9η Τεχνη!

Ωρέ παίδες κομιξάδες, ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω σε ελληνικό κομιξάδικο τα Promethea vol4,5 του alan moore ;

Αν δε θες να κάνεις παραγγελία από κάποιο σάιτ του εξωτερικού, τότε σου μένει μόνο η παραγγελία από κάποιο μαγαζί του εσωτερικού =Ρ

Δοκίμασε εδώ: cosmicrealms.gr

εντιτ, αυτό έχει καλές τιμές αλλά είναι στη Θεσσαλονίκη, αν θες για Αθήνα σίγουρα θα βρεις κάποιο να σ’το παραγγείλει σε λογική τιμή, αλλά εγώ δεν ξέρω ποιο :frowning:

Δες και στα public, μου φαίνεται ότι το είχα δει πριν χρόνια.

Είναι εξαντλημένα λέει

Είχα τσεκάρει σε public,σολάρις,πολιτεία τον τελευταίο καιρό αλλά τζίφος. Την ίδια ακριβώς κίνηση ειχα κάνει και πριν 2 χρόνια αλλά ούτε τότε έπαιζαν. Πρέπει να βγάλω μια κάρτα μου φαίνεται. thx πάντως :slight_smile:

Το τσιμπησα προχτες απο public, πολυ δυνατο μεχρι στγμης, διαβαζω το πολυ 2 chapters την ημερα για να μου κρατησει… φοβερο σχεδιο, φοβερες ατακες, φοβερο “καστ”…

πρεπει να παραγγειλω κ το killing joke αλλα ολο το ξεχναω

new issue…
[B][COLOR=#800000][SIZE=5]ALREADY OUT THERE!![/SIZE]![/COLOR][/B] 8)

Ξέρει κανείς κανένα site (είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό) που μπορώ να παραγγείλω issues από comics? Στα περισσότερα που έψαξα αυτά που ήθελα τα είχαν σε τόμους.

Μετά πολύ καιρό απουσίας, επανέρχομαι ανακοινώνοντας την έλευση του…#9 τεύχους της limited edition περιοδικής έκδοσης του μοναδικού εν Έλλαδι horror-comics-anthology “ΡΙΓΗ” (σ_τα πρότυπα των αμερικανικών CREEPY, EERIE, TALES FROM THE CRYPT,κτλ.)_ .
Αναζητήστε τα εξαιρετικά τεύχη στα επιλεγμένα κομιξάδικα ή κατευθείαν από:

https://comicon-shop.gr/product-category/οι-εκδόσεις-μας

Μολις τελειωσα το knightquest (2ος τομος της knightfall τριλογιας) και παρα το μεγεθος δε με κουρασε καθολου αλλα ουτε με ξενισε ο jean-paul σαν μπατμαν, ισα ισα που βρηκα πολυ ενδιαφερουσα την προσεγγιση του στο ρολο του σκοτεινου ιπποτη. Σιγουρα ο πρωτος τομος εχει πολυ περισσοτερο ενδιαφερον αφου δειχνει και την ιστορια του bane αλλα η συνεχεια ηταν αρκετα καλη.
Ξεκιναω αμεσα τον τριτο κ τελευταιο τομο που εξιστορει την επιστροφη του μπρους, παιρνει τις χαμηλοτερες κριτικες της ιστοριας αλλα κατι φορες αυτο δε λεει τιποτα. Να κλεισω αυτη την επικη ιστορια των 1800 σελιδων περιπου και να βαλω σε σειρα το no mans land για αργοτερα

Εριχνα μια ματια στα κομικ μου κ θυμηθηκα αυτο το μικρο αριστουργημα. To Requiem Vampire Knight. Γραμμενο απο τους Pat Mills k Olivier Ledroit k σχεδιασμενο απο τον Ledroit αποκλειστικα.

Η ιστορια εχει να κανει με εναν Ναζι στρατιωτη ο οποιος καταδικαζεται στην κολαση. Η κολαση ειναι ενα φανταστικο μερος αντιστροφο της γης μας, γεματο φοβερες fiction ιδεες. Το σχεδιο ειναι εξωγηινο. Απιστευτα λεπτομερες κ μεγαλοπρεπες, βουτηγμενο στην ακολασια, κ στο σκοτεινο επος. Διαβολικο. Αντιστοιχης φυσεως ειναι κ το στορυ. Καποια τευχη εχουν μεταφραστει κ στα Ελληνικα.

51r9BTA9rJL

4 Likes

Μεγαλη καφριλα το Requiem: Vampire Knight. Μου λειπει ο τελευταιος τομος, σε καποια φαση θελω να δω πως κλεινει.

Δεν παιρνει καθολου στα σοβαρα τον εαυτο του, αλλα ειναι πολυ διασκεδαστικο/καυστικο και με πολυ εντυπωσιακο σχεδιο. Ωραιο setting και στοιχεια κοσμου γενικως, στο μυαλο μου ειναι καπως σαν Adventure Time στο υπερβιαιο και καφρικο :stuck_out_tongue:

1 Like

Αν σας αρέσει αυτό το σχέδιο, σας προτείνω να αναζητήσετε το A Bit of Madness
image

Αυτό το αυτοτελές τομάκι αναπτύσσει μία ιστορία στα πρότυπα του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών, δηλαδή μεσαιωνική μαγεία, φυλές, σκηνικά και γενικότερη γκόθικ αισθητική, και έχει εξαιρετικό σχέδιο, το οποίο θα διαπιστώσετε:
image
image



2 Likes

Επίσης, σήμερα να ευχηθούμε χρόνια πολλά στον άρχοντα του Ντισνεϋκού κόμικ, Keno Don Hugo Rosa, που κλείνει αισίως τα 70!

3 Likes

https://www.cbr.com/disney-bans-don-rosa-uncle-scrooge-mcduck-stories/?fbclid=IwAR1W2b4ojKH5H5vtarMx00ZI1gAY8JsprYE9AYJVnJ6SJDUGm91RxvW8vZU

:roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes: :roll_eyes:

Αφού θέλουν να τα έχουν όλα τόσο τακτοποιημένα, μήπως να αρχίσουν να τον πληρώνουν κιόλας για τη δουλειά που έχει κάνει υπέρ τους; Όχι ε;

Ξεφτίλες…