Πιστευετε στο Θεο ή οχι?

Γάμησε τα! Εδώ δεν βρίσκεις Μιλκο που να μην είναι ληγμένο σε περίπτερο! #-o

Γενικά το Πάσχα είναι η χειρότερη μου γιορτή, από τη νηστεία μέχρι τα δημοτικά και τα αρνιά και προσπαθώ κάθε χρόνο να βρίσκομαι εκτός της χώρας!

:papas::bow2::lol3:

Για πες ρε Damnation, αυτή η αρχαία ελληνική θρησκεία έτσι από μόνη της “έπεσε”; Οι κάποιοι φανατισμένοι την έθεσαν ουσιαστικά εκτός νόμου καταστρέφοντας μηνμεία και έργα τέχνης που είχαν επιζήσει αιώνες, καταργώντας τους Ολυμπιακούς αγώνες κλπ.

Κατεβείτε στο κέντρο ρε τεμπελχανάδες!Όλα τα σουβλατζίδικα ανοιχτά είναι…:stuck_out_tongue:

Αυτό που λες μιουλ…Ότι έγιναν αυτά έγιναν και ειδικά επί Θεοδοσίου με τα γνωστά διατάγματα.Γιατί η άνοδος και οι πτώσεις θρησκειών έχουν πολύ αίμα και πολύ κράτος είναι τεράστιο θέμα.2 από αυτά είναι ότι η πίστη είναι κάτι πολύ προσωπικό άρα και πολύ ευαίσθητο και δεύτερον ότι οι μεγάλες θρησκείες συνοδεύονται απο μεγάλα ανοίγματα στις λαικές μάζες.Εννοείται οτι μετά παίζει ψυχολογία των μαζών,δημαγωγία κτλπ κτλπ.Γιαυτό σε αυτά τα θέματα χρειάζεται προσοχή από ολους μας.

Όχι ρε Mule.Το Πάσχα είναι η καλύτερη γιορτή,μόνο στα χωριά προφανώς,και ειδικά τα αρνιά κτλ είναι απίστευτη φάση.

Το μόνο σπαστικό είναι ότι έρχονται κάτι αναλφάβητα ζώα Αθηναίοι με τα τζιπ κτλ και κάθονται και κοιτάνε σαν χάνοι ενώ κάποιες φορές σε κοιτάζουν και με ένα βλέμμα γεμάτο “λύπη” και “μεγαλοψυχία” συνάμα,για τον κακομοίρη “χορικό” που κάθεται και σουβλίζει το αρνί!:lol::lol:
Ψόφο γενικά σε αυτούς.

Κατά τα άλλα,εδώ χάσαμε μάθημα επειδή πέθανε ο Χριστόδουλος,τι να λέμε τώρα

Εγώ αυτόν που σουβλίζει τον σέβομαι, θέλει τέχνη και έχω φίλους (Αθηναίους) που την κατέχουν καλά. Το αρνί δεν γουστάρω, είναι το χειρότερο και λιπαρότερο κρέας! Μόνο στην Κρήτη μου αρέσει κάπως όπως το φτιάχνουν “αντικρυστό”.

Ε εντάξει,μιλάμε για το έθιμο περισσότερο,άλλωστε ούτε και εγώ τρώω αρνί(εκτός από την Κυριακή του Πάσχα που με τζατζίκια κτλ γίνεται μάχη8))

Το κοκορετσάκι το τρώμε?

Για αυτό και το κάνεις λεμονάτο με πατάτες στην γάστρα, να λιώσει το λίπος και να το ρουφήξουν οι πατάτες \m/

Όχι άλλο [B]κάρβουνο[/B].

φιλε μισω το αρνι θανασιμα αλλα σουβλιζω κατσικακι κ ειναι απλως ανεπαναληπτο! ειδικα να το κοβεις με την χατζαρα που εχουμε πανω στη σουβλα ειναι σκετη ηδονη. χιλιαδες φορες πιο νοστιμο απο το αρνι που βρωμαει…

This topic is now about amnoerifia.

Stalker mode: Γράφεις σε όλα τα φλέγοντα θέματα, αλλά πότε δεν εκφέρεις άποψη σχετική.

Αμα βάλω καμιά αγγελία θα σε νοικιάσω για bumps.

Εχω απαντησει παλιοτερα ρε στουι, δεν εισαι σωστος stalker.

Μιλάμε για ποιοτικές σουβλακερί… όχι θάνατο!

