Μεγαλύτερη πατάτα όλων των εποχών

Duo album skeftomai pou katelixan patata:

1)Iron Maiden-X Factor
2)Metallica-Load

to deutero prepei na to exw xarisei h petaxei giati den uparxei pia sth disko8hkh mou

Εμενα παλι το Load μ’αρεσει αρκετα. Σαν μεγαλυτερη πατατα θεωρω Black Sabbath “Forbidden” . Απλα δεν ακουγεται με τιποτα. Επισης περα απο την δισκογραφια το γεγονος οτι βγαινουν σε περιοδεια οι Thin Lizzy(ποιοι Thin Lizzy???)και οι Doors(χωρις τον Morisson,ειναι για γελια ή μαλλον για κλαμματα)

Α και τελος το οτι ο Ritchie χαραμιζει το ταλεντο του και αφηνει τους Rainbow κλειδωμενους καπου στο πισω μερος του κεφαλιου του.

Eγω θα προτεινα να ξεκολησεται λιγο απο τα ιδια και τα ιδια.Καθηστε να διαβασεται ποσες φορες εναι γραμμενα στο forum τα ονοματα Metallica, Ιron Μaiden και Black Sabbath και θα καταλαβεται τι εννοω.
Εμενα παντος αγαπημενο μου group ειναι οι SAINT VITUS και κανενας δισκος τους δεν με χαλαει εστω και λιγο.

Doom on… :wink:

Θα το πληρώσεις αυτό !!!

Black Sabbath - “Forbidden”
Dio - “Strange Highways”
UFO - “You Are Here”
ZZ Top - “Mescalero”
Scorpions - “Acoustica”

Θα είναι κι άλλα, αυτά μου έρχονται τώρα. Και μάλιστα με σειρά προτεραιότητας - πατατότητας!!!

ΟΙ ΣΗΜΕΡΙΝΟΙ WHITESNAKE KAI SCORPIONS

8a diafonhsw m ayto omws gt mh 3exnas oti to acoustica einai poly kalutero k den exei pop tracks apla palia k agaphmena k idika oi mpalades.Akou to dust in the wind,when loves kills love,Always somewhere klp <apo to acoustica> :wink:

Ο λόγος που θεωρώ πατάτα το Acoustica είναι ακριβώς το ότι έπαιξαν σχεδόν αποκλειστικά μπαλάντες. Το μόνο που μου άρεσε ήταν το Catch Your Train. Απόψεις είναι αυτές! Πάντως το Unbreakable είναι καταπληκτικό.

Beatallica - A garage dayz nite
&
Beatallica - Beatallica

Πάλι καλά που δεν πουλούσαν τους δίσκους τους αλλά τους είχαν για τζαμπέ download από την σελίδα τους! :lol:

tote paw paso…To unbreakable tous epanaferei sta palia …wraies epoxes tote <love at first sting klp> :wink:

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…

Όσο για τους WHITESNAKE μπορεί δισκογραφικά να μην περιμένουμε κάτι, ωστόσο το INTO THE LIGHT (προσωπικό του COVERDALE) ήταν καταπληκτικό (όχι hard rock, blues περισσότερο)!!! Στο Live πέρυσι στο Λυκαβηττό πιστέυω ότι ήταν καλύτεροι, απ’ οποιοδήποτε συγκρότημα έπαιξε στο φετινό rockwave!!!

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…

Όσο για τους WHITESNAKE μπορεί δισκογραφικά να μην περιμένουμε κάτι, ωστόσο το INTO THE LIGHT (προσωπικό του COVERDALE) ήταν καταπληκτικό (όχι hard rock, blues περισσότερο)!!! Στο Live πέρυσι στο Λυκαβηττό πιστέυω ότι ήταν καλύτεροι, απ’ οποιοδήποτε συγκρότημα έπαιξε στο φετινό rockwave!!![/quote]

Τέλη, κόψε τις μ@@@ς και ασχολείσου καλύτερα με τα διανυκτερεύοντα φαρμακεία ή το πρόγραμμα των πλοίων. Τι σχέση έχει ο προσωπικός δίσκος του Coverdale με τους Whitesnake? Στο Λυκαβηττό ο Coverdale δεν μπορούσε να πει νότα (μην αρχίσετε τα γνωστά “έ, τι περίμενες? Αφού είναι κ@@@γερος…” Αν δεν μπορεί να σταματήσει) και η μπάντα ήταν όλοι session, όλοι φοβεροί μουσικοί που φυσικά “χρυσώνανε” το χάπι που λεγόταν Whitesnake. Τώρα εάν εσύ νοιαζόσουν να δεις ένα θρύλο του hard rock και δεν σε ένοιαζε τίποτα άλλο, οκ μαζί σου. Άλλωστε και εγώ γι’ αυτό πήγα.
Αλλά άκου καλύτεροι από οποιοδήποτε γκρουπ του Rockwave…

Το cd του Marchello δεν στο δίνω μέχρι να κόψεις τις…

Βλέπω ακολουθείς δικές μου τακτικές …χιχιιχιχιχι χιχιχιιχ (Βλέπε Jim_lick)

Βλέπω ακολουθείς δικές μου τακτικές …χιχιιχιχιχι χιχιχιιχ (Βλέπε Jim_lick)[/quote]

Ε, αφού λέει παπ@@@ς.
Η διαφορά είναι ότι το cd είναι δικό του, ΧΑ ΧΑ ΧΑ…

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…

Όσο για τους WHITESNAKE μπορεί δισκογραφικά να μην περιμένουμε κάτι, ωστόσο το INTO THE LIGHT (προσωπικό του COVERDALE) ήταν καταπληκτικό (όχι hard rock, blues περισσότερο)!!! Στο Live πέρυσι στο Λυκαβηττό πιστέυω ότι ήταν καλύτεροι, απ’ οποιοδήποτε συγκρότημα έπαιξε στο φετινό rockwave!!![/quote]
εγω τους ειδα και τους δυο στο κλειστο του παοκ αν τους εβλεπα για πρωτη φορα και δεν ηξερα την ιστορια τους θα ζητουσα τα λεφτα μου πισω. η μονη εξαιρεση ηταν ο tommy aldridge. αλλα προτιμω να τον ακουω με τον PAT TRAVERS παρα με τους whitesnake.
εκεινος ο ντραμερ των scorpions τι μαλακας που τον βρηκαν;
οχι οτι ο ραρεμπελ ηταν κατι σπουδαιο αλλα ηταν απλος σταθερος και ποτε δεν εβγαινε απο τον χρονο.
αυτος ο μαμελουγκος ουτε νταουλι στα καλαντα δεν μπορει

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…
εκεινος ο ντραμερ των scorpions τι μαλακας που τον βρηκαν;
οχι οτι ο ραρεμπελ ηταν κατι σπουδαιο αλλα ηταν απλος σταθερος και ποτε δεν εβγαινε απο τον χρονο.
αυτος ο μαμελουγκος ουτε νταουλι στα καλαντα δεν μπορει[/quote]Koita egw poy hmoun ekei ton goustara k de mou edwse thn edypwsh oti den htan statheros…Eidika ekei pou htan monos kuriolektika ta espase…K de mporei na pei kaneis oti den einai kalos gt xtypiotan aneleeita to palikari k m arese gt to goustare…Kai gia na einai me tous Scorpions edw k kati xronakia paei na pei oti den einai tyxaios h asxetos gt de milame gia kana asxeto band alla gia SCORPIONS… :wink: <mporei na gina liiiigo apolyth alla vlepeis adynamia einai ayth :wink: >

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…
εκεινος ο ντραμερ των scorpions τι μαλακας που τον βρηκαν;
οχι οτι ο ραρεμπελ ηταν κατι σπουδαιο αλλα ηταν απλος σταθερος και ποτε δεν εβγαινε απο τον χρονο.
αυτος ο μαμελουγκος ουτε νταουλι στα καλαντα δεν μπορει[/quote]Koita egw poy hmoun ekei ton goustara k de mou edwse thn edypwsh oti den htan statheros…Eidika ekei pou htan monos kuriolektika ta espase…K de mporei na pei kaneis oti den einai kalos gt xtypiotan aneleeita to palikari k m arese gt to goustare…Kai gia na einai me tous Scorpions edw k kati xronakia paei na pei oti den einai tyxaios h asxetos gt de milame gia kana asxeto band alla gia SCORPIONS… :wink: <mporei na gina liiiigo apolyth alla vlepeis adynamia einai ayth :wink: >[/quote]
Εγω δεν λεω αν τα εσπασε η οχι αυτα τα πραγματα δεν με εντυπωσιαζουν
εγω τον εκρινα μουσικα και δεν ειναι μονο δικη μου γνωμη στην παρεα μου εκεινη την μερα ειμασταν 3 μουσικοι με 25 χρονια ο καθενας στο κουρμπετι ο ενας μαλιστα και ντραμερ. ειδικα το the zoo το ξεφτελισε αν ειχες το βιντεο θα εβλεπες οτι ο shenker ειδικα εκει τον παρατηρησε

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…

Όσο για τους WHITESNAKE μπορεί δισκογραφικά να μην περιμένουμε κάτι, ωστόσο το INTO THE LIGHT (προσωπικό του COVERDALE) ήταν καταπληκτικό (όχι hard rock, blues περισσότερο)!!! Στο Live πέρυσι στο Λυκαβηττό πιστέυω ότι ήταν καλύτεροι, απ’ οποιοδήποτε συγκρότημα έπαιξε στο φετινό rockwave!!![/quote]
εγω τους ειδα και τους δυο στο κλειστο του παοκ αν τους εβλεπα για πρωτη φορα και δεν ηξερα την ιστορια τους θα ζητουσα τα λεφτα μου πισω. η μονη εξαιρεση ηταν ο tommy aldridge. αλλα προτιμω να τον ακουω με τον PAT TRAVERS παρα με τους whitesnake.
εκεινος ο ντραμερ των scorpions τι μαλακας που τον βρηκαν;
οχι οτι ο ραρεμπελ ηταν κατι σπουδαιο αλλα ηταν απλος σταθερος και ποτε δεν εβγαινε απο τον χρονο.
αυτος ο μαμελουγκος ουτε νταουλι στα καλαντα δεν μπορει[/quote]

ayta poy ta eides mipos eides alli synaylia?mia xara einai o kottak kai apo ton rarebell xilies fores kalyteros( otan paizei stoys diskoys kai den paizei giaponezos).oso gia whitesnake o coverdale pote den itan kalos live apo to 84 kai meta oso gia tin mpanta poy exei tora einai i kalyteri meta tin klasiki synthesi kai min akoyso tipota gia vandemberg kai vai kai loipes paparies!!!

ti na pw…egw padws de diapistwsa kati tetoio sto live… :wink:

Ειδικά για τους SCORPIONS διαφωνώ πλήρως… Το Unbreakable γαμάει και στα live συνεχίζουν να ξεσκίζουν…

Όσο για τους WHITESNAKE μπορεί δισκογραφικά να μην περιμένουμε κάτι, ωστόσο το INTO THE LIGHT (προσωπικό του COVERDALE) ήταν καταπληκτικό (όχι hard rock, blues περισσότερο)!!! Στο Live πέρυσι στο Λυκαβηττό πιστέυω ότι ήταν καλύτεροι, απ’ οποιοδήποτε συγκρότημα έπαιξε στο φετινό rockwave!!![/quote]
εγω τους ειδα και τους δυο στο κλειστο του παοκ αν τους εβλεπα για πρωτη φορα και δεν ηξερα την ιστορια τους θα ζητουσα τα λεφτα μου πισω. η μονη εξαιρεση ηταν ο tommy aldridge. αλλα προτιμω να τον ακουω με τον PAT TRAVERS παρα με τους whitesnake.
εκεινος ο ντραμερ των scorpions τι μαλακας που τον βρηκαν;
οχι οτι ο ραρεμπελ ηταν κατι σπουδαιο αλλα ηταν απλος σταθερος και ποτε δεν εβγαινε απο τον χρονο.
αυτος ο μαμελουγκος ουτε νταουλι στα καλαντα δεν μπορει[/quote]

ayta poy ta eides mipos eides alli synaylia?mia xara einai o kottak kai apo ton rarebell xilies fores kalyteros( otan paizei stoys diskoys kai den paizei giaponezos).oso gia whitesnake o coverdale pote den itan kalos live apo to 84 kai meta oso gia tin mpanta poy exei tora einai i kalyteri meta tin klasiki synthesi kai min akoyso tipota gia vandemberg kai vai kai loipes paparies!!![/quote]
στην πεγκυ ζηνα ειχα παει γιαυτη δεν μιλαμε τοση ωρα.
στα νταμς δεν ηταν ο κοτακ αλλα ο γκαζεπης απο την πολιχνη