ΤΡΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ....

Θα ήθελα να μάθω πόση είναι α απόσταση του Texas από τα άλλα ροκάδικα στην Αθήνα.Και αν γίνεται να μου πείτε τις αποστάσεις και εκφρασμένες σε λεφτά που πρέπει να πληρώσεις στο ταξί για να πας από το Texas σε άλλο ροκάδικο.

no problem at all!! Πολύ ευχαρίστως!!

:?: :?: :?: :?: :?: :?:

Είμαι π.χ. Σάβατο βράδι στο Texas στις 02:00 και θέλω να πάω σε άλλο ροκάδικο.Πόσο μακριά είναι τα άλλα ροκάδικα και πόσα λεφτά θα δώσω στο ταξί για να με πάει?

Επειδή απ’ότι ξέρω (είχα έρθει στο Texas μια φορά μετά τη συναυλία των Black Sabbath) στην Αθήνα τα ροκάδικα είναι μακρια το ένα από το άλλο και το 1 ή τα 2 τραγούδια δεν είναι λόγος για να φύγει κανείς από το μαγαζί,γιατί θέλει και χρόνο και χρήμα.

Γιατί το ρωτάω?

Στη Θεσσαλονίκη από τα 5 μεγάλα ροκάδικα τα 3 είναι δίπλα δίπλα και τα άλλα 2 στα δίπλα στενά (Και τα υπόλοιπα,πιο μικρά,είναι μερικά τετράγωνα μακρία).
Οπότε και ένα κομμάτι είναι αρκετό για να φύγει κάποιος και να ανοίξει τη διπλανή πόρτα και να μπεί (και με την ίδια μπύρα στο χέρι μερικές φορές).
Επειδή έγινε λόγος για τα μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη γι’αυτό έθεσα το αρχικό ερώτημα.
Δεκτό οτι στην Αθήνα δεν είναι το 1 κομμάτι λόγος για να φύγει κάποιος,αλλά πίστεψε στη Θεσσαλονίκη είναι.
Επαναδιατυπώνω λοιπόν το ερώτημα.Σε 1 μαγαζί στη Θεσσαλονίκη θα ξαναβάλεις τραγούδι που σου έχει διώξει κόσμο?

+1

ναι, κατάλαβα τι εννοείς… τα μαγαζιά εδώ είναι σχετικά κοντά, αλλά όχι τόσο όσο επάνω. Γενικά τα δυο - τρια πιο γνωστά είναι στο κεντρο αλλα δε πας με τα πόδια εύκολα, αλλά αν θέλεις γίνεται… το άλλο που είναι καλό είναι μακριά στο Μαρούσι και πας μόνο με ταξί ή αμάξι… άλλα δυο στο Πειραιά που επίσης από κέντρο θέλεις μεταφορικό μέσο… και κάποια ακομα σε άλλες γειτονιές…

Δεν είναι μαζεμένα σε μια γειτονιά… αν και στα Εξάρχεια ή στου Ψυρή έχει κανείς καλές επιλογές…

Αν ο κόσμος είναι τόσο χαζός και φεύγει στο ένα κομμάτι που δε γουστάρει… τότε τι να πω… έλεος…