Τάβλι ή Σκάκι;

Chess!!! κι όποιος μπορεί κι έχει όρεξη ας κάνει ενα pm για να κανονίσουμε ενα online game.

Άλλη μαγεία το τάβλι,άλλη το σκάκι…

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΟ ΤΑΒΛΙ!
Σε σημείο που έχω απαγορεύσει στους φίλους μου να παίζουν όταν είμαι μπροστά!

Τώρα για το σκάκι δεν μπορώ να απαντήσω γιατι έχω χρόνια να παίξω…

ήμαρτον…

έγω πάντως θα σε αγνοούσα :stuck_out_tongue: ντακσ, ένα παιχνίδι είναι. δεν είναι ο βελζεβουλ…

Σαν άνθρωπος επιπέδου προτιμώ το σκάκι…
Εντάξει θα μιλήσω σοβαρά…Το τάβλι είναι τάβλι και παίζεται πάντού και μπορούν να συμμετάσχουν όλοι…Το σκάκι απαιτεί μια ειδική διαδικασία,κατάλληλο χώρο και φυσικά καλό αντίπαλο…Επίσης έχω να προσθέσω ότι το σκάκι είναι καθαρά θέμα στρατηγηκής ενώ στο τάβλι πρέπει να έχεις και λίγο τύχη…
Οπότε θα ψηφίσω κουμ καν…!!! :lol: :lol:

λοιπον…ώρα να δώσουμε νεα ‘πνοή’ στο τοπικ.

διανύω περίοδο φάρδους, καθώς το σάββατο ήταν το αποκορύφωμα όταν ο αντίπαλός μου βλέποντας το ζάρι μου είπε: “ρε π**στη, θα σε σκοτώσω!” και μετά έλεγε: “μαυρη μαγεια κάνεις στα ζάρια;” και “δε ξαναπαιζω ταβλι μαζι σου”. για καλή μου τύχη παρέμεινε ψύχραιμος.

αν εξαιρέσουμε ένα τραγικό παιχνίδι που ήμουν πολύ άτυχος και έχασα 8-0 ( :cry: 8O ), έχω τις τελευταίες 3 βδομάδες τουλάχιστον, το αήττητο και έχω καθιερώσει μια ‘πελατιακη’ σχεση με τους αντιπάλους μου. :stuck_out_tongue:

όποιος θέλει ταβλάκι αυτές τις μέρες είμαι διαθέσιμος. :stuck_out_tongue:

απευθύνομαι και σε καποιον κυριο που με προκαλεσε :stuck_out_tongue:

ψιτ. Rychehead. μη κρύβεσαι πίσω απ’ τις κουρτίνες. εξ’αλλου, πάλι φαίνεσαι. :stuck_out_tongue:

χμ. ξεχασα κατι…

σε λίγο θα φυγω για να ‘τακτοποιησω’ τον κύριο που με νίκησε…πολύ γλώσσα βγάζει μετα απο αυτό…αν και χάνει στις νικες συνολικα…

οπως λένε και οι sodom, the saw is the law…θα γίνει της κακομοιρας…

Λογικο να φαινομαι γιατι η διαπλαση μου δεν μπορει να καλυφθει ολοκληρη!!!
Δεν ξερω αν μπορεσω αυτη τη βδομαδα δυσκολο, κρατησου σε φορμα εσυ, θα ξεσκουριασω και εγω γιατι εχω να πιασω ταβλι ενα μηνα και ερχομαι στην εδρα σου να σε νικησω!
ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ UNDERGROUND, RYCHEHEAD ΟΛΕ ΟΛΕ!!!

