Καλύτερες Κυκλοφορίες 2013

Eγώ που δεν την πολυπαλεύω πλεον με κλασικό heavy metal, epic metal και τα σχετικα, δηλώνω υπεύθυνα ότι το κάτωθι γαμάει :

Nemtheanga, Blasphemer, Nicholas Barker εκτός των άλλων.

Ε βασικά η φωνή του Nemtheanga ανεβάζει το αποτέλεσμα 10 επίπεδα, μουσικά καλοπαιγμένο heavy metal.

να σαι καλά που μου το θύμησες. γεια να δούμε τι λεει

Το περίμενα λίγο πιο ιδιαίτερο γαμώτο. Μου θύμισε αρκετά Manowar στην Grand Magus έκδοση τους…

Μετά από εκτεταμένες ενδοσκοπικές ακροάσεις, μέχρι στιγμής ο δίσκος της χρονιάς πρέπει να είναι αυτός. Δεν ξέρω, και το Blank Language είναι τόσο δυνατό, αλλά τα άπειρα συναισθήματα που έρχονται από τη Σαλόνικα μάλλον κερδίζουν οριακά…

[B]BadTrip - Bad Trip[/B], released 22 April 2013

  1. Into Overdrive
  2. Absence Of Meaning
  3. Dead Dream Nation

Ειδικά το τελευταίο κομμάτι, η “Σπιναλόγκα”, δεν ξέρω, σε στέλνει αλλού.

Να πει κι ο χρήστης user-name που το ακούγαμε της προάλλες στο ZERO. :wink:

Όλοι το Σάβατο πλατεία Αγ. Δημητρίου να ακούσουμε τις κομματάρες ζωντανά.

Για την ιστορία της υπόθεσης, αναφέρω ότι το ίδιο -ακριβώς το ίδιο- σαμπλάκι της σπιναλόγκας υπάρχει και στο επερχόμενο Λήθη album (του οποίο προχθές παραλάβαμε το test pressing), και το ανακάλυψα τώρα μόλις (!!!), που λόγω του ποστ σου έχωσα το album, χαχαχ:lol:

ο,τι να ναι όμως!

Δεν πειράζει. Αδέλφια είμαστε όλοι!

Κλαιν, η ιστορία της υπόθεσης δεν έχει σημασία. Σε πιστεύουμε πως δεν είχατε ακούσει το σαμπλ πριν το βάλετε εσείς, αυτό συμβαίνει συχνά, βέβαια συχνότερα σε μπάντες από άλλες φάσεις. Το γεγονός πως ούτε ένας από τους τρεις σας δεν έχει ακούσει το δεύτερο Bad Trip, ε αυτό είναι λίγο απίστευτο! Ωραία επιλογή πάντως, πες λίγο από που είναι, οι Βad Trip δε νομίζω πως έχουν κάποια πληροφορία ή εγώ δεν το έχω πάρει χαμπάρι.

Καλά δε το είπα τόσο για να δικαιολογηθώ, απλά όντως έμεινα έκπληκτος:lol:

Κοίταγα τον player να δω αν άνοιξε το album δηλαδή,

Ναι εγώ δεν το είχα ακούσει πράγματι, το’ χα σταμπάρει βέβαια για τα υπόψην. Και οι άλλοι φαντάζομαι δεν είχαν ακούσει:p

Είναι από ένα παλιό ντοκιμαντέρ, οπού μιλούσαν οι πραγματικοί κάτοικοι της σπιναλογκας. “επαμεινώνδας ρεμουντάκης, επειζών της σπιναλόγκας, 1951”

μαζί με την εικόνα είναι ακόμα ισχυρότερο.

στην αρχή: http://www.youtube.com/watch?v=eZks8v1j_aw

Γάμησε τα, δεν είστε οι μόνοι που θέλησαν να το χώσουν σε τραγούδι αυτό το sample.

