Φωτογραφίες

Δεν θεωρώ ότι έχεις κάτι προσωπικό με οποιονδήποτε, ούτε ότι έπρεπε να είσαι ενημερωμένος για το ποιος είναι ο Γρυπάρης και ο Κυριαζής. Χαίρομαι που παρακολουθείς το twitter, το οποίο κατά την άποψή μου ήταν το κυρίαρχο ενημερωτικό μέσο μέχρι πριν από μερικά χρόνια. Καθώς όμως το twitter έγινε εργαλείο προπαγάνδας, σε μία εποχή που η πληροφορία ταξιδεύει με απίστευτη ταχύτητα, το φιλτράρισμ είναι το πιο σημαντικό στοιχείο στην καθημερινή μας ενημέρωση. Ο Μάνος ακριβώς απο πάνω εξήγησε επακριβώς το πρόβλημα όλων όσων αντιδράσαμε: όσα ποστάρεις είναι out of context.

Και θα είμαι ξανά απόλυτα ειλικρινής. Δεν τρέφω κάποια συμπάθεια στον Κυριαζή, ούτε έχω καμία διάθεση να ψάξω τη δουλειά του ή τα tweets του. Αλλά μόλις είδα το αρχικό σου ποστ (και την υπογραφή) έσπευσα να μάθω περί τίνος πρόκειται. Μετά ήρθε ο Loupin με περισσότερη πληροφορία. Μετά από αυτό, η συνέχιση παράθεσης screenshot out of context είναι πραγματικά άστοχη. Τουλάχιστον.

5 Likes

Verba volant, scripta manent

Απλώς έβλεπα συνεχώς από χτες το πρωί να παίζει παντού στα σόσιαλ το συγκεκριμένο σκίτσο (όπως ακριβώς το περιέγραψε και ο spiritcrush) και το πόσταρα μετά κι εδώ εντελώς αυθόρμητα. Αυτό, δεν έχω κάποια άλλη εξήγηση. Μεταξύ μας είμαστε. Απλά επειδή το σκίτσο ήταν ακραίο το έβαλα σε spoiler.

Μετά ήρθε ο Lupin και άρχισα να καταλαβαίνω τι έχει γίνει. Μέχρι τότε έβλεπα συνεχώς μπροστά μου ένα σκίτσο και όλοι να το κράζουν ή να λένε το μακρύ τους και το κοντό τους κι εγώ να μην έχω ιδέα τι λένε όλοι αυτοί.

Τώρα για το twitter, ναι το βλέπω κι εγώ ότι τα τελευταία χρόνια έχει γίνει εργαλείο προπαγάνδας. Βλέπεις λογαριασμούς όπως ο μπεκρής από την Κατερίνη ή ο άλλος ο παρκαδόρος Σωτηρόπουλος που κάνουν 24/7 προπαγάνδα υπέρ της ΝΔ. Για να μην βάλω και την εθνική παρθένα Άννα Μαρία Λογοθέτη και άλλα καραδεξιά accounts. Εδώ η Ομάδα Ηλίθιας μετά το youtube, είναι και στο τουίτερ πλέον.

2 Likes

Καμία αντίρρηση. Θα πρότεινα, διότι μόνο αυτό μπορώ να κάνω, να είμαστε όλοι λίγο πιο προσεκτικοί σε κάθε είδους πληροφορία μπορεί να είναι ευαίσθητη (και δεν εννοώ απαραίτητα σεξουαλικού περιεχομένου, εκατοντάδες ειδήσεις κάθε μέρα περνούν από non paper, κομματικά γραφεία, λογοκρισία κλπ). Είναι δύσκολες εποχές για τα πάντα.

5 Likes

10 Likes

14 Likes

Τώρα μάλιστα…

they’re a bunch of fucking amateurs

2 Likes

Οταν σου προτεινουν να συνεργαστεις με το Σακη απο την Ελλαδα, αλλα καταλαβαινεις λαθος Σακη

PS: πλησιαζει η μερα

6 Likes

4 Likes

4 Likes

5 Likes

Απ’ τα δεξιά μπαίνουν τα πιτσιρίκια, εκεί πάει χαμένο

3 Likes

Δεν βρίσκω τίποτα αστείο στην ηλιθιότητα μερικών βανδάλων…

4 Likes

Η πιο σπάνια αφίσα, πλέον.

5 Likes

Λαγονησάκι, αφού φύγανε όλοι, περιμένω να ανοίξουν το δρόμο να δω αν έχει καεί το πατρικό μου :handshake: :handshake:

6 Likes

Καλή δύναμη, Νικ.

8 Likes

Εύχομαι όλα να πάνε καλά!

5 Likes

Υπομονη μαν. Ολα καλα να πανε.

4 Likes

Καλη δυναμη Νικολα, ολα καλα να πανε.

5 Likes