Μυθικές μορφές των ελληνικών παρκέ

πωωω που τη θυμηθηκες αυτη την παιχτουρα!

Καλά, ο Ρέλφορντ ήταν καλαθομηχανή απ’ τις λίγες.

Βέβαια στα 90ς ήταν και άλλες οι εποχές, τότε και οι αμερικάνοι ήξεραν γενικώς περισσότερο μπάσκετ (με αποτέλεσμα ακόμα και οι κομμένοι του ΝΒΑ να είναι φοβεροί παίκτες) και οι ευρωπαίοι -και ακόμα χειρότερα οι έλληνες- ήξεραν λιγότερο.

Τον έψαχνα τόσην ώρα, τελικά βρέθηκε στο λινκ που ποσταρίστηκε πιο πάνω.

Μιρκο Μιλίσεβιτς

Πρώτα αεκ και μετά Απόλλων Πάτρας όπου και τον θυμάμαι να ρίχνει τρίποντα με τα τριχωτά του χέρια παρά το γεγονός ότι ήταν βαρύ σέντερ. Ωραιότατο δίδυμο με Μπακ Τζόνσον. Λογικά συμπαίχτης με μορφές όπως Βετούλας, Μολφέτας κλπ.
Χαρακτηριστικό στυλ σουτ σα να πετάει κουβά με σκατά.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=26638&subid=2&pubid=129188153

τι σουτ ειχε ο μιλισεβιτς οντως! τα βαζε ομως μια χαρα, αλλα ηταν λιγο βρωμικος παιχτης χεχεχε. στην αεκ ομως επαιζε και ο Αριδας!!!

Είπαμε ΝΤΑΝΙ ΒΡΕΪΝΣ;

μεταγραφή Ψωμιάδη, όταν ήθελε να κάνει την Αεκ πρώτη στην εβρόπη…

Μεγάλο όνομα, λίγο ατσούμπαλο το στυλ, αλλά ήξερε μπάσκετ μεγατόνων. Και έφυγε καταγγέλοντας ότι ο Μάκης τον απείλησε ότι θα του απαγαγει την οικογένεια, όταν του ζήτησε τα χρωστούμενα. Αν είναι δυνατόν…ο Μάκης;;;

κλαίω με φωτογραφία αριδα!

ο μιλίσεβιτς δεν ήταν την ίδια χρονιά με τον ΡΟΛΑΝΤΟ ΜΠΛΑΚΜΑΝ στην αεκ? στον απόλλωνα νομίζω είχε βγει σε ένα ματς με διαφορετικά παπούτσια στο παρκέ… κλαίω που το θυμάμαι…

Αριδάς, Κουντουράκης, Λανές, Γαλακτερός, Παταβούκας. Λίγο πιο παλιός και ο Αγιασωτέλης…

Eψαχνα πριν 10’ για φωτογραφιες Λανε, τπτ ρε γμτ… και Μακαρα δε βρισκω

Από τη συνέντευξη του Μιλίσεβιτς:

[…] Το ίδιο καλός με τον Ίβκοβιτς είναι και ο Ομπράντοβιτς, αλλά εδώ υπάρχει μια μεγάλη διαφορά. Ο Ομπράντοβιτς δεν πρόκειται να αναλάβει ποτέ μια ομάδα των 7-8 εκατομμυρίων μπάτζετ όπως ο Ίβκοβιτς. Μόνο από 20 εκατομμύρια και πάνω (Γέλια)».

Βαλτός του Τράκη και ο Μιλίσεβιτς λέμε :!:

Επειδη ειμαι παιδι της επαρχιας και παρολο που στηριζω Παοκαρα μπασκετ, το Ηρακλειο τα χρονια της ακμης του, 98-99 με Xαρισιδες κτλ ειχε βγαλει μεγαλες αγαπες:

Oliver Miller, Ο σκατοχοντρος που ηρθε στο Ηρακλειο το '98…μορφαρα, τον ειχα πετυχει και στο δρομο και ειχα κλασει, μεγαλο κτηνος και πολυ μπροστα γενικα, απλα δεν μπορουσε να τρεξει:p

  • Howard Carter, αγαπη, οταν ειδικα εκατσε στο γαυρο το δευτερο πιο καυλερο μπαζερ μπητερ
    που εχω δει Live μεσα σε γηπεδο -μετα το Επος του Πετζα- και νομιζω οτι εχασε το πλεονεκτημα εδρας τοτε…

Επίσης

\m/

Έχω αυτόγραφο Μηνά Γκέκου και Κρις Χουγκάζ :!:

Πόσα δίνετε;

Χουάν Αντόνιο Μοράλες. Τα ίντερνετς λένε ότι έπαιξε και στο γαύρο, εγώ δεν το θυμάμαι αυτό, τον θυμάμαι απ’ τον ΠΑΟΚ.
Όπως έχω ξαναγράψει, νομίζω, ο Μοράλες είναι ο μόνος παίκτης που έχω δει να σουτάρει airball απ’ τη γραμμή των ελευθέρων βολών και μάλιστα όχι μόνο μία φορά, αλλά δύο συνεχόμενες.
Τιμή και δόξα λοιπόν.

ΑΡΣΕΝ ΑΝΤΕ ΜΕΝΣΑ, ή αλλιώς το ‘‘γαλλικό κλειδί’’ για την είσοδο στο final 4 του 1999!

χουγκάζ ρε μλκ, ΚΡΙΣ ΧΟΥΓΚΑΖ!!!

κλάμα με μάπα μοράλες… :lol:

Λάζαρος Παπαδόπουλος.

Δημήτρης Καραπλής, το αιώνιο ταλέντο. Για δύο χρόνια στο θρύλο, εδώ λίγο πριν πάρει το ριμπάουντ εύκολα από κάποιον άγνωστο.

Μοραλες ηταν οντως στον Ολυμπιακο, αν θυμαμαι καλα το 2003

Δε βρισκω φωτο Γιαννη Μυλωνα. Επαιζε Περιστερι και ηταν και στην αποστολη της Εθνικης για το μουντομπασκετ του 1994

ΥΓ. http://www.youtube.com/watch?v=CYme45pb6kU

Ντάξει, :bow:

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΔΕΙ, αλλά το πιστεύω άνετα :lol2:

Πάμε παρακάτω:

Πάτρικ Μπεργκ!

Και μόνο το γεγονός ότι ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΟΛΙΣΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΡΛΑΝΔΙΑ έχει παίξει και έχει πανηγυρίσει και τίτλους με Παναθηναϊκό και Ρεάλ, αρκεί για να του κερδίσει μια θέση σ’ αυτό το θρεντ.

3/17 βολές πέρσι στην Ευρωλίγκα, σίγουρα οι μισές από τις 14 χαμένες ήταν έρμπολ.

Ο Μπεργκ ήταν καλό παικτάκι! Οντόπικ, τρελός τριποντέρ που έπαιξε μια 3ετία στο Μαρούσι (Τζίμι Όλιβερ)