Φήμες: Καλοκαίρι 2007!

Τι Hellyeah τωρα…Σιγα το μεγαλο ονομα.Χωρις τον Vinnie Paul δεν θα ηξερε κανεις την υπαρξη τους.Ασε που δεν υπαρχει κανενα σημαντικο δειγμα της δουλειας τους ακομα.
Φερτε Gamma Ray.


Mastodon?
:roll:

Ok,αλλά πιστεύω πως γενικα είναι καλοι για “ζεσταμα” πριν τους Metallica…

Όλοι καλοί είναι όταν ΔΕΝ πρόκειται για φεστιβάλ και όταν ΔΕΝ έχει 80 ευρώ το εισιτήριο… Δεν μπορείς σε τόσο ακριβό φεστιβάλ να φέρνεις τον Μπόλεκ και τον Λόλεκ…[-X

afou den epanalamvanete to persino fiasko me tous GNR diladi kai kala festival me dio onomata
ola kai ola pali kala. Toulaxiston fetos kati 8a doume.

Κρατηστε οτι οι Μetallica θα έχουν αμοιβη (καθαρα δηλαδη), περιπου 500.000. Οποτε, το θεμα του εισιτηριου εξεταζεται…
Στο Βελγιο το εισιτηριο για Metallica εκανε 85 ευρα. Μην πει κανείς για μισθούς τώρα γιατί θα φρικάρω.

Ακριβως!!! Ολους τους αμπαλους εχουν φερει μεχρι στιγμη…:blow:

Ε δε θα σου πούμε ρε Drifter??? Άμα εγώ παίρνω 1000 ευρώ (και είμαι και καλά σε σχέση με άλλους) και ο Βέλγος πχ 2000 (λέω τώρα εγώ) και δίνει μόλις +5 ευρώ, ποιον θα τσούξει παραπάνω?

Βασικά η διαφορά σε απόλυτη τιμή είναι στις “μικρότερες” συναυλίες. Πέρσυ που πήγα Ολλανδία είχανε 17ε οι Hawkwind και 22ε o Uli Jon Roth…
Α και οι Kaiser Chiefs (που βέβαια δεν τους είδα…) είχαν 25ε (κι εδώ 45!!!). Εν ολίγοις αν ήμουν Ολλανδός θα έκοβα διαρκείας…

Ενώ τώρα :

Manowar 50
Therion 28
Saxon 30
Up the Hammers 25
Blind Guardian 30
Death SS 25
Trouble 28
Heaven&Hell 70
Metallica 80
Scorpio Fest 50 (περίπου)

                        [B]416 [/B]ευρώ μέχρι τις 3 Ιουλίου!

Αν έπαιρνα 2000ε δε νομίζω να ζοριζόμουν τόσο…

…αλλά μιας και το ζήτησες να μην αναφερθούμε σε μισθούς… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ειναι πολλα που παιζουν ρολο…και οχι μονο η αμοιβη του καλλιτεχνη.
Ενα θα σου πω…η φορολογια εδω ξεσκιζει. Δεν ειμαι με το μερος των εταιρειων,ουτε μου τρεχουν τα λεφτα απο τα πατζάκια μου. Ειναι και αλλοι παραγοντες που σηκωνουν το κοστος μιας συναυλιας.
Μην ξεχνατε οτι αρκετες συναυλιες σε μερικες χωρες τις επιχοργουν μερικως και τα αντιστοιχα Υπουργεια Πολιτισμου ωστε το κοστος του εισιτηριου να ειναι πιο προσιτο.

Αυτο δεν προκειται να γινει ποτε εδω περα…:frowning:

Ε βεβαια…εδω ο πολιτισμος μας ειναι οι αγελαδες

Νομίζω είχε γίνει το 97,99,πότε ήταν…:-k
Που ήταν η Θεσσσαλονίκη πολιτιστική πρωτεύουσα της Ευρώπης και ήρθαν οι U2 με πολύ χαμηλή τιμή…:roll:

Correct!
Και στην Πατρα με τον Ramazzoti. Αλλα αυτα ειναι εκτακτα…επρεπε να βγαινει ενα κονδυλι καθε χρονο…

Drifter37 κανα νεοτερο για Rush μηπως εχουμε για μας που αναβουμε καθε μερα το καντηλακι κατω απ το εξωφυλλο του 2112?:stuck_out_tongue:

Οχι, ειναι νωρις ακομα. Το μονο σιγουρο ειναι πως γινονται συζητησεις.

80 eurw gia na dw mono metallica sthn oysia kai me diazwmata kai loipes karagozies de dinw…den kserw alla ayto den einai festival…!!!mas koroideyoyn re paidia…!!!ayto htan rockwave:
judas priest
megadeth
savatage
gradle of filth
rotting christ
less than human

kleisan support aplos gia na akoysoyme kati pio prin.ayta!

Δεν εχεις και αδικο…:slight_smile:

esperne ekeino to rockwave!

Nταξει οντως ψιλομαλακια οι Hell Yeah, αλλα πιστευω οτι το αλλο support θα μας αποζιμιωσει…

Όπως και το 99 με Manowar, Mercyful Fate, Sodom, Immortal…ωραίες μέρες…:?