Καλυτερη ερμηνεια

+1 + remember tommorrow απο dickinson στο real live one.
Επισης watching over me, a question of heaven απο barlow στο alive in athens.
Αυτα για τωρα, δεν μου ερχονται αλλα…

Aν μη τι άλλο είσαι αντικειμενικός…!!!

:smiley: 8) :? 8O :stuck_out_tongue: :roll: :stuck_out_tongue:

απο αυτα που εχει plant k since i 've been loving you

μετα…

+1
Glenn Hughes - Μistreated, Coast To Coast
Phil Lynnot - Still IN LOve With You
Rory Gallagher - There’s A Light
Jimi Hendrix - Little Wing
Eric Bloom(BOC) - Astronomy
BUddy Guy - τα παντα!
Muddy Waters - ΤΑ Παντα
ΒΒ Κing - Τα παντα!

Aν μη τι άλλο είσαι αντικειμενικός…!!!

:smiley: 8) :? 8O :stuck_out_tongue: :roll: :P[/quote]

Δεν υπάρχει αντικειμενικότητα. Κανείς δεν είναι αντικειμενικός. Όλοι λέμε την υποκειμενική μας άποψη. Κάποια στιγμή ίσως επανέλθω και με άλλες ερμηνείες που μου αρέσουν πολύ :slight_smile:

α και ολα απο waits

+1!!! :D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/

Αυτη.

αυτη!

__Εγώ δεν ξέρω ρε γμτ… είμαι ανάμεσα σε τρεις!!

ΑΥΤΗΝ,

ΑΥΤΗΝ,

ή

ΑΥΤΗΝ?

__Δύσκολη επιλογή… ( :lol: <— spoiler περί της σοβαρότητας του post μου)

Klaus Meine-We’ll burn the sky kai Still loving you-live
Geoff Tate-Spreading the disease(apo Operation Live Crime)
Jon Oliva-When the crowds are gone(ghost in the ruins)

Ayta mou erxontai gia tin wra…

Πολύ δύσκολη επιλογή… Έβαλα τελικά Child In Time: απίστευτη εκτέλεση -τέτοια ουρλιαχτά!-
Αλλά… ήμουν ανάμεσα σ’αυτό, το Bohemian Rhapsody και το Since I’ve been Loving You. Γενικότερα πάντως η αλήθεια είναι ότι τον Plant δεν τον αλλάζω με τίποτα!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Το War Pigs ψηφίζω!!! Ο ντράμερ πρέπει να ποσταριστεί και στο τόπικ με τους καλύτερους ντράμερ!!!

__Χαχα, σωστός…! Κι εγώ νομίζω πως αυτήν προτιμώ (αν και η τελευταία ήταν δυνατός ανταγωνιστής και η πρώτη είχε καλό rythym section) :lol: .

__Απ’ αυτές που λέτε, όσο κι αν λατρεύω το Bohemian (ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ τραγουδιστικά με Mercury και ton drummer -που ντροπή μου, έχω φάει φλασιά προς στιγμήν και ξεχνώ το όνομά του- σε μεγάλες στιγμές φωνητικά… πρέπει να το έχω τραγουδήσει εκατοντάδες φορές -υπέροχο!), ή το Child In Time (πόσοι έφηβοι έχουν πάθει πλάκα την πρώτη φορά που τυχαίνει να το ακούσουν, μοναδικό πάθος και τσιρίδες με ουσία και μουσικότητα “απο αλλού”), αλλά και όσο και να εκτιμώ τα υπόλοιπα κομματια… θα πάω να ψηφίσω το Since I’ve Been Loving You.

__ΤΟ ΠΑΘΟΣ με το οποίο τραγουδά ο Plant (ιδίως το τελευταίο ξέσπασμα), είναι η επιτομή της ΕΡΜΗΝΙΑΣ υπο την έννοια του δωσήματος και όχι κατ’ ανάγκην της τεχνικής αρτιότητας (όχι πως εδώ πάει πίσω!) και γι’ αυτό έχει την ψήφο μου. Μοναδικός. Ταιριάζουν καλύτερα τα λόγια (σε παράφραση ίσως) του ίδιου του Page εδώ: “You can feel the energy, the cosmic power!”

__Οσο για δικές μου προτάσεις, ελέω χρόνου, θα κάνω μόνο μία: μιας και πολλοί αναφέρεται και απο μία του φανταστικού Tate, θα πω κι εγώ ένα απ’ τα ΠΟΛΥ αγαπημένα τραγούδια του Ανχολάκου μας, το Take Hold Of The Flame (Queensryche)… ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟΣ!

