Οι καλύτεροι δίσκοι του 2014!

Ναι, το καθιερωμένο θρέντι ημών των καμένων, μιας και σε λίγες μέρες κλείνουμε το ένα τρίτο της χρονιάς. Εδώ θα γράφομε τα αγαπημένα μας, καθώς επίσης και θα κάνουμε απντέητ στα αγαπημένα μας, θα δηλώνουμε ευθαρσώς κωλοτούμπες κ.ο.κ.

Και θα κάμνω την αρχή, έχοντας ακούσει ως συνήθως κάμποσα, ξεχωρίζω:

Τελειότητες:
Need-Orvam: A Song For Home (progressive metal)
The Soulbreaker Company-Graceless (χμμμμ art rock)

Γαμώ τα άλμπουν:

Eagulls-Eagulls I[/I]
Gazpacho-Demon (progressive rock)
Hail Spirit Noir-Oi Magoi (avant-garde metal)
Motorpsycho-Behind The Sun (psychedelic/progressive rock)
Revival Hymns-Pauhu (post-rock/indie rock)
Temples-Sun Structures (indie rock/psychedelic rock)
Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-la-la Band-Fuck Off Get Free We Pour Light On Everything (post-rock/indie rock)

Hail Spirit Noir - Oi Magoi
Lethe - When Dreams Become Nightmares
Aenaon - Extance

εκτός μέταλ:
Diary of Dreams - Elegies in Darkness
Little Big - With Russia From Love
ScHoolboy Q - Oxymoron

Η πρώτη θέση είναι των Gazpacho από τώρα με ότι πιο κοντινό έχουν βγάλει σε ήχο και σε χρώματα με το Tick Tock.

Μέχρι στιγμής Revival Hymns και καινούριο Radar Men From the Moon.

αυτό και [B]Incura[/B](ναι. θα σας τα κάνω τσουρέκια) .

Δεν ειμαι διατεθειμμενος να ανεχτω σελιδα αυτου το θρεντ χωρις τη λεξη [B]ESTRANGED[/B] :!:

[SPOILER]Και ψοφο σε οποιον μετα απο αυτο το ποστ, αναφερει τις λεξεις “Guns” και “Roses”. :p[/SPOILER]

έτσι ρε διάλοε…η μεγαλύτερη post punk μπάντα της εποχής μας και να μην μπει σε λίστα? Ποτε…

ΣΟΒΑΡΗ υποψηφιοτητα,ακόμη και αν περιέχει 6 απο τα κομματια του προμο του '10.
Οπως και να’χει (αν και δεν γνωριζω κατα ποσο θα συνεχισουν σε αυτα τα μονοπατια) μπορεί να βγει κατι πραγματικα μοναδικό (περισσότερο απ’όσο ΗΔΗ ειναι!).

Ίσως το μετανιώσω, αλλά δε μπορούμε να πούμε αποτυχίες τα νέα Behemoth και Triptykon.
Επίσης για κάποιο λόγο μου μείνε το Murmur και το Omnerod - Ivory Dune που άκουγα τελευταία.

Dead Congregation, τι κερδίζω;

Οσοι εμπιστευονται το γουστο (:wink: μου να τσεκαρουν τα φετινα Manchester Orchestra και Menzingers

Incura, Eνας Σρι Λανκαν/Σουηδος, Michael Paynter αν και οι 3 δισκοι περιεχουν κομματια που δεν ηταν καινουρια για μενα παραμενουν ως δουλειες τοπ για μενα φετο

ACT, Winger απο κοντα και σημερα εχω καινουρια προσθηκη κατι παλιοπαιδια απο την Οκλαχομα ιιιιχαααα, θενκς Κρις, περι τεστοστερονης ο λογος, πλιτς…

Τα σπάνε τα πιτσιρίκια. Δεν είναι και κανας τυχαίος ο Monte Conner στις επιλογές του.

Ουτε και ο μεγιστος Μαρλετ ειναι κανενας τυχαιος, τι παραγωγαρα εστρωσε παλι

I get along with the devil…three minute bliss, πες του παλιακου κανω εγω το παρτυ και ειναι καλεσμενος, ιιχαααα, θελω τελευταια σεζον σαμκρο να περιεχει ασμα χαχα

In case you missed it: http://www.rocking.gr/interviews/Sunenteuksi-Anti-Mortem-Nevada-Romo/19976/

Και για Marlette και για την κομματάρα λέμε.

[B]Trophy Scars - Holy Vacants[/B]

Μόνο για αισθηματίες.

Το sputnikmusic αποθεώνει όπως ήταν αναμενόμενο.

^^ εδώ και 2 ώρες, αποθεώνει και ο βαγγέλας(εγώ δηλαδή).

είναι κονσεπτ λέει ο δίσκος που έχει βασιστεί σε ένα 35σελιδο . το γαμάτο είναι οτι αυτό το διάβασα αφού ο δίσκος μου είχε πετάξει εικόνες στο μυαλό χωρίς να ξέρω. βερι ναις.
εντυπωσιακό είναι επίσης, οτι μπλέκει κάμποσα πράγματα μεταξύ τους αλλά ο δίσκος πάει νεράκι απο την αρχή μεχρι το τέλος. 10ρακι με αστερίσκο για την διάρκεια που θα κρατήσει στον χρόνο(και επειδή ειμαι ακόμη στην 3η ακρόαση).

*και βιντεοκλιπακι

Eίναι όντως πολύ ωραίο το αποπάνω, μαζί με Timber Timbre θα είναι τα αγαπουλίστικα για φέτος όπως φαίνεται.

Δυναμίτης το Trophy Scars. Να φανταστώ είναι τόσο καλά και τα υπόλοιπα τους ;