300

Αντιθέτως την εξυψώνει.
Περιέχει κάποιες ανακρίβειες, οι οποίες όμως συγκρινόμενες με το τελικό αποτέλεσμα είναι αμελητέες.

Σε 2 ωρίτσες πάω κι εγώ … :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Δεν έχουν σημασία οι ανακρίβειες…Έτσι και αλλιώς το έργο δεν είναι ιστορικό…
Εδω δεν μπορεσα να βρω εισητήριο…

Spartians, tonight we die in HEEEEEEELL!!!

Looooooool!Μαθαμε και το τρειλερ?:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Παιδια δεν ξερω τι λετε εσεις, αλλα ειδα κατι τερατα και κατι orks (πως τα λενε) και ξενερωσα τη ζωη μου.
Καλυτερα να περιμενω 2-3 μηνες να τη δω σε dvd-ακι γιατι το κοβω να μην μου πολυαρεσει.

΅

Ακριβως… Φιλε εισαι μεσα στο μυαλο μου… Ακους εκει να δωσουμε 7.50 εωρω για να δουμε το Lord Of The Rings με πρωταγωνιστη τον Rambo…:lol: :lol: :lol: :lol:

Πρωτον,φιλη…:stuck_out_tongue: :wink:
Και δευτερον, μπραβο σου που συμφωνεις μαζι μου!8) :stuck_out_tongue:

Sorry για το λαθος μου…:):slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Και όμως, ίσως τέτοιου είδους ταινίες (αν σου αρέσουν εννοείται) να είναι αυτές που αξίζουν περισσότερο τα 5,5 ευρώ (φοιτητικό ρε παιδιά!!! Σιγά μη πάμε στα Village!!!:stuck_out_tongue: ). Μόνο σε τέτοιες ταινίες χαίρεσαι τον εξοπλισμό και τις ανέσεις της αίθουσας κινηματογράφου (δηλαδή μεγάλη οθόνη, τέλειος ήχος,κλπ).

Εγώ θυμάμαι lord of the rings, είχα πάει και τα είχα δει μέρα μεσημέρι, για να μην έχει κόσμο η αίθουσα και με ενοχλούν. Και πράγματι μπήκα τελείως μέσα στη ταινία. Αφού μετά έπαιζα πόλεμο μόνος μου!!!:smiley: :smiley:

Μόλις γύρισα… ¨Επος με μια λέξη. 10/10

Υ.Γ. Προσέξατε τον Μπόρομιρ από το LOTR που παίζει αυτόν που χάνει το μάτι του?

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

Πάρα πολύ καλό! :metal:
Δυνατό και σκληρό χωρίς να χάνει όμως σε συναίσθημα!

Το μόνο αρνητικό είναι, ίσως, η εντελώς γραμμική εξέλιξή του!

Οι ηθοποιοί, το soundtrack, οι σκηνές μάχης, όλα στην εντέλεια!

Στο σημείο που μια κατσίκα παίζει φλογέρα έριξα απίστευτο γέλιο! :lol3: :lol3:

Έπος, οπώς λέει και ο stargazer_adonis! :thumbup:

Επί του spoiler:

Δεν ήταν κατσίκα. Ήταν ένας σάτυρος (τραγόμορφος δηλαδή) που καθόταν με τα πόδια διπλωμένα, απλά δεν το πρόσεξες καλά.

Η ταινία είχε αρκετά μυθολογικά στοιχεία περασμένα μέσα στο στόρυ, αλλά με τέτοιο τρόπο ώστε να μην χαλάνε την ροή της.