Να έχουμε υγεία (και λεφτά) μέχρι τότε, και θα ανοίξει ειδικό θέμα για τη μεγάλη βδομάδα.

ασε τις διπλωματικες παπαροαπαντησεις και διαλεξε.η ελληνας θα δηλωνεις η εβραιος.απλα ειναι τα πραγματα. Αλλο ελληνισμος αλλο χριστιανισμος.

Μπορεί να είναι… "ΚΙΝΕΖΟΘΙΒΕΤΙΑΝΟΕΒΡΑΙΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΣ ΜΙΣΕΛΛΗΝ ΘΕΟΣΟΦΙΣΤΗΣ ΜΑΣΩΝΟΣ ΜΟΓΓΟΛΟΣ ΤΟΥΡΚΑΛΒΑΝΟΣ " κλπ

(βλ. www.eee.gr :roll: )

Για αυτούς που ρώτησαν νωρίτερα, ναι ανταποκρίνεται. Δεν κάνουμε κουβέντα, αυτο θα ήταν γελοίο, αλλά κάποιες φορές οταν θέλω να πάρω μια σημαντική απόφαση ακούω ένα ‘να το κάνεις’, ή ‘σκέψου το καλύτερα’. Πριν δυο χρόνια που έδινα πανελλαδικές νομίζω τον ένιωθα όσο ποτέ γιατί ήταν μια δύσκολη περίοδος για μένα.

Πάντως θα ήθελα η κοπέλα που θα βρω να είναι εντονα θρησκευόμενη για να χτίσουμε μια αξιοπρεπής ζωή πίστης και λατρείας.

ον τοπικ είμαστε, για τον αμνό του Θεού λέγαμε.

και σωστών ελληνικών!

Mόλις αυτό έμπαινα να γράψω!:lol:

Μην ασχολείσαι με αρνιά ρε συ,χτύπα κατσίκι που τα σπάει. Σαν τρόπος ψησίματος επίσης τα σπάει ο “Αργεντίνικος” που βάζουν τη σούβλα σχεδόν κάθετα και βάζουν κάτι άλλα μπαχάρια και ΓΑΜΕΙ.

Κατα τ άλλα η εξάπλωση της Χριστιανικής λαίλαπας άρχισε νωρίτερα απ τον (Μέγα…λολ) Θεοδόσιο,ήδη απ τον ειδωλολάτρη-γενικότερο killer αυτοκράτορα (Μεγα…ΛΟΛ ξανά) Κωνσταντίνο που έβλεπε και οράματα σαν άλλος Χορταρέας ένα πράγμα.Έγινε ένα διαλειμματάκι εκεί με τον Ιουλιανό,αλλά τον θεώρησαν παραβάτη τον καημένο…

Όλοι οι λαοί τείνουν να εξωραϊζουν περιόδους της ιστορίας τους. Οι Τούρκοι π.χ. βρήκαν τον “πατέρα” τους στο πρόσωπο του Κεμάλ και έχουν περίεργα υπαρξιακά κάθε φορά που οι ξένοι τους θυμίζουν πως έχει στην πλάτη του τουλάχιστον 3 γενοκτονίες/εθνοκαθάρσεις. Αλλά για αυτούς είναι και λογικό σε ένα βαθμό γιατί δεν έχουν και για τι άλλο να περηφανευτούν, πρέπει να δημιουργήσουν τους εθνικούς τους μύθους. Εμείς ρε γαμώτο με κάτι χιλιετίες ιστορίας, πολιτισμού, επιστημονικής πρωτοπορίας, να καθόμαστε να δοξάζουμε τον μεσαίωνα μας που ήταν το βυζάντιο; [-X

Σχετικά με τον Ιουλιανό: Έχω μία κακή παράδοση μία-δύο κλήσεις τον χρόνο να τις παίρνω οδηγώντας! Στο έντυπο της κλήσης που σου δίνει ο τροχονόμος, εκεί που πρέπει να υπογράψει ο οδηγός γράφει “Ο ΠΑΡΑΒΑΤΗΣ”. Αρκετές φορές έχω διασκεδάσει την τσαντίλα μου για την κλήση γράφοντας με τρόπο που παραπέμπει σε υπογραφή αλλά δεν είναι η υπογραφή μου “Ιουλιανός” :lol::lol:
Η πλάκα είναι πως κανένας τροχονόμος δεν το έχει πάρει είδηση, ενώ έχει δίπλα και την κανονική μου υπογραφή στο δίπλωμα! :lol: