Οι καλύτεροι δίσκοι του 2014!

βρήκα.κατέβασα.
μαρεσε.
δεν ξέρω γιατί.
αυτά.
καλό μεσημέρι

4 από αυτά που ξεχωρίζω:




[B]Carpenter Brut EP 1&2.[/B] Καλο χασιμο και προσπαθησε στο Escape from Midwich Valley να μην πεθανεις. Ηθελα να γραψω ενα σεντονακι εξηγωντας γιατι ειναι το καλυτερο ηλεκτρονικο κομματι της χιλιετιας αλλα δε βαριεσαι, οποιος το ακουει καταλαβαινει.
5:20 και τα μυαλα στο διαστημα.

edit: εξαιρετικες προτασεις και απο voider (αλλα οι brut εχουν ξεχωριστη θεση στην καρδια μου :stuck_out_tongue: )

thank you! ξεκιναω το ψαξιμο :hippy:

Προσθέτω Commune και Leytmotif Luzifer γιατί οι Abigor το κρατάν αληθινό σαν λαμπάδα το πάσχα.

Εκτός μέταλ ξεχώρισα το καινούργιο των Underachievers, λίγο του Riff Raff και των Swollen Members.

Goat - Commune
Audrey Fall - Mitau
Mars Red Sky - Stranded in Arcadia
Revival Hymns - Pauhu
Blues Pills - s/t
Monolord - Empress Rising
Fu Manchu - Gigantoid

Θα πάρει περισσότερες ακροάσεις το νέο Abramis Brama, ε και το Νοέμβριο θα δούμε αν θα υπάρχει ακόμα κόσμος (και φόρουμ).

ιρλανδικές σημαίες?

Release show στο Δουβλίνο 28/11 και η ζωή εδώ τελειώνει

Αυτά τα δυο έχουν ξεχωρίσει πολύ για μένα: Woven Hand - Refractory Obdurate & Mastodon - Once More ’ Round The Sun

Bongripper - Miserable
Fu Manchu - Gigantoid
Crowbar - Symmetry in Black
μεχρι τωρα.

Το Yob δεν το ακουσα ακομα, αλλα κρινοντας απο το λαηβ που παιξανε τα 3 απο τα 4 καινουρια κομματια,κατι μου λεει οτι θα μπει ευκολα και αυτο εδω.

Και το Νοεμβριο εχουμε διπλα πανηγυρια,εκτος απο Primordial, και νεο Old Man Gloom.

Θεωρώ πως το Ensamhetens Andar των Σουηδών STILLA είναι από τις δυνατότερες black metal κυκλοφορίες για φέτος. Τρομερές συνθέσεις και πολύ καλοδουλεμένες μπασογραμμές! Έχει πολύ ψητό ο δίσκος και τον προτείνω χωρίς δεύτερη σκέψη.

Να πω τη γνωμη μου πανω στο θεμα επειδη το ειχα λιωσει καποια περιοδο και να πω οτι τα καλυτερα κομματια απο το ειδος αυτο imo ειναι:

Και μετα ακουμε power glove με παθος. Επισης Kin1ght εχουν 1-2 ωραια κομματια (το Reboot το ενα που θυμαμαι)

[B]Jozef van Wissem / SQURL - Only Lovers Left Alive (2014)[/B]

Την ταινία ακόμα δεν την έχω δει αλλά το σάουντρακ είναι από τα πιο αδιανόητα όμορφα πράγματα που έχω ακούσει φέτος. Ψυχεδελικοί νόιζ φολκ πειραματισμοί με μίνιμαλ διάθεση. Αριστούργημα.

Το ακούτε ολόκληρο: https://www.youtube.com/watch?v=UdAjo0_EQkk

είπαμε 3-4 εδω πόσο δισκαρα ειναι το incura, και φαντάζομαι μερικοί γέλασαν.
για δείτε (και ακούστε τη φωνή!!!) απο αυτό το cover, να γελάσουμε και εμείς λίγο :slight_smile:

…απ’την ταινία είχα εντυπωσιαστεί…το άκουσα πριν τρεις εβδομάδες περίπου, και όντως είναι απ’τα καλύτερα της χρονιάς…παίζει για αγορά:):!:

Ήρθε και βιάζει με το ψύχος και τη μελαγχολία του τις τελευταίες μέρες του Αυγούστου.

Μπαντάρα, δισκάρα (από ότι φαίνεται), εξωφυλλάρα!

Ακούστε το ντε!

ace frehley- space invader

δισκαρα

Ανατριχιαστικα πραγματα συμβαινουν εδω μεσα…

Judas Priest-redeemer of souls
Vader- tibi et igni
Autopsy-tourniquets,hacksaws and chainsaws

Αν και δεν έχω ακούσει νότα από προηγούμενες δουλειές τους, προσυπογράφω…

Σε βουτάει πολύ πολύ βαθιά στα ενδότερα…