Πιστευετε στο Θεο ή οχι?

Ακριβώς έτσι! Δεν είναι προβληματικός ο χριστιανισμός ως κοσμοθεωρία, αλλά η ίδια η ανθρώπινη φύση που χαρακτηρίζεται από ανεξάντλητη βλακεία και διαστροφή.

Συμφωνω με τον kyrosol.

Σωστότατο!

Ακριβώς έτσι! Δεν είναι προβληματικός ο χριστιανισμός ως κοσμοθεωρία, αλλά η ίδια η ανθρώπινη φύση που χαρακτηρίζεται από ανεξάντλητη βλακεία και διαστροφή.[/quote]
+1

‘‘Ο θεσμός της θρησκείας υπάρχει μόνο για να διατηρεί την ανθρωπότητα σε τάξη και να κάνει τους ανθρώπους να διεκδικούν την εύνοια του Θεού με την αρετή τους. Οτιδήποτε σε μια θρησκεία δεν εκπληρώνει αυτό το στόχο πρέπει να θεωρείται ξένο ή επικίνδυνο’’.

Ισως να με κοροιδεψετε με αυτο που θα γραψω αλλα:

Θελω να δω την αντιδραση των εκκλησιων και ολων των υπολοιπων θρησκειων οταν θα ερθει εκεινη η μεγαλη μερα που οι κυβερνησεις των χωρων θα παραδεχτουν την υπαρξη εξωγηινης ζωης (ειτε με μορφη βακτηριων και μικροοργανισμων ειτε σε εξελιγμενα τεχνολογικα οντα)

όλα είναι στο σχέδιο του Θεού που εμείς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε…για αυτό σκας? :lol: :lol:

Και η Αφρικη στο σχεδιο του θεου ειναι ή ειναι εκτος σχεδιου? :wink:

Και η Αφρικη στο σχεδιο του θεου ειναι ή ειναι εκτος σχεδιου? :wink:[/quote]

Αυτοί είναι εκτός σχεδίου πόλεως… δεν μετράνε! :lol: :lol: :lol:

κολλάτε σε κάτι λεπτομέρειες μωρέ… 8)

tolkki συμφωνω! Και κατι ακομα. Παλια δεν ξερν τι προκαλει τα φυσικσ φαινομενα και ελεγαν ο θεος της βροχης, του ηλιου, κ.τ.λ. Οταν θα ξεκαθαρισουν κ την υπαρξη του κοσμου να δουμε τι θα πει η θρησκεια…

οντως ετσι ειναι!
καποτε λεγανε οτι τους κεραυνους τους ριχνει ο Διας!
ολα εχουν μια εξηγηση… :wink:

τι τεχνολογικές εξελίξεις και αηδίες ρεεε!
τους κεραυνούς εγώ τους ρίχνω όταν έχω τα νευρα μου!
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

η οταν τρως φασολια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

η οταν τρως φασολια… :stuck_out_tongue: :P[/quote]

:-s :-s :-s :-s :-s

[size=2]( τώρα την πάτησες…)[/size]

:lol: :lol:

η οταν τρως φασολια… :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Εχμμμ να σου θυμισω οτι επικρατει ο μυθος οτι οι γυναικες δεν κλανουν :lol:

Ναι. Απλώς ναι!

η οταν τρως φασολια… :stuck_out_tongue: :P[/quote]
δεν τρωω κοινο φαγητό του λαουτζίκου… και μην ξεχνάς, άλλος είναι ο κλανιάρης χίππης που κυλλίεται στα λιβάδια… αντε να βρείς καμμια αξύριστη τώρα… κι άσε εμάς τους πολιτισμένους να μιλήσουμε…okej?

εγω ξερω ποιος ειμαι.
προσοχη απο τον πολυ πολιτισμο μην παθετε τπτ… :wink:

Ποιοι πατε κατηχητικο εδω περα? Ψηνεστε για μητινγκ την αλλη κυριακη εξω απ’τον Αϊ Γιωργη?