Κινηματογραφικό βαριέμαι

Αφού δεν κινδυνεύει το Futurama δεν μας πειράζει.

αυτο με τις ημερομηνίες που λες το σκεφτόμουν προχθές γιατί μου έσκασε μια φλασια στο μυαλό απο τον καιρό που στο σχολείο γράφαμε κάθε μέρα την ημερομηνία στον πινάκα.
το 1990 η ημερομηνία 2015 ήταν πραγματικά σενάριο επιστημονικής φαντασίας απο μόνης της(οκ. και εξαιτίας της ηλικίας.)

σε άλλα νέα, το σταρ άρχισε να λογοκρίνει το οτιδήποτε και να προκαλεί γέλιο και εκνευρισμό.
μετά το σοφτ ραμπο και το αλλαγμένο killer joe, είδαμε και φονικό όπλο που βασανισμοί δεν περνούσαν, και η πτώση απο άνθρωπο που είχε πυροβοληθεί κόπηκε. πρέζα :wacko::tomato:

*ναι αλλά στις διαφημίσεις μια ντρανσεξουαλ εξωγήινη που σε παρακαλάει να μπεις στο μπάνιο της παραμένει. όπως παραμένει νεκρό το πουλί μας μετά απο την θέαση της τσοντοδιαφημισης

…όσες φορές και να δείξει το V For Vendetta…δεν υπάρχει περίπτωση να μην το δω


…αυτό και τον Παπαφλέσσα

:):!:

David Lynch κάνει πίσω στο ριμπουτ του twin peaks. δεν τα βρήκαν στα χρήματα λέει για να δουλέψει το σενάριο σωστά(… ενω το σενάριο είναι τελειωμένο…)
αλλά δεν εχω καταλάβει. θα δώσει σενάριο, δεν θα είναι στην καρεκλά, θα είναι άλλος, άλλο σενάριο. δεν έχω βγάλει άκρη

επίσης…

[I][B]Πάσχα la vista, baby[/B][/I]

Arnold Schwarzenegger’s Guide to Blowing Sh*t Up

https://www.youtube.com/watch?v=jaGk2_frk_s

…εκρηκτικός:D :slight_smile: :!:

Τσάρλι Τσάπλιν

…δεν ξέρω…δεν τρελαίνομαι για τον τύπο:):!:

ΤΡΟΜΕΡΟ κινηματογραφικο mash up. Eχει πέσει δουλειά και βγήκε πετυχημένο.

[B]Marty McFly & Doc Brown Visit Jimmy Kimmel Live[/B]

https://www.youtube.com/watch?v=Q0VGRlEJewA&feature=share

Εντάξει και μόνο για την είσοδο που έκαναν…

great scott!!

Ξεκίνησε η screener season με Revenant, Hateful Eight και Creed. Καλή φάση αν λέει η ποιότητα.

Έλα ρε, το Creed κανά μήνα τώρα. Όσο για το heads up, ευγνωμοσύνη.

tarantino σε screener για πλακα, καλυτερο δωρο εβερ μιας και εχω ταξιδι μπροστα μου + πρεπει να δω κατι για να περασει η ωρα (και με το Τζανγκο ομολογουμενως περασα καλα)+ δεν θα το εβλεπα τσινεμα ουτως η αλλως, reverant πσηνω γτ μου φαινεται ψιλομλκια σα ταινια αλλα κολλαω γτ λενε για εντυπωσιακη φωτογραφια και φυσικο φωτισμο και αλλα ομορφα στο καλλιτεχνικο κομματι οποτε παει σινεμα μαλλον ΑΛΛΑ

μουναρες, αν, ΑΝ μια ταινια δωσει Οσκαρ στον Σλαη, μονο και μονο για τις στιγμες συγκινησης και αγνης ανοθευτης καυλας που μου προσεφερε και γαλουχησε τα νιατα μου, οφειλω να τη δω στο σινεμα, οπως αξιζει και να πω μεσα μου ‘‘Σλαη, το ξερω οτι δεν θα το καταλαβεις ποτε ουτε θα σου κανει διαφορα, αλλα παρε ενα 7ευρω μεσα απο τη καρδια μου, γιατι εισαι εσυ.-’’

ατυπος προσωπικος ΑΝΤΡΙΚΙΟΣ φορος τιμης που ολοι μας πρεπει να αποδωσουμε.-

Μου κάνει λίγο εντύπωση πάντως που το Creed έχει τόσο κοινό. Προσωπικά δεν ψήνομαι καθόλου να το δω. Hatefull Eight μόνο σινεμά ρε.

Από την άλλη σήμερα έμαθα πως το Star Wars Σέρρες θα έρθει 31 και Αν… (see what i did there? ) λόγω επιτυχίας του Παπακαλιάτη (μια αίθουσα μόνο βλέπεις). Αν βγει αυτό σε screener το κατεβάζω και το βλέπω όπως είναι.

το Creed εχει κοινο γτ ειναι για Αντρες.-

Eν πυρί φλογός, κάμνων εκδίκησιν εις τους μη παρακολουθήσας Creed και εις τους μη υπακούοντας εις το ευαγγέλιον του Κυρίου ημών Sly, οίτινες θέλουσι τιμωρηθή με όλεθρον αιώνιον από προσώπου του Κυρίου και από της δόξης της δυνάμεως Aυτού.

Απλά θέλω να γράψω ότι έχω σκάσει που το θρεντ του Star Wars γεμίζει ποστ από όσους έχουν δει την ταινία και εγώ ακόμα μετράω μια βδομάδα (τουλάχιστον) για να το δω.

Έχω πατήσει καμιά 10αρια φορές να μπω να διαβάσω τίποτα και το μετανιώνω στην στιγμή (1-2 ποστ διάβασα στην αρχή ευτυχώς χωρίς spoiler).

Από spolier μεριά διάβασα κάτι μεγάλο σε σχόλιο torent σελίδας κατά λάθος. Για τρολιά μου φάνηκε αλλά αν ισχύει μάλλον έφαγα το μεγαλύτερο spoiler ever. Θα δείξει.

Α επίσης προς Feelgood και Village, εξαιρετικά αφιερωμένο…

https://www.youtube.com/watch?v=rQYCpxWvp3Q

ουφ…

Παπακαλιάτης άνοιγμα 93.000 εισιτήρια

Star Wars άνοιγμα 137.000 εισιτήρια

Οι Έλληνες διανομείς σε άλλη μια μεγάλη στιγμή τους.=D>

(ναι ακόμα δεν έχω ξεπεράσει το γεγονός ότι όπως όλα δείχνουν θα είμαι ο τελευταίος άνθρωπος στον κόσμο που θα δει την ταινία, εγώ και οι Κινέζοι).