Βιβλία...διαβάζουμε?

Bασικα εχω την εντυπωση πως παιζει το εξης με τον Νταγκλας Ανταμς.Ειχε κυκλοφορησει το Γυριζοντας το γαλαξια απ τις εκδοσεις Παρα Πεντε και καποια στιγμη σταματησε η εκδοση του,αρχιζοντας απ το πρωτο μερος.Μετα την προβολη της ταινιας ομως εσκασε μυτη το πρωτο τευχος ξανα σε διαφορετικη εκδοση και απ οτι εμαθα θα εκδοθουν και τα υπολοιπα,αν δεν εχουν ηδη εκδοθει!Παντως γενικα βρισκονται και αυτα των εκδοσεω Παρα πεντε στη Θεσ/νικη.Ριξε καμια ματια στην Πρωτοπορια.

Στην Πρωτοπορία είχα δει. Nομίζω πως τα πράγματα έχουν όπως τα λες, μετά την προβολή επανεκδόθηκαν τα 2 πρώτα βιβλία και για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω. Πάντως με λίγο ψάξιμο ο Deadwing θα βρει κάπου την παλαιότερη έκδοση που πρέπει να περιλαμβάνει και τα τέσσερα βιβλία.

Μόλις άρχισα το “για την κόρη μου” απίστευτο βιβλίο…:roll:

Να σου ζησει

Σιγά μην κάνω κόρη!!! :?
:lol: :lol: :lol: :lol:

Πάντως αν ηξέρες το βιβλίο 8α καταλάβαινες…:slight_smile: Είναι απίστευτο…

Το εχει διαβασει η μητερα μου και λεει οτι ειναι υπεροχο.:slight_smile:
Για την ακριβεια εγω της το χα αγορασει. Εχω γουστο.:stuck_out_tongue:

Αρχισα τον Νεκροσκοπο 3-Η πηγη του Brian Lumley.Ελπιζω να ειναι καλο οσο και τα υπολοιπα…

:smiley: :smiley: :smiley:

διάβασα το “Ζει το κορίτσι του fruit punch?” του Οδυσσέα Ιωάννου…πολύ καλό…

Χτες πηρα το “Ακου ανθρωπακο” του Βιλχεμ Ραϊχ. Πρεπει να το διαβασετε ολοι.

Και μετά να διαδηλώσουμε για τα δικαιώματα της οργόνης.

το έχω διαβάσει,κορυφή

Διάβασα ‘‘Το τέλος του Εφιάλτη’’…
Για όσους το ‘‘300’’ δεν ήταν απλώς μια άλλη καλή ταινία…

Τον αλχημιστη του Paulo Coehlo (πώς σκατα γραφεται).

Καλα γνωστο βιβλιο απλα δεν το ειχα διαβασει.

Εξαιρετικο βιβλιο, αλλα για μενα ειναι υπερεκτιμημενο σε σχεση με τα υπολοιπα του Coelho.
Διαβασε το “Πεμπτο Βουνο”, πολυ καλυτερο…

Τωρα διαβαζω το θεωρημα του παπαγαλου (Ντενι Γκετζ). Βασικα ειναι ενα μαθηματικο μυθιστορημα. Ειχα προσπαθησει να το διαβασω και πριν τρια χρονια αλλα δεν καταλαβαινα τπτ και το ξαναρχισα τωρα…

Οταν το τελειωσεις πες μου σε παρακαλω πως σου φανηκε. Το εχω παρει αλλα διαβαζω αλλα αυτην την περιοδο. Μου εχουν πει πολυ καλα λογια παντως.

Ο Αλχημιστης ηταν ενα βιβλιο το οποιο απεφευγα για πολλα χρονια επειδη με ειχαν πρηξει ολοι με το ποσο κορυφαιο ειναι. Οταν το διαβασα, ξενερωσα απιστευτα. Πεταει διαφορες σοφιουλες στο ασχετο, τις οποιες ομως ενας με μια αλφα πειρα στην ζωη, οχι μεγαλη, τις εχει ηδη αντιληφθει.

Χθες τελείωσα το ‘’ Άνθρωπος Αντίγραφο’’ του ΖΟΖΕ ΣΑΡΑΜΑΓΚΟΥ (Πορτογαλία) ο οποίος είναι και νομπελίστας…Πολύ καλό

Εχω φτασει μεχρι τη μεση, ειναι παρα πολυ καλο. Με κανει να αγαπαω το μαθηματικα ακομα περισσοτερο απο πριν… Τα συνδεει πολυ ομορφα με την καθημερινοτητα… Γενικα, αν εχεις καλη σχεση με τα μαθηματικα, πιστευω οτι θα σ’ αρεσει πολυ…

Μαθηματικος ειμαι… :stuck_out_tongue: