Παραλία, γυαλί, φραπές και ΤΡΑΓΟΣ

…απλά τα πράγματα…παραλία, Venom, Metal Hammer (παλιά τεύχη,κυρίως):):!:

Τα είχα ξεχάσει αυτά :’) Συγκίνηση

Το γαμήσατε και ψόφισε ή νομίζω; Τέσπα εδώ θα πρόσθετα και το καινούργιο Aborym που άκουσα σήμερα και χάρηκα, και σας κάνει βρώμικο έρωτα είτε πάτε στη παραλία είτε μείνετε στη πόλη. :naughty:

Το προηγουμενο ηταν ωραιο, αν και εχω να το ακουσω απ οταν βγηκε. Το καλοκαιρι ειναι οτι πρεπει εποχη για ινταστριαλομπλακ, μου θυμησες και οτι δεν εχω ακουσει ακομα νεο Blacklodge.

De Mysteriis Dom Surfanas, έλιωσα! :lol::lol:

Το προηγούμενο παίζει να το άκουσα μόνο μία φορά, ούτε τίτλους δεν είχαν βάλει. Αυτό το βρίσκω καλύτερο και πιο ενδιαφέρον, και με περισσότερη ποικιλία. Το τελευταίο Blacklodge δυστυχώς το βαρέθηκα γρήγορα, αν κι αρχικά είχα ενθουσιαστεί και το περίμενα πως και πως. Μη ξεχνάμε και τους Anaal Nathrakh, το Vanitas μ’άρεσε πολύ!

Ουτε το Anaal Nathrakh εχω ακουσει, γινεται της πουτανας, που να προλαβεις. Γενικα σ αυτους δε μ αρεσει που εχουν γυαλισει πολυ τον ηχο τους, το τελευταιο που ακουσα και μου αρεσε πολυ ηταν το Hell Is Empty, αν και διφορουμενος δισκος για το κοινο τους.

Βοιντερ εσύ το γάμησες και ψόφησε με το που πόσταρες το καινούργιο Aborym με τις ιεροσυλίες Hallowed Be Thy Name και Comfortably Numb μέσα.

Δε τα είχε το stream που άκουσα. Μιλούσα για τα 10 κανονικά τραγούδια του άλμπουμ, όχι τα bonus του διπλού.

Επειδή βαριέμαι να τα ξαναγράφω, με κάνω quote από το bm thread.

Για του λόγου το αληθές, θυμάμαι πολύ καθαρά εκείνη τη χρονιά που είχε κυκλοφορήσει το “How the world came to an end”, λιαζόμουν στη Μύκονο (τρου στόρυ), το κυματάκι μου χάιδευε τα πόδια, και σκεφτόμουν πως αν έμπαινε [I]αυτό[/I] σφήνα στις lounge-ιές του beach bar όχι μόνο δεν θα εκπλήσσονταν τα πλήθη αλλά θα γούσταραν κιόλας.

Το ποστ το έκανα το πρωί. Από τότε συνέβησαν τα εξής:

  1. Φρέσκαρα λίγο [B]SOLEFALD[/B] και επιμένω και υπογραμμίζω, μιλάμε για ανάλαφρες καλοκαιρινές ομορφιές εδω πέρα, όχι για παραλία και ηλιοθεραπεία, αλλά για trekking, camping, natural high, ένα με τη φύση.
    Προτείνω ανεπιφύλακτα και πρώτον απ’όλα Neonism
    [I]Speed increased to scaffold[/I]
    Όσο για τα άλλα δύο, στο κόνσεπτ που είχα στο νου μου ταιριάζει πιο πολύ το “Black For Death”
    [I]Necrodyssey[/I]

  2. Ο Hope μου “έκλεψε” τους [B]Forest of Stars[/B] ως το (δεύτερο) κατ’εξοχήν συγκρότημα για μεσημεριανή σιέστα. Ντάξει, δεν το έκλεψε, συνταυτιστήκαμε το λες. Πατάς play, συμβαίνει ένας συμπαντικός συντονισμός με τα τζιτζίκια και τους 40 υπό σκιάν, ωσπού χάνεις κάθε αίσθηση του χρόνου.

  3. Διοτί το πρώτο κατ’εξοχήν καλοκαιρινό συγκρότημα είναι και θα έιναι για πάντα οι [B]Darkthrone [/B]των A blaze/ Under a funeral moon/ Transilvanian hunger

Aπό εκεί και πέρα, διακρίνεται ένα “υπο-θέμα” στο θρεντ: μπίτια και bm, ή αλλιώς τί θα βάζατε σε club. Ωραίοι οι [B]ABORYM[/B]. Βάζω στο παιχνίδι [B]KOVENANT[/B] (oι οποίοι στα αυτιά μου είναι απαράδεκτοι - έχω ανεχτεί το Animatronic ως “πείραμα”, αλλά τώρα εδώ είμαστε ταγμένοι σε ένα σκοπό, οπότε περνάνε).

Aπό την άλλη, ΣΩΣΤΗ και ΠΡΟΣΤΥΧΗ μουσική για ΚΛΑΜΠ, με ουσίες, οινοπνεύματα και χοροπηδηχτό μέχρι λιποθυμίας, ταιριαστή με τα πιο σύγχρονα decks της υφηλίου, ε, μόνο[I]μία[/I]…

και οι Sonichaos Aeon έχουν κάτι τέτοια θυμάμαι, πρέπει να τα βρω

Κακογουστη.

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα μόλις είδα το Aborym. BlackMetal -ομπιτα.

Καλοκαιρινό black metal θα πρότεινα και [B]Samael - Passage[/B].

Αν και εγώ παίζει να άκουγα το Solar Soul. Κρυφή απόλαυση ο δίσκος. 8)

ABORYM και τελευταίο BLACKLODGE είναι χείριστα σκουπίδια.

Για “Passage” θα συμφωνήσω όμως.

Σου αρεσουν οι Blacklodge ή εισαι μονο του πρωτου;

Εγώ πέρυσι στο κάμπινγκ πάντως, το άκουγα πολύ το κάτωθι κομμάτι…

[B][I][U]Κλικ![/U][/I][/B]

Εντάξει, τα πιο πριν μπλακλοτζ κάπως παλεύονταν, το τελευταίο είναι από τα πιο βαρετά, ανούσια, ανέμπνευστα πράματα που είχα την ατυχία ν’ ακούσω.

Έλεναμόκα, όλα τα κορίτσια ακούνε αλσέστ, από σένα περίμενα να κάνεις τη διαφορά τίνι τρόπω :!:

[SPOILER]το οτι σχεδόν απολύτως φυσικά μου ήρθε να γράψω, ναι ολα τα κορίτσια ακούμε αλκεστ, μάλλον πρέπει να με ανησυχεί…[/SPOILER]

[SPOILER]καταραμένε μαρινακη. μας έκοψες τη βαρβατίλα[/SPOILER]

Χμου, δηλαδη εμενα παιζει και να μου φανει καλυτερο. Κοιτα, το πρωτο τους το θεωρω με διαφορα το καλυτερο, απο εκει και περα τα δυο επομενα χρειαστηκε χρονος να ανεβουν στην εκτιμηση μου.

βλακείες. και στα χωράφια της β, φοράδες υπάρχουν προς ίππευση

Κρίμσον άστα τώρα αυτά και πιάσε ΑΥΤΟ ΕΔΩ και ξαναθυμήσου το όταν το αυγουστιάτικο φεγγάρι στέκει γεμάτο στον νυχτερινο ουρανό :!: