300

Symfwnw me tolkki, dazmaniak kai hoham ws pros to oti oi polemokayloi Amerikanoi theloun tetoiou eidous eypeytes tainies. Ama istorika realistiki i tainia tha sas sikonontan oi trixes kaggelo. Egw o mikros diavaza polla ekswsxolika vivlia kai idiws istorika kai h maxi twn Thermopylwn itan gegonos pou me eksitare. Eida kai prin apo merikous mines ena documentary gia aytin kai pwrothika. Kai skeftite oti oi maxes anaparistontan apo low graphic anthrwpakia!
Ston Alexandro ARNITHIKA na paw meta kai tin itta apo ta “Tr(o)ia”(h’ opws tha eprepe na tin onomasoun “Me lene Achillea kai exw 10 killa @rxidi@…”) giati mono pou tis vlepw aytes tis xazo-hollywood-ianes tainies ta pairnw poso malista an ypirksa kai egw allos enas malakas pou plirwse eisitirio gia na to dei ston kinimatografo. Kai mallon to idio tha praksw kai me tous 300. Kai to oti stirizetai se ena fantasioplikto comic enos adah kai wannabe Tolkin, den dikaiologei ayto to synothelema p@p@ri@s. Kai egw ayto akrivws anafwnisa otan eida to trailer, “pws tin eidane? lord of the rings??” Bleksame ta sovraka me tis gravates.
Swstos Led kai pragmati ayto to gegonos eixe ginei 12 xronia prin tin maxi twn Thermopylwn otan oi Perses etoimazotan gia tin prwth tous ekstrateia stin Ellada.

Βασικα το κακο με αυτες τις ταινιες ειναι οτι αμα δεις τo trailer ειναι σαν να εχεις δει την μιση.
Το καινουριο του Arnofsky θελω να δω (δεν θυμαμαι πως τη λενε)

__Μιλάς για το Fountain (ΔΕΙΤΕ το trailer!)… Κι εγώ θέλω ΠΟΛΥ να το δω… :slight_smile:

__Μαζί τους 300, είναι οι δύο ταινίες -μέχρι στιγμής- που θέλω να δω περισσότερο αυτή τη χρονιά… 8)

Εγώ εκτός απ το 300, θέλω να δω πολύ το Zodiac και το Hellrider.

Ξεκινησε η προπωληση στα καταστηματα Γερμανος

Δε χορταίνω να βλέπω το τρειλερ…
Λίγες μέρες ακόμα…

Μαλακια θα ειναι… Προσωπικα βλεποντας το trailer με παραπεμπει στον Rambo…:smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

:lol:
Δε νομιζω ότι θα ναι βλακεία…
Από σκηνοθετικής άποψης πάντως φαίνεται καταπληκτικό!

Kala mexri na erthei edw stin kriti tha exei vgei to 300 2 … :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Στα χανιά έρχεται κανονικά…Αυτήν την πέμπτη

:lol: Μαλλον θα λεγεται 600 και θα περιγραφει με ιστορικη ακριβεια αυτη τη φορα την μεγαλη μαχη που εδωσαν 600 Ελληνες με αρχηγο τον Αναξιμανδρο τον Εφεσιο στην ερημο Τατλαμακαν εναντιον των συνασπισμενων συναμεων των Βικινγκς,Περσων,Περσινων,Προπερυσινων,Γιαπωνεζων νεοναζι σαμουραι και Σελτζουκων Τουρκων το 11242 π.Χ. μετα το ηρωικο ΟΧΙ που ειπανε στον Χιτλεριο τον Τευτονιο,τον αυτοκρατορα των σημητικων φυλων του Αμαζονιου.#-o

Καποιος βλεπει πολυ Λιακοπουλο :lol:

O Λιακόπουλος λέει πιο off πράγματα

:lol:

Spartians, tonight we die in HEEEEEEELL!!!

Εννοείται ότι η ταινία θα είναι έπος.Φωτιά και τσεκούρι στους άπιστους…

We dine in hell…To αποψε θα δειπνησουμε στο Αδη που λέγαμε πριν…:wink:

Madness?! This Is Sparta!!!

THANX Turin… Εγω χτες εκατσα και ειδα την παλια ταινια… Ο Λεω ελεγε ατακες που σε στελνουν στο διαολο…

Την είδα…
Η ταινία είναι Αριστούργημα.
Κάθε της πλάνο, κάθε της σκηνή έχει νόημα και ουσία.
Υποβλητική με όλη την σημασία της λέξεως.
Κατά τη γνώμη μου αποτελεί εξαίρετη έκφραση αξιών όπως η ελευθερία, η τιμή και η αγάπη για την πατρίδα, αξίες που η σημερινή ανθρωπότητα αγνοεί και δεν επιδιώκει.
Όλοι οι ηθοποιοι ήταν άψογοι και ειδικά ο Gerard , αν και ήταν αναμενόμενη η ερμηνεία του μετά το Φάντασμα της όπερας.
Δυνατό τέλος.

Ελπίζω μόνο να μην κακοποιεί την ελληνική ιστορία.