Καλύτερες κυκλοφορίες του 2007!

Αν ειδες αναφερθηκα στον σιγκναλ.Πως σου περασε κατι τετοιο απο το μυαλο?

αστειο ειναι να συνεχιζεις να ακους νεους δισκους συγκροτηματων που δεν σ’αρεσουν.
και οταν ανακαλυπτεις για ακομα μια φορα οτι δεν σαρεσουν να τα ονομαζεις σαβουρα!!

αληθεια ακους κατι σχετικο με το στυλ των primordial?

το οτι δηλωνει μουσικος και καθεται και λεει αυτα δε σου λεει κατι?
Εκτος αν δεν ειναι…

Ποσώς με αφορά τι θεωρείς αστείο και τι όχι ε.Προσωπικά ακούω οτιδήποτe τυχαίνει να πέσει στα χέρια μου.
Από εκεί και πέρα δεν μπορούν να μου αρέσουν και όλα τι να κάνω και σε καμία περίπτωση δεν λαμβάνω υπόψη τη γνώμη των πολλών ώστε να πείσω τον εαυτό μου απαραίτητα να μου αρέσει κάτι.

Επίσης θα ήθελα πολύ να μου πεις τι βλέπεις εσύ στους Primordial ή μάλλον τι ακούς που εγώ δεν το ακούω και είναι τοσο καλή μπάντα.Βαρετά τραγούδια αστεία φωνητικά κουλαμάρα άνευ προηγουμένου wannabe Bath-ορισμοί μακριά δεν θα πάρω.

αγαπητέ Denander αυτά τα έχεις αγοράσει ή τα έχεις κατεβάσει?

Ε ναι θα έπρεπε να μου αρέσει η κάθε αντιγραφή Bathory ή το κάθε γοτθο-ατμοσφαιρικό group για να έχω την εγκριση σου στο τι θα πω ε?

Άσε μας ρε φίλε στο ξαναείπα και πιο πάνω κοίτα την πάρτη σου και κόψε τις προσβολές.

Δε σε προσεβαλλα πουθενα μικρο μου γαργαντουα.Απλα αν ησουν μουσικος οπως δηλωνεις θα εβλεπες απο διαφορετικη οπτικη γωνια καποια πραγματα.Εκτος βεβαια αν εισαι μουσικος που παιζει με τον Χ"γιαννη οποτε παω πασο και βλεπω τα ρεστα σου

Από την διαφορετική οπτική γωνία που θέλεις εσύ μικρό μου καταϊφάκι?Ναι είμαι μουσικός εσύ τι είσαι?Δικηγόρος?:lol: :lol:

Δεν ήξερα ότι για να είμαι κάτι πρέπει να ικανοποιούμε το γούστο σου.

Άντε καλημέρες αρκετά.

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Πέτσα…[/SIZE][/FONT]

Σου ξαναειπα οτι το νεο Primordial δεν το εχω ακουσει για να εκφερω αποψη αρα το να ικανοποιησεις το γουστο μου ειναι ακυρο.
Εχεις καμια συγγενεια με τον Whitecross?
Καλημερα και σε εσενα.Αρχισε να ξημερωνει στην Αλασκα!!!

Καλά περνάτε εσείς όσο λείπω ε?
Denander εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το εννοώ όμως αυτό ε. Άμα ήξερες πόσες δισκογραφίες ολόκληρες θεωρώ σαβούρα θα πάθαινες πλάκα μιλάμε. Που να αρχίσω και που να τελειώσω, Manowar, Scorpions, Helloween, άσε τελειωμό δεν έχουν.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ενοχλήθηκες τόσο από την κριτική για τους Crescent Shield. Μόνο απ΄την περιγραφή άνετα τους εντάσεις στην κατηγορία σαβούρα. Άσε που η κριτική δεν ήταν αποκαρδιωτική και λίγα έγραφε.
Πάντως έχουν ένα δίκιο τα παιδιά. Όλες οι “σαβούρες” σου στη λίστα προέρχονται απ τον ακραίο χώρο. Είσαι σίγουρος ότι (πρόλαβες) και άκουσες τους δίσκους αυτούς? Οι χειρότερος απ αυτούς είναι χίλιες φορές καλύτερος από όλα τα φετινά αγαπημένα σου μαζί.
Πραγματικά ανυπομονώ να ανταλλάξουμε απόψεις επί του θέματος.

[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]Ξεπέτσιασμα…[/SIZE][/FONT]
[FONT=“Arial Narrow”][SIZE=“2”]

Το λένε όλοι άλλωστε…

:spam:

χαχαχαχαχα

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

χαχαχαχαχα

Εδω ο τυπος εχει στις σαβουρες το Down και το Ulver πλακα κανουμε τωρα?

  1. Hanoi Rocks - Street Poetry (Demolition)
  2. WASP - Dominator (Demolition)
  3. Poodles - Sweet Trade (AFM)
  4. Stormzone - caught in the act (Escape)
  5. Allen Lande - The Revenge (Frontiers)
  6. The Codex - Codex (Frontiers)
  7. Candlemass - King … (Nuclear Blast)
  8. Glyder - Playground for Life
  9. The Cult - Born into This (RoadRunner)
  10. Loverboy - Just getting started (Rockstar)
  11. King Diamond - Give Me Your Soul… Please (Massacre)
  12. Cornerstone-Two tales of one tomorrow (Massacre)

Απογοήτευση : H ΞΕΦΤΙΛΑ - ΠΑΝΤΟΥ -
ONLINE PIRACY
ΤΟ ΞΕΠΟΥΛΗΜΑ !!!