Ανατριχιαστικό.




bump γιατι παιζει πολυ και αξιζει να το προσεξει κοσμος. απο τραγουδοποια ειναι ολιγον τι αριστο, καθε κομματι στεκεται απο μονο του. αγαπημενα μαλλον τα she και drive αν και δεν εχει κομματι που δε μ αρεσει ή με ωθει να κανω σκιπ

στα καλυτερα το νεο Poisonblack επισης, μεγαλη επιστροφη κατ εμε. ο ηχος του ειναι πιο γεματος σε σχεση με τα προηγουμενα, και επισης δεν εχει κομματι που να μη μ αρεσει αν και τα πρωτα δε μ εκαναν κλικ στις πρωτες 3-4 ακροασεις

Doomriders - Grand Blood
Oranssi Pazuzu - Valonielu
The Browning - Hypernova
Protest The Hero - Volition
Exxasens - Satellites

Και το Gorguts ήταν καλό αν και δεν έλιωσε τόσο, και το Touché Amoré αν και μικρό σε διάρκεια.

Το τελευταίο [I]Chelsea Wolfe[/I] θα πάει πολύ ψήλα.

quoted for truth.
Μεγαλο αλμπουμ και γαματη η “στροφη” και ο πειραματισμος με διαφορετικους ηχους.

εμενα δεν μου αρεσε :confused:

JTN εδώ εσένα δεν σου άρεσε το Dear Hunter μην το κάνουμε θέμα :stuck_out_tongue:

Τώρα έβαλα να ακούσω το καινούργιο της Chelsea Wolfe, ενώ στο μεταξύ κατεβάζω των Purson, γιατί διάβασα θετικές εντυπώσεις για το άλμπουμ - παρεμπιπτόντως το Leaning On A Bear ωραίο κομμάτι, ευελπιστώ να έχει και καλύτερα ο δίσκος. Αγαπημένος μέχρι ώρας το Never από Universe217. Επίσης μου άρεσαν τα καινούργια των Subrosa και Blood Ceremony, αλλά για να καταλήξω να πω ότι είναι στο (δικό μου) τοπ5 της χρονιάς ξέρωγω θα πρέπει να τα ακούσω και άλλες φορές, γιατί ως τώρα δεν τους έχω δώσει την πρέπουσα σημασία. Καλά, επίσης, και των Kylesa, των Church Of Misery που άκουσα σήμερα πρώτη φορά, της Jex Thoth, αν και σε καμία περίπτωση δεν αγγίζει τα επίπεδα του προκατόχου του και των The Flight Of Sleipnir. Δεν ξέρω αν ξέχασα κανένα, δεν έχω ακούσει και πολλά. Θέλω ακόμα να ακούσω τα νέα των Cult Of Luna, των The Ocean, των Cathedral, που δεν έχω αξιωθεί ακόμα, και των Wolf People, από περιέργεια γιατί άκουσα ένα κομμάτι απ’ το νέο τους και μου άρεσε. Αυτά μου έρχονται προς το παρόν.

ενταξει με dear hunter δεν ειχα επαφη και τρια κομματια ειπα μου αρεσαν πολυ. Τα δυο τα βαζω και στα καλυτερα της χρονιας.

Chelsea Wolfe ομως μου αρεσει γενικα. Το πρωτο της που η ιδια κανει σαν να μην υπαρχει το θεωρω τοπ. Ακουστε [I][B]εδω[/B][/I] κομματαρα δηλαδη. Σε ολο το ιντερνετ δεν εχω δει κακη κουβεντα. Απορω γιατι ντρεπεται. Το Uknown Rooms, το Soundtrack/VHS Gold, το φετινο ep και το Fight Like Gods επισης. Τα αποκαλυψις και grime and glow οχι τοσο αλλα εχουν κομματια οπως το [I][B]Tracks[/B][/I] πχ.

Στο Pain is Beauty ομως δεν βρισκω τιποτα.

Σοβαρή υποψηφιότητα το Damned When Dead.
Ναι, μπορεί και πάνω από Vertikal.

Αυτό. Κοινότυπες Manowarίλες με επίγευση Nemtheanga που ρίχνει και κάτι ξενερόου τσιρίδες. Και η χρονιά των απογοητεύσεων συνεχίζεται.

είμαι και τρόμπας και κάνω νταμπλ πόστ, σβήστε το κάποιος πλιζ