Καλύτερες ατάκες που έχετε ακούσει ή πει!

Μιλαμε μ’ενα φιλο για γκομενες…

Μπαινει ενας αλλος στη συζητηση και οταν παω να μιλησω, επειδη με ξερει καλα (:p), λεει: Ρωμανε, μην πεις καμια μ@λ@κια για γκομενα, στην εχω στημενη στη γωνια (και καλα οτι δεν εχω).

Και του κανω εγω: Γιατι ρε μ@λ@κα βρηκες γκομενα? :lol: :lol:

δεν ακουγεται τοσο αστειο αλλα ηταν :stuck_out_tongue:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Aυτο ηταν επος.

+1000000 Από τις καλυτερες ατάκες που έχουν γραφτεί…:lol3: :lol3: :lol3:

Ημουν σε ενα μαγαζι με ενα φιλο, και η πωλητρια μας λεει: “Περιμεντε μια στιγμη για να βγει η αποδειξη”. Και ο φιλος μου κρατωντας με τα δαχτυλα του το γραφειο, μου λεει: “Γραφειοκρατεια”:lol: :lol: :lol:

Και οποιος καταλαβε, καταλαβε…

Στην μπυραρια με παρέα (και μετά απο κάμποσες μπύρες) μου κάνει ένα παιδί “ποπο εσύ τόσο καιρό χωρίς γκόμενα θα το έχεις λοιώσει εεεΕ?Ε? Αλλά πως και το δεξίσου χέρι δει ειναι ποιο “γυμνασμένο” από το αριστερό ??”

Οπότε πέρνω ένα εντελόσ σοβαρό ύφος και του κάνω : " Είμαι αμφιδέξιος να γιατί …" 8) 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Lepon ataka tou tranou ston 10 xrono aderfo mou.
Mikros:-Mpampa, exw skwliwsh?
Mpampas:-Einai ligo kyrth h spondylikh sou sthlh borei na einai apo tin sxolikh tsanta
-kai ti na kanw
-na, na akoubas tin plath sou isia ston toixo kai na exeis to swma sou katw apo tin koilia brosta, na proeksexei, san na theleis na “tin” akoubiseis se kapoia gomena sto sxoleio sou…

Peritto na to pw oti eliwsa kai oti mana mou arxise na ton fwnazei, “ti vlakeis einai aytes pou to les to paidi” ktl. ktl…

Λεπον, σημερα το πρωι μοιραζα εξω απο ενα δημοτικο κατι φυλλαδια…

Διπλα μου ηταν μια γιαγια η οποια ειχε φερει το πιτσιρικι στο σχολειο… Εκει που τα παιδια καθοντουσαν στο προαυλιο, λεγαν απο τα μεγαφωνα τους καθηγητες που θα εχει καθε τμημα… Και επειτα απο το ονομα ενος καθηγητα, ακουω τη γιαγια διπλα μου να λεει “Ναι ρε γαμωτο”.

:lol:

:metal: NAI ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!! ΝΑΙ!!!

Σκηνικο στην Τάξη:
Είναι μια καθηγητρια που έχει μανία να σημειώνει σε ένα μπλοκάκι ποιοι δεν έχουν κάνει ασκήσεις.
Πάει που λέτε πάνω απο ένα παιδι:

  • Γιώργο έχεις κάνει ασκήσεις;
  • Ε…
  • Λοιπόν;
    (Πάει ακριβως απο πάνω του και σκυβει με το μπλοκάκι ετσι που έμοιαζε με σερβιτόρο)
  • Μια σαλάτα, μια πατάτες και μια μπριζόλα καλοψημένη!!!

:lol: :lol: :lol: #-o

Φαντάζομαι τη σκηνή αυτή με τους καθηγητές που είχα εγώ και λιώνω στο γέλιο λέμε!!! :lol2:

Τηλεφωνική συνομιλία με φίλο μου σε διακοπές:
-Για πες, πως περνάτε; Έχει ζέστη;
-Εδώ ή γενικώς;

  • --------- :expressionless:

Σε μια βάφτιση που είχα πάει,το παιδάκι που ήτανε κάπου 5,όταν πήγανε να το βάλουνε στη κολυμπίθρα,αρχίζει και φωνάζει:
‘Όχι γαμώτο όχι’.:lol: Μετά άρχιζε να βρίζει το παπά,και να κάνει σαματά.Όταν τελικά ο παπάς έπεισε το παιδάκι να μπεί,τότε αυτό το σηκώνει το χέρι,και του λέει ‘κόλα το!’:lol:

Εντάξει,είχα ξεραθεί κάτω απ’ τα γέλια.Τρομερό σκηνικό.:smiley:

τι λεσ ρε φιδη!!!με ρεγουλα οι μα----λα----κιες!!!

:lol: :lol: :lol: #-o

:lol: :lol: :lol: #-o

Eιμαι στο youtube και πετυχενω το βιντεακι με τον τυπα απο την ολυμπιαδα που τον χτυπαει αυτοκινητο και σηκωνεται και αρχιζει τις παναγιες.Οι ελληναρες εχουν αρχισει και γραφουν σχολια απο κατω και ερχεται ενας ξενος (λογικα) και γραφει:

TALK ENGLISH PLEASE!!!

και ο δικος μας:

Ok…
Screw you :slight_smile:

:lol: :lol:

αυτο μου το ειπε ενας γνωστος που το ειδε γραμμενο με σπρει εξω απο μια πανακριβη κ τεραστια εκκλησια

"ΔΟΞΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΘΕΟ! "
:bow2:

Οχι ακριβως ατακα…

Στην ταξη μας βαλανε φετος ανεμιστηρα και ολοι πετανε πραγματα πανω του και αυτα εκσφενδονιζονται :stuck_out_tongue:

Πεταει λοιπον ενα παιδι ενα μπουκαλι, αυτο εκσφενδονιζεται και παει στο φως (απ’αυτα τα μεγαλα και μακρουλα ομως) το οποιο σπαει και πεφτει πανω στο κεφαλι ενος παιδιου που ειναι γενικα στον κοσμο του, το οποιο μετα αρχιζε να τριβει απαλα το κεφαλι του :stuck_out_tongue:

Μπαινει μετα η καθηγητρια στην ταξη και ρωταει ποιος το σπασε αυτο, και λεει “απαπα…δεν λετε που δεν επεσε και στο κεφαλι κανενος…!”

Πω ρε τι μου θυμισες… Το ιδιο ειχα κανει κι εγω ρε, αλλα με κουτακια κοκα-κολας…

Επισης ειχα πεταξει με ενα αλλο παιδι ενα φιλο μας πανω σε ενα τζαμι, με αποτελεσμα και οι 3 μας να γινουμε ενα με αυτο…:lol: :lol: #-o

Τι γλιτωσαμε με μερικα κοψιματα στα χειλη και τα χερια…

Ακυρο το τελευταιο, αλλα μια και ο βεντερ μας θυμισε τα παιδικα μας χρονια, επρεπε να κανω μια συντομη αναδρομη…

Εμείς τον ανεμιστήρα τον είχαμε λυγίσει και πάνω κολλάγαμε γόπες από τσιγάρα με τσίχλες.Σαν πορτατίφ με κρόσια είχε γίνει:D