Καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών

Τώρα που το ξαναβλέπω μπορεί να κάνω και λάθος, έτσι μου φάνηκε πριν 3 μέρες που είδα τη σελίδα.

Τεσπα για μένα δεν υπάρχει κορυφαίος όλων των εποχών γιατί δεν μπορούμε να συγκρίνουμε παίχτες που έχουν παίξει μπάλα σε διαφορετικές εποχές. Υπάρχει κορυφαίος στην εποχή του.

Δηλαδή ο Πελέ ήταν ο κορυφαίος στη δεκαετία του '60, ο Μαραντόνα ο κορυφαίος στη δεκαετία του '80, ο Μέσι ο κορυφαίος στη δεκαετία του 2010.

Και μια φωτογραφία με έντεκα γίδες

Ξαναλέω, εντωμεταξύ ο Ιμπρα στα 37 έλυσε το συμβόλαιο του με τη Utd και πήγε στο LA, δηλαδή είναι σχεδόν στα ίδια στη νοοτροπία, με τη διαφορά ότι πιο πριν, μεταξύ 31-34 ο ένας έλεγε είμαι ο Θεός στην Παρί κι ο άλλος έβαζε 50 γκολ για 3 σερί Τσου Λου

Ας υπηρχε βαρ…

Για τον Ιμπραημοβιτς αυτο που λενε “μεγαλος με τους μικρους και μικρος με τους μεγαλους” εχει βαση.

Συμφωνώ, η ιστορία θα γραφόταν αλλιώς σε αρκετούς τελικούς

Οι τελικοι μια χαρα ειναι σε γενικες γραμμες, τα αισχη γινονται πιο πριν. Επισης, ισως και να εισαι ο μονος ανθρωπος που υποστηριζει οτι το '19 δεν ηταν πεναλτυ :joy:

Δεν ήταν πέναλτι ό,τι και να λέτε, αλλά υπήρχε var τότε τώρα που το σκέφτομαι, γιατί με τη City στους 8 ακύρωσε το γκολ του Aguero για offside.

Όπως και να’χει οι χαιδεμενες ομάδες παίρνουν σφυρίγματα, ποιος μπορεί να ξεχάσει τη μέγιστη αδικία του Λουις Γκαρσία, που δε θα είχε γίνει ποτέ.

Για τη Ρεάλ, έχουν περάσει πολλά χρόνια, εγώ τα μόνα που θυμάμαι ήταν ένα ματς με την Μπαγερν στο Μπερναμπεου που είχε πέσει σφαγή και με τη Γιουβεντους το πέναλτι στο 93, που παίζει να ήταν και την ίδια χρονιά. Δε μου έρχεται κάτι άλλο, πέρα από το “νορμάλ” σπρώξιμο

Ναι ρε, εντάξει.

Πράγματι αδικία, αντί για πέναλτυ και αποβολή Τσεχ στο 4’, μετρήσανε το ghost goal. Αλλά εντάξει, δε θα έλεγα ότι η Τσέλσι είναι χαϊδεμένη.

Δεν ήταν την ίδια χρονιά :grinning:. Η σφαγή με τη Μπάγερν που ο Ρονάλντο πανηγύριζε τα γκολ-οφσάϊντ που έβαζε ήταν το 2016-17. Την επόμενη χρονιά η Ρεάλ ξαναπέκλεισε τη Μπάγερν, η οποία δεν είχε Νόιερ (είχε πνίξει ο τερματοφύλακάς της ένα απίστευτο) και στον επόμενο γύρο πέρασε από πριονοκορδέλα τη Γιουβέντους, που μέχρι κι εγώ τη λυπήθηκα.

Έτσι είναι και οι φίλοι μας οι Ολυμπιακοί όταν περνάνε τα χρόνια, θυμούνται μόνο το πέναλτυ του Παπουτσέλη και τον Δούρο και πιστεύουν ότι είναι και αδικημένοι :stuck_out_tongue:

EDIT: “νορμάλ” σπρώξιμο ήταν το “πέναλτυ” που πήρε η Αργεντινή στον φετινό τελικό :stuck_out_tongue:;

Να συγκρίνουμε τι συμπαίκτες είχε ο ένας στην Παρί και ο άλλος στην Ρεάλ? Άστο καλύτερα, δεν συμφέρει ε? Και μένα να έβαζες στην Ρεάλ με Τόνι Κρος, Μοντριτς, Μπεηλ, Ράμος κτλ ΟΛΟΥΣ στο peak τους, ε ένα από τα 4 Ch. L. θα το έπαιρνα κι εγώ :sweat_smile: