλα που όλη μέρα βλέπουν τηλεόραση, σταματάνε σε μια γυναίκα και ένα αυτοκινητάκι και δεν μπορούν να βρουν τον κώλο τους ούτε με φακό που έλεγε και κάποιος γνωστός…και εμείς λουζόμαστε τον οίστρο της άρχουσας τάξης που επελαύνει στους κουρασμένους ψυχολογικά εξαιτίας ακριβώς αυτών των ανθρώπων δούλους σαν κι εμάς

οργίζομαι και το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω να αλλάξω τον ήχο μιας ηλίθιας κλασσικής μουσικής που με φτάνει στα όριά μου…

Το ξυπνητήρι κοινωνιολογικά είναι το Νο.2 trademark του καπιταλισμού (μετά την γραβάτα)
βιολογικά είναι η απόλυτη καταστροφή ιδίως αν συνοδεύεται με hangover
σημειολογικά είναι ένα (λανθασμένο) είδος καταξίωσης στην οικογένεια, την φίλη σου και την παρέα σου…

Ουφ…