Υ.Γ. τώρα όμως αισθάνομαι άσχημα απέναντι στον Φρέντι Μπουλσάρα… Αντε, ας πω ένα που δεν έχει αναφερθεί “Who Wants To Live Forever” (Queen -το έχει διασκευάσει με ενδιαφέρον αλλά άνευρα δυστυχώς και η πρώην γυναίκα του Andrew Lloyd Webber, φτου, πάλι ξεχνώ ονόματα… αχ, όταν είσαι στο τρέξιμο, το μυαλό σου γίνεται κιμάς…). Και πάλι υπέροχος και πάλι ένας και μοναδικός, ακούστε το (ήταν και ένα απ’ τα μουσικά θέματα του Highlander)!!
Y.Γ. άντε πρόλαβα (χιχι) να αναφέρω και το This Heart Of Mine (Pain Of Salvation), όπου ο Daniel δίνει ρεσιτάλ, πάθους και ουσίας σε μία εξαιρετική ερμηνία για ένα τραγούδι που τραγουδά στην γυναίκα του (λυσσάξτε οι υπόλοιπες, χαχα! :lol: )

Σφακιανακης - Soldier of fortune :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I want to break free/Bohemian Rhapsody - Queen
και
Another Rainy Night - Queensryche

Shadowcaster:

__O drummer των Queen ειναι ο Taylor κι εχει τραγουδησει υπεροχα στο I’m in love with my car. Ανετα εκανε καριερα ως blues-rock τραγουδιστης.

__Το take hold of the flame στο live in tokyo το οποιο περιλαμβανεται ως bonus στη νεα εκδοση του EP τους, ειναι η καλυτερη ερμηνεια του Tate. Και η καλυτερη live που εχω ακουσει. Οποιος το ακουει μια φορα, θελει ν’ασχοληθει με το τραγουδι. Οποιος το ακουει και δευτερη, τα παραταει.

__Η γυναικα του Andrew Lloyd Webber νομιζω ειναι η Sarah Brightman.

__Xaxaxaxa! Μ’ άρεσε που μου απάντησες και με τις “παύλες” μου"! Σωστός -και για την πρώην του Lloyd και για τον Andy φυσικά! Αντε γιατί είχε κολλήσει το μυαλό μου!

__Εχω το πιο πρόσφατο remaster (to anniversary) το A night At The Opera (cd+dvd -όχι dvd-a- με δικάναλο και πολυκάναλο ήχο) και ακούγεται καλύτερα απο ποτέ ο δίσκος (βέβαια δεν έχω ακούσει την DVD-A εκδοχή, αλλά λένε ότι η καλύτερη είναι αυτή, έχει γίνει απο την αρχή εκ’ νέου επεξεργασία με τον Μέι ως βοηθό). Ο δε Taylor, είναι απολαυστικότατος στο τραγούδι που αναφέρεις! Τέτοιο ωραίο γρέζι δεν έχει σχεδόν κανένας (άσε τα υπέροχα faltseto του).

__Χμμμ, πολύ καλό αυτό για το Take Hold Of The Flame, θα το ψάξω, χίλια ευχαριστώ (κανένα video υπάρχει?). Πραγματικά υπερ-δύσκολο τραγούδι, συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιό σου… :wink:

Λοιπον, το live αυτο μπορεις να το βρεις αν κατεβασεις το EP τους. Τα τραγουδια του live ειναι τα bonus tracks. Ειχα βρει και το video και το κατεβαζα, αλλα σταματησε στο 91%. Ηταν η μερα που εμαθα ποσο ασχημα μπορω να βρισω. Αν παλι δεν μπορεις να βρεις κανενα απ’τα δυο, μπορω να στα στειλω εγω. (τα τραγουδια δηλαδη)

__To βρήκα και σπέρνει! ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΗ STUDIO ΕΚΤΕΛΕΣΗ (δεδομένου ότι είναι και live)!! Βρήκα και αυτή του Revolution, πολύ καλή, αλλά ΣΑΦΩΣ πιο κάτω φωνητικά…

__Βρήκα και στο YouTube ένα video clip του τραγουδιού, που παίζει τη μουσική απο τον δίσκο, αλλά δείχνει το live απο την Ιαπωνία που αναφέρεις!!! Οποιος θέλει να το απολαύσει, ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

__Ακόμη, βρήκα και μία εκτέλεση (live) των Dream Theater και των Queensryche του Take Hold Of The Flame! Δεν είναι τόσο καλή ποιοτική και τεχνικά (εκτός απ’ την υπέροχη δυσολία), αλλά έχει μεγάλη συναισθηματική αξία. Είναι απο το γνωστό και απίστευτο tour που είχαν κάνει μαζί Queensryche, Dream Theater & Fates Warning (απαπαπαπαπαπα!!). Οποιος ενδιαφέρεται γι’ αυτό, κάνει ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

__Αυτές είναι ερμηνίες… ΕΝJOY!! 8)

Αυτη του Revolution Calling ειναι σε αλλον δισκο, σωστα? Γιατι αν ειναι στον ιδιο, ειναι μεταγενεστερος και η εκτελεση του Take hold ειναι σαφως χειροτερη απο εκεινη που λεω.

Στην εκτελεση του τραγουδιου μαζι με τους Theater τα δυσκολα μερη τραγουδαει ο La Brie. Οταν το ειχα πρωτοδει εβαλα τα γελια. Ελεος ε. :stuck_out_tongue: Αναμεσα στους δυο, αυτον διαλεξαν?