Τάβλι ή Σκάκι;

Σκακι…θελει περισσοτερο μυαλο απο το ταβλι…:wink:

Ασε που ταβλι δεν ξερω που παν τα τεσσερα…αλλα αυτο δεν το λεμε…:smiley: :smiley: :smiley:

+1:wink:

μεγαλο λαθος. με οσους σκακιστες εχω παιξει τους εχω παρει τα σωβρακα. ειναι διαφορετικος ο τροπος σκεψης. ο σκακιστης δεν μπορει να παιξει ταβλι. το σκακι θελει στρατηγικη. το ταβλι θελει να εισαι φρικιο της στατιστικης οπως ειμαι εγω. μπορω να σου πω με μια ματια τι πιθανοτητες εχεις να χασεις σε καθε σημειο του παιχνιδιου που ειμαστε.:stuck_out_tongue:

και τα δυο θελουν σκεψη, απλα το ενα θελει και τζογο, και να παιζεις συμφωνα με τις περισσοτερες πιθανοτητες. ενω στο σκακι θελει να σκεφτεις τον αντιπαλο, εκει πρεπει να σκεφτεις τι ειναι πιο πιθανο βαση στατιστικης

τι ειπα παλι ο ατιμος…πςςςς:-s :lol:

βασικα οσοι λενε πως το ταβλι δε θελει σκεψη απλα δε ξερουν ταβλι.

Σωστος!!!:wink:

Ετοιμασου!:lightsabre: 8)

Γιατι? Ειπα εγω οτι ξερω???:smiley:

τάβλι=μαθηματικά

Προτιμώ το τάβλι. Παραδέχομαι όμως ότι το σκάκι είναι πιο ανώτερο λόγω στρατηγικής κτλ.

Nικητης ο Angmar παραδεχομαι την ηττα μου θα υπαρξει ρεβανς. Σκορ 8-1 νικες 1-1 θα υπαρξει ρεβανς, συντομα.

σημερα οντως ηταν καλη η μερα για μενα. θα επικοινωνησω για νεα μονομαχια.:wink:

Ταβλι.Τελλλλλλλοςςςςςςςςςς.

και τα δύο

φυσικα σκακι
το ταβλι ειναι για τους χαζους :stuck_out_tongue:

σκακι

δεν εχω παιξει ποτε ταβλι , δεν εχω ιδεα και το μισω:twisted:

γενικα προτιμω σκακι φυσικα

οταν αραζω και τετοια ομως παιζω ταβλι. … :stuck_out_tongue:

Προτιμώ τάβλι, βαριέμαι πολύ εύκολα στο σκάκι.

Προτιμω να κοιμαμαι, αλλα οταν ειναι να παιξω ενα απο τα 2 παιχνιδια, προτιμω ταβλι. Εννοειται μετα συνοδειας καφε, τσιγαρου…

Αλησμονητος ο ηχος που κανουν τα ζαρια…

ΣΚΑΚΙ!
Ανυπομονώ να περάσω φοιτήτρια για να 'χω χρόνο να γραφτώ κάπου που να μάθω να παίζω κανονικά :stuck_out_tongue:

Μιλώντας πάντως για τάβλι: μην κάνει κανείς το λάθος να παίξει ασσόδυο με τη Ρόουζ! Μια φορά έριχνα το ζάρι εγώ, δέκα εκείνη…

πολλη συγκεντρωση απαιτει το σκακι, ακριβως το αντιθετο το ταβλι.
εδω και κανα χρονο λιωνω καθημερινα Δηλωτη :smiley:

TAVLING φυσικά…το σκάκι είναι για ξενέρωτους!:stuck_out_tongue:
Επίσης το ασσόδυο ΔΕΝ είναι τάβλι…είναι μια βλακεία για κωλόφαρδους που δεν ξέρουν να παίζουν πόρτες-πλακωτό-φεύγα
Τέλος μου την σπάει [B]αφάνταστα [/B]να χάνω από άμπαλους(να κάνουν τελείως ότι να’ναι κινήσεις) μόνο και μόνο εξαιτίας του κωλόζαρου

[SPOILER]Μόνο που μιλάς για το τάβλι ανάβουν τα αίματα που να παίξεις κιόλας!![/SPOILER]

φοιτητης χωρις ταβλι δεν γινεται :p8)