Τάβλι ή Σκάκι;

Βλεπεις singles? :stuck_out_tongue:

Nαι συμφωνω.Τα κλασσικα ειναι τα συγκεκριμενα που ανεφερες, αλλα με το ασοδειο προσωπικα κανω περισσοτερο κεφι!Ειναι καθαρα θεμα τυχης (και οχι τεχνικης) και αυτο ειναι το ωραιο!Οτι εκει που εισαι σιγουρος οτι θα κερδισεις, γινεται στραβη και γινεσαι loser! :stuck_out_tongue: :wink:

τι ειναι αυτό; βασικά έτσι όπως το λες πρεπει να ναι καποια εκπομπη στην τηλεόραση. σορυ, εχω να δω τηλεόραση 2 χρονια σπίτι μου. μόνο αμα παω σε κανα φίλο και την εχει ανοιχτη θα χαζέψω λιγο…

τι ειναι αυτό; βασικά έτσι όπως το λες πρεπει να ναι καποια εκπομπη στην τηλεόραση. σορυ, εχω να δω τηλεόραση 2 χρονια σπίτι μου. μόνο αμα παω σε κανα φίλο και την εχει ανοιχτη θα χαζέψω λιγο…[/quote]
Σιριαλ στην τηλεοραση. Απλα αυτο που ειπες για τις σχεσεις το ειχε πει και μια απο τη σειρα αυτη, γι αυτο και σε ρωτησα! 2 χρονια, ε? 8O Καλη φαση.Κανεις καλο στα ματακια σου! :wink:

δε θα το λεγα, καθώς τωρα κάθομαι πιο πολυ στο pc…

Ασσοδυο? Αυτο ειναι για χαβαλε! Και εγω παιζω ασσοδυο για να για να γινει τζερτζελος, αλλα οταν τα πραγματα σοβαρευουν αρχιζω τις προτες το πλακωτο και το φευγα και τοτε ειναι που παιζω κανονικο ταβλι, εξαλου ολοι ασσοδυο παιζουν και δεν ξερουν να παιζουν τα αλλα, ε οχι αυτοι δεν ξερουν ταβλι.

Είστε φλώροι ρε. Κουν Καν…Γιατί καμία ψήφος δλδ? Τόσο κακό παιχνίδι είναι? :?:

Τάβλι, δίπλα στα κουζουλά νερά του Ευρίπου…

Απίστευτες Κυριακές έχω περάσει κάπως έτσι…

πάντως (με το συμπάθειο) στο τάβλι σας έχω όλους εδω για πρωινο…

έχω χαρακτηριστικά μεγάλη αυτοπεπειθηση στο συγκεκριμένο άθλημα.

σας προκαλώ όποτε θέλετε. :stuck_out_tongue:

Υ.Γ. η μεγαλύτερη καϊλα (αν το επετρεπε το μαγαζί) θα ήταν να πηγαιναν οι ταβλαδόροι του topic σε μια rocking βραδια στο texas και να καναν πρωταθλημα ταβλιου…οι αντιδράσεις από τους dj θα είχαν τρελό γέλιο. θα θελα να βλεπα ειδικά την φάτσα του cozy άμα έβλεπε αυτο το θέαμα…είναι ικανός να σταματήσει να παίζει deep purple και να κάνει αφιερωμα στους gorgoroth, mortification, immolation, six feet under και παει λέγοντας…

Η Ελλάδα ψηφίζει ΤΑΒΛΙ!!!

Mην εισαι τοσο σιγουρος, γιατι δεν διοργανωνουμαι πρωταθληματακι?
Εγω ειμαι μεσα, ετοιμαστε να το κυππελο που θα μου δωσετε!

χοχοχοχοχοχοχοχο…

καλό…το άλλο με τον τοτό το ξερεις; :stuck_out_tongue:

τώρα αλήθεια, τι εμπειρία έχεις στο τάβλι; εγω κουβαλάω δεκαετια και επιπλέον, συνήθως στις 3-4 ζαριές η μια είναι διπλή…

νομίζω πως οι ελπίδες σου λιγοστεύουν… :stuck_out_tongue:

Αυτο λεγεται κ…φαρδεια και οχι εμπειρια!
Και εγω ταβλι παιζω εδω και δεκα χρονια, το καλοκαιρι του 1996 εμαθα να παιζω.