Μετα το σουβλακι και την κοακολα το online piracy ειναι η καλυτερη εφευρεση!

Tolkki νομίζω σου είπα να μην μου ξανααπευθύνεις το λόγο και συνεχίζεις.Για αυτό υπάρχει και το ignore άλλωστε.Έτσι online piracy…και δε με νοιαζει τι έκανες εσύ με το Primordial απλά κόψε τις εύκολες κρίσεις για την πάρτη μου.Άντε νομίζω πολύ ασχολήθηκα μαζί σου.Άντε κόψε τις προσωπικές επιθέσεις και τις ειρωνείες.

ChrisP που θα έπρεπε να μπουν κατά τη γνώμη σου τα Down και Ulver?Αφενώς γιατί το Ulver το ακούς και για άλλη μία φορά δεν καταλαβαίνεις τίποτα αφετέρου το Down είναι μία μαλακία και μισή που ακόμα και το Hellyeah το ξεπατώνει στο βαθμό που θα μπορούσαν να κριθούν τα 2 album μεταξύ τους.Φαίνεται μερικά group κάνουν τσιζ να μιλας για αυτά.Εκτός αν έχεις εσύ ένα καλό λόγο συγκεκριμένα να πεις για αυτά τα 2 album αν και δε νομίζω.

Nihilist και εγώ σε καταλαβαίνωρε φίλε…καταλαβαίνω τον πόνο σου να ακούς 100 ακραίες μπάντες να αντιγράφουν 5-6 συγκεκριμένες και να βαφτίζοντε πρωτοποριακές…ο ακραίος ήχος είναι σε τέλμα εδώ και πολλά χρόνια το ίδιο ξύσιμο στην κιθάρα,οι ίδιες αστείες πέμπτες τα ίδια βοθρέ φωνητικά είτε ακούς Incantation είτε τους πανάγνωστους τάδε.Μπάντες βαφτίζοντε τη μία μέρα γκρουπάρες και την αλλη μέρα διαλύοντε…μπορώ να σε καταλάβω πίστεψε με τι δούλεμα τρως.

Βασικά αμφιβάλλω αν εσύ έχεις ακούσει έστω τα μισά group που έβαλα στα καλύτερα μου αλλά υπάρχει και το online piracy ποτέ δεν είναι αργά.:smiley:

Εν τέλει το ότι ασχολείστε περισσότερο με τις σαβούρεςμου παρά με τα καλύτερα επιβεβαιώνει αυτό που γράφω παραπάνω στον Nihilist.Σιγά μην έχετε ακούσει νότα από αυτά κάποιοι.

Karja γαμάτες επιλογές αλλα όχι και το Street Poetry πρώτο :slight_smile:

Τέλος πάντων καλό online piracy.

Χαχαχαχαχα! Ωραίος ρε φίλε έτσι. Ο ακραίος ήχος είναι σε τέλμα. Ενώ τα όλα τα heavy/power γκρουπάκια της σειράς που ξεπατικώνουν σταθερά Maiden, Priest, Manowar είναι πρωτότυπα ξέρω γω. Ενώ κυκλοφορούν τον ίδιο προκάτ δίσκο 1672383 φορές.
Αυτό που επιβεβαιώνετε είναι η ευκολία με την οποία χαρακτηρίζεις σαβούρα ένα δίσκο. Μας κάνεις μια λίστα με 200 album που έχεις ακούσει μισή φορά το καθένα και μας την λες κιόλας που δεν ακούμε καλή μουσική.
Άλλη φορά να κάνεις ένα τέτοιο megapost στο ξεκίνημα κάθε χρονιάς να ξέρουμε με ποιους δίσκους να πρέπει να ασχοληθούμε για να μην χάνουμε το χρόνο μας με σαβούρες.

ΆΛλωστε ησουν μπροσά όταν άκουσα…μισή φορα τον κάθε δίσκο όπως λες ε?και ξέρεις…γατόνι…μέσα στα πράγματα είσαι :lol:

Εγώ δεν είπα ότι τα heavy power group είναι πρωτότυπα αλλά εσύ μας παρουσιάζεις τα ακραία group λες και είναι οι Θεοί…και σε ξαναρωταώ να μου απαντήσεις τι διαφορά έχει το τάδε μούγκρισμα των Incantaion ή το τάδε tapping στις πάνω χορδές των Hate Eternal ή αυτά που έκαναν οι Death κάποτε με ότι group έχει βγει εδώ και 5 χρόνια?Καμία…

όπως επίσης είναι πολύ εύκολο για τον καθένα να ξύνει 5 χορδές να ξεκουρδίζει το μπάσο τα μικρόφωνα αυτά που έκαναν πριν 25 χρόνια οι Bathory και οι Celtic Frost και να το παίζει κάφρος ή ο κάθε clown τύπου Ulver να πετάει 2-3 χαζοπιανάκια της σειράς και να θεωρείται πρωτοποριακός.Για έλα αγαπητέ Nihilist και παίξε τα θέματα των heavy/power group της σειράς όπως μας λες με καθαρό ήχο να δούε για πότε ξεγυμνώνεσαι.

Άκου εκεί τον κάθε αντογραφέα των Cannibal Corpse και άσε τους άσχετους να ακούμε heavy/power της σειράς.Οκ παλικάρι?

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω με ποια κριτήρια η φετινή μετριότητα των Porcupine Tree συμπεριλαμβάνεται στα καλύτερα album καθώς το album όπως και το προηγούενο είναι μετριότατο και κάθε σύγκριση με το In Absentia για παράδειγμα είναι καταδικαστική.