Πράγματι, δεν το πρόσεξα καλά γιατί είχα ξεσκιστεί στα γέλια εκείνη τη στιγμή! :lol:
Δεν ξέρω, μου φάνηκε πολύ σουρεαλιστικό! :-k :smiley:

Η ταινία όντως αξίζει. Η αλήθεια είναι βέβαια πως δεν ενθουσιάστηκα τόσο μιας και ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα με βάση και το trailer.
Όμως: Γούσταρα πάρα πολύ με την έντονη αναφορά στον όρο “Ελλάδα” , με το ότι τονίζεται ιδιαίτερα το θάρρος των προγόνων μας και η πίστη τους στα ιδανικά. Βασικά, ούτε Έλληνας να την είχε κάνει την ταινία! (Καλά, όποιος ανθέλληνας τη δει θα λιώσει από τη ζήλια…χοχοχο)
Επίσης οι μάχες ήταν πολύ “heavy metal” :metal:

__Hθελα να την δω σήμερα αλλά βρήκα εισητήρια μόνο για την απογευματινή προβολή!! Well Done!

__Εγώ περιμένω πως θα αποκρυσταλλώσω μία άποψη όπως αυτή του Cozy (γνωρίζοντας τι θα πάω να δω και έχοντας προ πολλού διαβάσει το comic), αλλά θα το καταευχαριστηθώ! 8)

__Εχει ανέβει κι ένα ωραίο review σε ένα site που επισκέπτομαι και εμπιστεύομαι. Διαβάστε το ΕΔΩ.

Πολυ καλη…Τρελη ατμοφαιρα καλο soundtrack ωραιες χορογραφιες και χωρις ανουσιότητες…Δεν είναι τρομερο που μια ταινια που δεν παρουσιαζεται ως ιστορική να έχει λιγότερες ανακρίβιες από τις πιο πολλές ιστορικές ταινίες.Αν είμασταν λιγότερο ζώα και δεν υπήρχε αυτή η ταλαιπωρία στο cinema θα ήταν τέλεια.Περιττο να αναφέρω μια γελοια από πισω μου, που φώναζε για το πόσο απολίτιστοι είμαστε, όταν φτάσαμε στην πορτα με τράβηξε πίσω για να περάσει πρώτη!Λες και θα έχανε τα trailer!:smiley:

Καλυτερη απ οτι την περιμενα η ταινια.Το soundtrack ειναι ιδανικο,η φωτογραφια και η σκηνογραφια απλα μαγικες και γενικα περνανε πολυ ευχαριστα 2 ωριτσες.Η αισθητικη βιντεοκλιπ και η ατμοσφαιρα της ταινιας ειναι βεβαια αυτη που κανει την διαφορα.Ιστορικα τωρα δεν υποπιπτει σε τιποτα χοντραδες,απλα με τις καρτουνιστικες υπερβολες τραβαει στα ακρα αυτο που ολοι ξερουμε οτι εγινε.Ενταξει πχ το συνολακι σωβρακο-μανδυας δεν ηταν η Official ενδυμασια των Σπαρτιατων στη μαχη,αλλα δεν καταληγει σε κιτς ταινια τυπου χλαμυδα-ξιφος-ειμαι ατρωτος!:stuck_out_tongue: .Παντως απο διαφορες κριτικες που διαβασα σε καποια σαιτ,πιστευω πως μερικοι υπερβαλλουν με τα διφορουμενα μηνυματα που και καλα παει να περασει η ταινια,δηλαδη βλεπουν νομιζω το δεντρο και χανουν το δασος.

Διφορούμενα μηνύματα?..Δηλαδή?

Δηλαδη πολλοι “εγκυροι” σινεκριτικοι ειπαν λιγο πολυ οτι η ταινια περναει κρυφοφασιστικα μηνυματα και εξυμνει τα ιδεωδη της ακροδεξιας.Και εκαναν κατι κουφους παραλληλισμους με Σπαρτιατες-Ναζι,Περσες-Συμμαχους!#-o .Βεβαια εδω ο Δανικας θυμαμαι σε κριτικη του Lord of the rings εκανε λογο για φανερα μηνυματα υπεροχης της πολιτισμενης Δυσης εναντι της βαρβαρης Ανατολης και θριαμβου του Βρεταννικου πολιτισμου.Πιασ’ τ’ αυγο και κουρευτο δηλαδη…

Καλά, ο Δανίκας είναι ένας από τους 10 μεγαλύτερους Έλληνες…&^λάκες!