[quote=“Rychehead”]

Αυτο λεγεται κ…φαρδεια και οχι εμπειρια!
Και εγω ταβλι παιζω εδω και δεκα χρονια, το καλοκαιρι του 1996 εμαθα να παιζω.[/quote]

το θέμα για να είσαι δυνατός παίκτης είναι να έχεις και γνώση, και ζάρι.

πρέπει να με δεις με ένα φίλο μου μια απο τις τελευταιες φορες που παιξαμε, που λόγω γρήγορου παιξίματος και διπλών ζαριών, το σκορ εφτασε (νικησα) 8-7. ε, οταν είπα σε ενα φιλο μου οτι το νταραβερι έγινε μεσα σε μια ωρα, δε με πίστευε. τι να πω…αμα αυτός παίζει τάβλι όπως άλλοι παίζουν σκάκι…είναι αξιος της μοιρας του…με το παιδι που έπαιζα πάντως, είναι ο μεγαλύτερος ταβλαδόρος που έχω συναντήσει οσο καιρο παιζω…οταν παίζουμε είναι η μάχη των τιτάνων…

δεκαετια κουβαλάς και συ ε; καλος πρεπει να σαι…θα σε αντιμετωπίσω μια μέρα… :wink:

Ντακς δεν ειμαι και τελειος γιατι αυτη η δεκαετια ειχε πολλα κενα διαστηματα και λιγες παρεες με σωστους ταβλαδορους, η μλκ ειναι να πας για καφε και ολοι στην παρεα απο ταβλι να ξερουν μονο ασσοδυο, δεν ειναι μεγαλη ξενερα αυτο??? καθομαι και παιζω ομως για πλακα, αλλα το πολυ ασσοδυο χαλαει τον παιχτη. Μετα εθεσα ορο αν θελετε να παιξετε μαζι μου θα κατσετε να σας μαθω πορτες ωστε μετα απο καποιο καιρο να παιζουμε πιο πολυ κανονικα παιχνιδια στο ταβλι και οχι παιδικα, και για χαβαλε θα ριχνουμε και ενα ασσοδυο ετσι για τη φαση!
Αλλα ολοι ασσοδυο θελουν να παιζουνε και δεν θελουν κανονικα παιχνιδια. :frowning:

πραγματικά είναι τρελό ξενέρωμα…εγω είτε χάσω, είτε κερδίσω, μετά απο λίγο ξενερώνω ότα παιζω αυτο το παιχνιδι…γμσε τα…

οπότε σε κόβω για φοιτητη στα πρώτα δύο έτη, γιατί συνήθως σε αυτά, οι αντίπαλοι δε ξέρουν άλλα παιχνίδια…

Το πετυχες πρωτοετης θα ειμαι απο το Μαρτιο. Οι παρεες μου δεν ξερουν αλλα παιχνιδια και ειναι απο μαθητες Γ λυκειου μεχρι δευτεροετοις. Πως το πετυχες το εχεις ψαξει στατιστικα το θεμα??

βασικά είναι η πείρα…έχω φάει χρόνια στη σχολή…και καποια στιγμη πρεπει και γω να τελειώσω…γεράσαμε…

anyway, αμα περνας απο εξάρχεια σε αντιμετωπίζω όποτε θες :stuck_out_tongue:

εξ’αλλου, λόγω σχολής (οικονομικο νομικης στη σόλωνος) κάθε τρεις και λίγο εκεί είμαι…αφού ειναι δίπλα…

Οποτε περασω θα σου πω, πηγαινω που και που κανα πρωινι για καφε απο κει στο Underground, οποτε αν ειναι θα σου πω. (Στο συγκεκριμενο μαγαζι η παραδοση ειναι υπερ μου εχω παιξει με μια φιλη μου εκει η οποια ελεγε οτι θα με εκμηδενισει και μετα απο τα παιχνιδια δεν μιλαγε…)

σ’αυτο το μαγαζί έχω περάσει ατέλειωτες ώρες σήψης και δυσωδίας μια φορά και ένα καιρό…κυριολεκτικά έχω χτίσει το μέρος…αν και δε πατάω πια πολύ, εκτος αν το χω κανονίσει με παρέα. αμα είναι στείλε κανα pm…

ΟΚ αν ειναι να παω απο κει θα στειλω pm.