Μεγαλύτερη πατάτα όλων των εποχών

Ας γράψουμε εδώ για ΕΝΑ άλμπουμ απο ένα αγαπημένο μας συγκρότημα που όχι απλώς μας απογοήτευσε αλλά μας έκανε να τα πάρουμε με την πάρτη τους!!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Judas Priest - Jugulator

Μιλάμε ο δίσκος δεν ακούγεται μετά απο 4-5 ακροάσεις δεν αντέχα ούτε ένα τραγούδι απαίσιος δίσκος απο μια μπάντα που έχει(έιχε) τεράστιες δυνατότητες,γιατί πλέον πάνε να σώσουν το καράβι με τον Halford 8) 8) 8) 8)

Ναι το Jugulator ειναι αντιπροσωπευτικο για πολλους εδω μεσα, οπως και για μενα.
Απογοητευτικα με το τελευταιο των Iced Earth, μια και κατι κοινο εχουν με το προηγουμενο.
Επισης με απογοητευσαν το Astronomica των Crimson Glory και το τελευταιο των Warlord.

X Factor

κάτι πιο δύσκολο έχετε;;; η απάντηση είναι προφανής…

BLACK SABBATH - “Dehumanizer” με διαφορά η μεγαλύτερξη “πατάτα” του heavy metal…

Διαφωνώ καθέτως και διαγωνίος , προσωπική μου άποψη είναι ότι το X-Factor είναι ένα από τα 3 καλύτερα cd των Maiden τα άλλα δύο είναι το Somewhere In Time & το Seventh Son Of A Soventh Son.

Για το Dehumanizer διαφωνώ καθώς είχε 3 πολύ καλά κομμάτια(αλλά αυτό είναι υποκειμενεικό) καθώς επίσης θα συμφωνίσω ότι το The X Factor είναι μέσα στους 3 καλύτερους δίσκους των Maiden 8) 8) 8) 8)

Το Χ Factor σηκώνει τεράστια συζήτηση, αφού όλοι κάποτε κατηγορούσαν τους Maiden ότι επαναλαμβάνονται, και εκεί που έβγαλαν κάτι το διαφορετικό, πάλι τους κατηγορούσαν ότι άλλαξαν…! Και είναι και δισκάρα στην τελική…

με μουγκους δεν βγαινουν δισκαρεσ αν και οι maiden pethanane apo to 7 thson kai meta …

Μπορει και να εχουν δικιο οσοι πιστευουν οτι το X FACTOR ηταν πολυ πρωτοποριακο για MAIDEN, ωστοσο παιδια ειναι με διαφορα το μοναδικο δισκακι τους, που το εχω μονο και μονο για συλλεκτικους λογους… Απλα με χαλαει ο τραγουδιστης…

Αγαπημένη μου μπάντα ειναι οι deep purple . Απο τα album τους δεν θεωρώ κάποιο “πατάτα” απλά δεν μου αρέσει το Abandon και ακόμα δεν εχω καταφέρει να συμπαθήσω τις μπανανες… :? “Πατάτα” θεωρώ πχ το St.Anger των Μetallica :evil:
Το Dehumanizer μου αρέσει λίγο δεν ειναι πατατα απλα δεν ειναι τόσο Sabbath … Στο Χ-Factor κατιτις με χαλάει αλλα μπορώ να το ακούσω… Αυτα. 8)

[quote=“Lady_Starstruck”]Στο Χ-Factor κατιτις με χαλάει αλλα μπορώ να το ακούσω… /quote]

Τι ακριβώς σε χαλάει ?

Apogoiteftika molis protoakousa to load. Den leo…oraio album…poly kalo mousika album…alla den einai metallica!!! Den ksero…apo tin arxi mou kakofanike…
Alla afto pou me ejsorgise, itan to reload…toso, oste to load arxise na mou kanei kali entiposi!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: . Afou akoma kai tora, posa xronia meta apo tin kikloforia tou, ta mona kommatia pou thimamai einai ta klasika memory remains, fuel, unforgiven 2.
Perimena na katalavoun pos me to Load ekanan m@@@ia kai na min tin epanalavoun…kai tin epanelavan…! :stuck_out_tongue:

Sorry και πάλι θα διαφωνήσω μαζί σου … θεωρώ το Load όσο και το Βlack Album μοναδικά στο είδος τους , όσο απο συνθετικής άποψης όσο και απο Attidute . Eιδικά το Load είναι από τα πιό Heavy cd’s των Μetallica.

Sorry και πάλι θα διαφωνήσω μαζί σου … θεωρώ το Load όσο και το Βlack Album μοναδικά στο είδος τους , όσο απο συνθετικής άποψης όσο και απο Attidute . Eιδικά το Load είναι από τα πιό Heavy cd’s των Μetallica.[/quote]

Koitakse…tous metallica tous eixa sindesei me thrash mousiki…edo tha mou peis vevaia pos kathe album tous einai diaforetiko apo to allo…apo to kill mexri to black, kanena den emiaze me to proigoumeno…apla i allagi dld apo black se load einai poly megaliteri apo oti px apo justice se black…
Kai ego apo tin arxi eipa pos to load mousika kai genika einaiena artio album…apla…allazei poly o ixos tous re paidi mou…
:stuck_out_tongue:

Oso gia tin diafonia sou me tin apopsi mou…me 300 euroudakia tin vriskoume tin akri???

sxetika me reload: otan prwtoakousa to memory kai meta to album olo, apogoiteutika (kai mono apo ton titlo re-load). alla meta katalava oti den uparxei logos, mias kai ta tragoudia twn load/reload graftikan ola mazi kai apla anti na vgei diplo megalo, ta vgalane ena-ena. kai telika to reload einai gamw ta album. periexei kai to aristourgima to fixxxer! oso gia to load, einai apla to kalutero tous (gia mena).

__Ερώτηση… το Low man’s lyric μόνο σε εμένα άρεσε τόσο πολύ;; (απο το re-load)

__Oσο για το “με μουγγούς” jim_lick μάλλον πρέπει να σε χαρακτηρίσω ολίγον τι… κουφό για να το λες αυτό :twisted: . Δηλαδή στα Virus και Sign of the Cross ήταν τόσο χάλια; Ελα, δε μπορεί, υπερβάλλεις.

Δεν ξερω ποια ειναι η μεγαλύτερη πατάτα όλων των εποχών, παντως η πιο “μυστηρια” ηταν εκεινη του ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ…

Χαχαχαχαχα έγραψες πάλι φίλε telisvas!!!

Εγώ θα ψηφίσω:

Iced Earth - The Glorius Burden

Metallica - St.Anger

Stratovarius - Elements 2

Σωστά τα λές φίλε Powerslave. Τα δύο τουλάχιστον (st. anger και elements 2) από τα τρία που αναφέρεις είναι ΟΙ πατάτες.

Ε και το τριτο νομιζω ηταν πατατα, τωρα αν ηταν απο τις μεγαλυτερες ολων των εποχων δεν ξερω.
Αλλα αυτος ο Ripper Owens ειναι μαλλον γκαντεμης, οπου παει φερνει τα πανω κατω.