Αποποινικοποίηση χασις. Υπερ ή κατά;

+2

Το ιδιο πραγμα ειναι εξαλλου…

To άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?

:lol: :stuck_out_tongue:

Βασικα, χειροτερο ειναι το τσιγαρο αλλα ας μην ανοιγουμε παλι αυτη την κουβεντα…

ε ας το απαγορευσουμε τοτε

+3
Να ησυχασουμε πια…

Ναι αλλα αν πω και υπερ της ποινικοποιησης του αλκοολ θα με κραξετε…

ναι, γιατί ο κόκκορας κρασάτος είναι ένα από τα καλύτερα φαγητά έβα

Ασε τις εξυπναδες εσυ…

Food for thought:

Αν αποποινικοποιηθεί το χασίς, η Ελλάδα θα γίνει κέντρο εμπορίου του και όλα τα καλά παιδάκια του υπόλοιπου κόσμου θα μας έρθουν εδώ πάντως. Η απόφαση δεν είναι ανεξάρτητη του τι γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο δηλαδή…

Τσιγάρο να απαγορεύεται να γίνεται σε δημόσιους χώρους για να μη γινόμαστε παθητικοί καπνιστές. Αυτό είναι κάτι που επιτέλους θα έπρεπε να είχαμε κάνει εδώ και χρόνια. Τα υπόλοιπα δε με αφορούν. Δε βλέπω το λόγο να τα απαγορεύσουμε

Γιατι απλα δε ξεκινας το τσιγαρο?

Μήπως ακούς λάθος μουσική τελικά?
:lol:

Φυσικα! Κρα Κρισπ…Το αλκοολ ανηκει σε ολους…

που λεφτά για τέτοια πράγματα…:frowning:

ΤΡΑΚΑ:!:

Εγώ δεν είμαι τσίπης ρε… Ή έχω ή δεν έχω. Τέλος 8)

Κι ομως το αλκοολ και το τσιγαρο δεν ειναι κι αυτες επιβλαβεις ουσιες? Να τις απαγορεψουμε κι αυτες οπως και το χασις (το οποιο, επιμενω, ειναι λιγοτερο επιβλαβες)…

Νταξ.Αν καπνιζα τοσους μπαφους οσα τσιγαρα καπνιζω τωρα θα μου ειχαν καει ολα τα εγγεφαλικα κυτταρα εδω και 4 χρονια.

και η κόλλα είναι εθιστική και ζημιογόνος… Το ίδιο και το φαγητό όπως και η μη βρώση που προκαλεί νευρική ανορεξία. Και η νευρική ανορεξία είναι εθιστική και προκαλεί προβλήματα υγίας.

Δε μπαίνουν σε ζυγαριά αυτά τα πράγματα. Κρίνεις και με βάση τις συνθήκες που υπάρχουν γύρω τους…

Για το αλκοολ διαφωνω, νταξει, ειναι επιβλαβης οταν ξεπερνας το μετρο…

Σαφως! Μονο που ο μπαφος δεν ειναι εθιστικη ουσια. Το κανεις καθαρα και μονο απο επιλογη. Αντιθετα απο το τσιγαρο…

Προφανως και δεν ειμαι υπερ της ποινικοποιησης του τσιγαρου και του αλκοολ! Απλα ειναι υποκρισια ολο αυτο που γινεται. Γιατι οσο αθλιο ειναι να βλεπεις εναν με καμμενο κεφαλι απο τους μπαφους αλλο τοσο ειναι να βλεπεις εναν μεθυσμενο. Για να μην πω ποσο αθλιο ειναι να βλεπεις τον πνευμονα ενος καπνιστη…

Ειδικα για το χασις, δεν υπαρχει κανενας λογος ποινικοποιησης της χρησης του…