Λογικο να φαινομαι γιατι η διαπλαση μου δεν μπορει να καλυφθει ολοκληρη!!!
Δεν ξερω αν μπορεσω αυτη τη βδομαδα δυσκολο, κρατησου σε φορμα εσυ, θα ξεσκουριασω και εγω γιατι εχω να πιασω ταβλι ενα μηνα και ερχομαι στην εδρα σου να σε νικησω!
ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ UNDERGROUND, RYCHEHEAD ΟΛΕ ΟΛΕ!!![/quote]

χουμ. παει αναγκαστικά για την άλλη βδομάδα, επειδή την πεμπτη φευγω για Λαρισσα. επιστρέφω δευτέρα-τρίτη. θα μιλήσουμε απο το φορουμ.

by the way, οχι μόνο τσακισα τον αντίπαλο (8-3) αλλά κατατρόπωσα και εναν φίλο που ήταν εκει και με προκαλεσε (8-3 πάλι)…

και θες να μου το πάρεις μες στην έδρα μου…χαχαχαχαχα…

εξάρχεια city ωρε! ταβλαδόροι εν δράση! :stuck_out_tongue:

ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ!

είχα πει στον rychehead ότι σημερα στο φορουμ θα πανηγύριζα την νικη μου. τελικά μπήκα να παραδεχτω την…ήττα μου… :frowning: :frowning: :frowning:

ήταν μια μάχη σώμα με σώμα. το πάτωμα του αντεργκράουντ σκίστηκε στα δυο. οι ζαριές η μία πιο μοιραία από την άλλην…

το σκορ 7-6…

αλλά δε παιξαμε το φεύγα (δεν το ξερει καλα δυτυχώς). παντως δεν ειναι κακος ταβλαδορος, αν και εχει σκουριάσει λίγο σιγουρα…

αλλά όπως ειπαμε…[size=6]ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΡΕΒΑΝΣ!!![/size]

τρέμε ταβλαδορε της ψιλής φακής…bwahahahahahahahaaa…

Όταν ήμουν μικρή έπαιζα σκάκι με το μεγάλο μου αδερφό και επειδή πάντα με νικούσε μου έχει μείνει τραύμα και από τότε δεν έχω ξαναπαίξει! Ωραίο παιχνίδι είναι, αλλά είναι πιο σοφιστικέ, ενώ με το τάβλι πέφτει όντως πολύ γέλιο! Αλλά μάλλον ψηφίζω κουν καν γιατί είναι πιο παρε’ί’στικο! 8)

Tαβλι! Δε το συζηταω… :stuck_out_tongue:

γμτ. επαιξα και με τον νιχιλιστ και εχασα παλι. γμτ…

αλλα τις τελευταιες δυο μερες παει να φυγει η γκινια…φτου φτου φτου…

κάποια μαυρογατα με κυνηγάει…:?

edit: αχαχαχαχα…ξεχασα να πω οτι ο νιχιλιστ εμεινε οταν ειδε οτι κουβαλαω ζάρια μαζι μου…αχαχαχαχχ…

δε το ήξερε φαινεται…:lol: :lol: :lol: :lol:

Εννοειται Σκακι!!Παιχνιδι με επιπεδο…8)

Μέγας ταβλαδόρος, τζογαδόρος αλογομούρης ο Angmar! Αλλά αυτό με τα ζάρια δεν το περίμενα… η αλήθεια είναι ότι τα χασα λιγάκι. :lol:
Αλλά αυτό δεν επηρέασε την απόδοση μου και του πήρα τα σώβρακα!7-4 το σκορ αν θυμάμαι καλά! :wink:

χοχοχοχο!!! Δεν σε βλεπω καλα!!! Ετοιμασου για ρεβανς!!!

δε σας φοβαμαι ρε κουφαλες! όποτε θέλετε…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ταβλι φυσικα!!! Στο σκακι χρειαζεται να σκεφτεσαι… :lol:

Η (αλανθαστη) τακτικη μου στο ταβλι ειναι να σπαω τα νευρα του αλλου πειραζοντας τον συνεχεια…:stuck_out_tongue:

Τάβλι φυσικά, επειδή νικάω πάντα!!!

δεν εχεις παιξει με μενα…γιαυτο…:twisted: