Σκανδιναβοι οι ποζεραδες του σημερα

Επειδη εχω καιρο να ακουσω τους αοροποζεραδες μας και ανησυχω ανοιξα αυτο το τοπικ για να σκασουν μυτη.
Λοιπον ειναι γνωστο οτι στις αγαπημενες μας σκανδιναυικες χωρες ενα καρο συγκροτηματα συντηρει το μουσικο ειδος και μπαντες οπως Negative , Poodles , Wig Wam , Brother Firetribe , Carmen Gray και τελωσπαντων υπαρχει πολυ πραμα σε αυτες τις χωρες και στο χωρο του αορ . Πιστευω εχουν φρεσκαρει λιγο τα πραγματα και δινουν μια εναλλακτικη προταση σε αυτους που τους αρεσει να ακουνε τα παραδοσιακα γκρουπ και μονο…

H Σκανδιναβία (περισσότερο η Σουηδία και η Φιλανδία) είναι μουσικός παράδεισος.
Έχεις την αίσθηση ότι κάτω από κάθε πέτρα, πίσω από κάθε πόρτα, παντού υπάρχει μια ωραία μπάντα που δεν έχεις ανακαλύψει ακόμα.

Ακόμα και στο κατά κάποιο τρόπο ποζεράδικο hard rock έχουν ίσως την καλύτερη σκηνή. Νομίζω πως η υπερβολή που χρειάζεται αυτό το ιδίωμα ήρθε (αν και άκομψα) με την αυτοκτονία του τραγουδιάρη των Crash Diet.

Μακάρι να μπορούσα να ανέβω Backyard Babies. Αν και θα προτιμούσα να τους δω στη Σουηδία με τις Σουηδέζες να λικνίζονται κατάλληλα…8)

Aσε στη Bιεννη πριν κανα δυο μηνες που ειχα δει τους Negative η αναλογια ηταν αντρες 5% γυναικες 105:p Αυτα τα ονοματα μαζευουν πολυ fresh meat (yammie).

Kserei kaneis pote paizoun oi Backyard Babies?

Τις Crucified Barbara να έβλεπα μόνο και μου αρκούσε…8)

Aγρια γουστα , με τρελα!!

18 - Μαρτίου BACKYARD BABIES [SWE] + Personality Crisis Ξυλουργείο - Salonica

Ypothetw oti tha perasoun kai apo Athina?

Αθηνα θα περασουν σιγουρα αλλα δε θυμαμαι ημερομηνια, λογικα θα ειναι μια περα πριν ή μετα απο Θεσ., πιθανοτατα στο Underworld. To rocking δε θα επρεπε να εχει ενημερωσει τη σελιδα με τις συναυλιες?

17 Μαρτίου Αθήνα και 18 Θεσσαλονίκη.
Τα live θα προστεθούν στις Συναυλίες στο επόμενο update (σήμερα, αύριο δηλαδή).

O.K,den tha to xasoume me tipota,swsta?:wink:

Αυτο εννοειτε, ελπιζω να μην ειναι πολυ ακριβο το εισιτηριο:please:

Ναι, μία μέρα πριν στο ΑN Club.
Δες και 2-3 posts παραπάνω.

Ki egw…[-o<

το κακο ειναι οτι την ιδια μερα ειναι οι pavlov’s dog…:-k :-k

Eιναι τρελοι αυτοι οι Σουηδοι …Και τι τυπισα αλανι (:twisted: ) . Αμα γουσταρετε promo music βαρατε… Γενικα εχουν πολυ πραμα αυτοι οι Βορειοι (απο που να αρχισεις). Θα μετακομισω εκει μου φαινεται να βρω την υγεια μου …

Yeah baby …behave (Austin Powers)

Dazmaniak οι Hardcore Superstar σου αρέσουν?

Κατεστραμενε ποζερα :lol: Γενικα απο κει μερια προσπαθω να μην κοιταω πολυ γιατι εχουν ξεφυγει τελειως . Ασε που μας εχουν βαλει τα γυαλια εδω και μια δεκαετια .Σε λιγο θα αλλαξουνε σημαια… Terror 8O

Ωραια βαρανε οι sister sin, αυτοι που δεν μου αρεσαν πολυ ειναι οι strum und drang.

Ρε jerry ειδες την ηλικια των Sturm ; Ενημερωσα μονο γιατι μπορει στο μελλον να ακουστουν αφου ειναι τρελοι αυτοι οι βορειοι . Δεν ξερεις μπορει να ξανακανουν μοδα το ειδος πιο πολυ ακομα .
Αλανι η τυπισσα ετσι;