Παραλία, γυαλί, φραπές και ΤΡΑΓΟΣ

Λοιπόν, ένα ακόμα black metal thread το οποίο έλειπε απο το φόρουμ. Εδώ πέρα, λέμε για μπάντες και δίσκους, black metal που αντί να τους ακούμε στο καταχείμωνο και να μας παγώνει το αίμα, τους προτιμάμε για καλοκαίρι. Στην παραλία, στην βεράντα, στις καλοκαιρινές βόλτες στη φύση, την ώρα που ο κόσμος καίγεται στους 40 βαθμούς και τα τζιτζίκια (μια ακόμα black metal ορχήστρα) οργιάζουν στο background. Μερικά τρανταχτά παραδείγματα είναι μπάντες, όπως Leviathan, Wolves In the Throne Room, Darkthrone, Thorns κτλ.

Για πάμε \μ/

Α ρε και χάρηκα όπως είδα τον μισό τίτλο ότι ήταν και για τους κοινούς ανθρώπους. Κρίμας.

Τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία :stuck_out_tongue:

Νομίζω πώς υπάρχει thread για καλοκαιρινούς δίσκους. Βέβαια εδώ είναι τελείως διαφορετική η φάση :stuck_out_tongue:

Λοιπόν το καλοκαίρι θέλει Long Island κοκτέηλ, αιώρα, λίγα ντραγκς (όποιος θέλει), αυτό :

…και παραλία.

Παραλια θελει μονο λαικο μπλακ μεταλ. Μαρντουκ και στα καπακια ποταρες στον Καρρα, ή και Λευτερη Μικαλη για πιο αντεργκραου τυπους.

Εμένα θα με συγχωρέσεις norda αλλά απ’αυτούς προτιμώ περισσότερο το πρώτο τους.

Οντόπι έχω μείνει ακόμα στους δροσερούς Stagnant Waters αλλά θα προτείνω και τους πατρινούς Fullmoon Bongzai κυρίως λόγο του φρέσκου πειραματικού ήχου τους:


Και εγώ το πρώτο προτιμώ.
Γενικά οι Παζούζου είναι ότι πρέπει για καλοκαιράκι.

Ρε [B]BLUT AUS NORD[/B] λέμε, τ’ ακούει ο Πωλ Όακενφολντ και σκάει απ’ τη ζήλεια του:

Και φυσικά [B]CAINA[/B], εννοούνται αυτά:

original ~~> http://www.youtube.com/watch?v=b2vglohhAfQ

remake ~~> http://www.youtube.com/watch?v=apKn42M658k

Ελα της [U]γενιας[/U] σου ειναι αυτα. ;p Αν και ψηνω και κασκαδιαν μπλακμεταλ για βραδινες ποταρες στην αμμουδια με ομπρελιτσες και μπιτια για αφτερ. Αυτο το νεο Σαντακα θα φορεθει πολυ το καλοκαιρι.

[SPOILER][/SPOILER]
:’)

Πω ψήθηκα για κάνα σέκοντ σκιν τώρα.
Βασικά πρέπει να κάνουμε ένα summer second skin στην παραλιακή.

Μύκονος.

Αν και γενικα δεν ειμαι του χωρου οι alcest & οι agalloch ειναι μπαντες παραλιας. Επίσης περισυ στο καμπινγκ της αμοργου κατι σαπια πρωινα επαιζε καφριλες που δεν αναγνωριζα. (και στη συνεχεια nightwish και μετα μπιτακια)

Τρου δατ. Κι ως εκ τούτου, στηρίζω. 8)

Aλλά για τους κουλτουριάρηδες του μπλακμεταλ έχουμε μπέρμπον στην παραλία και [B]αυτό[/B]

Αρκετα καλη επιλογη ^

το κλειδώνει νομίζω

Μην βιάζεσαι.

[I]The Mayhems - Surfin’ Moon[/I]

πω ναι! γάμησαν και τα 4 αυτά

εδιτ
οπ υπάρχουν και αλλα

[U]The Mayhems[/U]

Μιας και όλοι γνωρίζουμε τα εν λόγω κομμάτια. Και τα υπόλοιπα παρόμοια. Μύρισε αμμουδιά!