Ποιο ειναι το πιο σοφτ ακουσμα που γουσταρατε;

Mε αφορμη μια στιχομυθια που ειχα με τον maiden1979 θα ηθελα να ψαξετε βαθια μεσα σας και να πειτε τον πιο σοφτ καλλιτεχνη η τραγουδι που σας αρεσε πολυ και δεν το διαφημιζατε πολυ στους ροκαδες φιλους σας γιατι φοβαστε το κραξιμο;
Eδω ειναι το τοπικ να εξομολογηθειτε τεκνα μου:lol:

Οι…Soft Machine…:stuck_out_tongue:

Περα απ την πλακα,δεν εχω προβλημα να πω οτι ακουω κατι,ισως το πιο mainstream οχι κατ’αναγκη σοφτ που μ αρεσει ειναι διαφορα ποπ και ντισκο(80’ς) σε στιγμες απειρου καλλους και αλκοολ παντα.

σε στιγμες απειρου καλλους και αλκοολ παντα.

Χμ…Το καλυψες ελαφρως :papas:

Ok, είναι ψιλογνωστό στο forum, έχω φάει πολύ κράξιμο, αλλά δε μασάμε :lightsabre: :
Οι Roxette είναι ένα από τα 10 αγαπημένα μου group. :metal: (παρόλο που δεν έχουν καμία σχέση με τα υπόλοιπα 9!!)

Roxette!!! :metal:
Eτσι cozy μην μασας αγορι μου ειμαι μαζι σου. :-({|=

Χαχαχα!! That makes two of us! Έτσιιι :drunk: :wink:

Ρε να ξερεις οτι ολοι αυτοι που το παιζουν σκληροι αντρες και μεταλα ακουνε κρυφα Βarbra Streizand:lol: :lol: :lol:

εχω καποια soft ακουσματα, αλλα δεν πολυκαταλαβα τι ενοεις με τον ορο. απλα επειδη η πλειοψηφεια των πραγματων που ακουω δεν ειναι soft, μ’αρεσουν καποια γκρουπ απο alternative/mainstream μεριας, οπως οι Smashing Pumpkins, Placebo, Sonic Youth, Radiohead, Muse.

Αυτοί που το παίζουν μπορεί, αυτοί που είναι ΟΧΙ!!! :metal:

:lol3: :lol3: :lol3:

Προσπαθείς να με κάνεις ρόμπα τελικα, ε; :stuck_out_tongue:

Δεν μασάω όμως! :slight_smile:

Από εγχώρια σκηνή μου αρέσουν αρκετά κομμάτια του Κώστα Τουρνά της δεκαετίας του '70!
Επίσης, κάποια των αδερφών Κατσιμίχα των μέσων του '80, όπως και κάποια του Βασίλη Παπακωνσταντίνου της ίδιας περιόδου!
Αυτά, προφανώς είναι τα πιο soft! :-k

Από διεθνή σκηνή μπορώ να αναφέρω κάποια μεμονωμένα tracks που μου άρεσαν πολύ κατά καιρούς!

  1. Anastacia - Left outside alone
  2. Janis Joplin - Piece of my heart
  3. Joan Baez - Diamonds and rust
  4. Joe Esposito - You 're the best (Karate Kid rules!)
  5. Maggie Reilly - Everytime we touch
  6. Melissa Etheridge - Like the way I do
  7. Patti Smith Group - Because the night
  8. Robert Tepper - No easy way out (Rocky IV rules!)
  9. Steve Miller Band - Serenade
  10. Survivor - Burning heart

Ευχαριστημένος; :stuck_out_tongue:

[SIZE=“1”]P.S. Πάω να ακούσω λίγο Manowar να ξεπλύνω την ντροπή… :lol:[/SIZE]

+1
:thumbup:Ολα είναι ένα κι ένα…

Ακουω A.O.R. και 80’s disco.

Προσπαθείς να με κάνεις ρόμπα τελικα, ε;

Δεν ηταν προθεση μου , πιστεψε με:twisted: …Δεν με πιστευεις; Kαλα κανεις. Maggie :metal: Reily . Nαι με ικανοποιησες:lol:

Socrates εννοειται οτι δεν εννοουσα αυτα που ειπες . Οι radiohead π.χ εχουν πολλες φορες πολυ πιο βαρυ ηχο και σκοτεινη ατμοσφαιρα απο τον λεγομενο σκληρο ηχο… Ουτε και το ΑΟR βεβαια γιατι ειναι ροκ και αυτο. Σε περιπτωσεις βεβαια αμετανοητων μεταλαδων -ονοματα δε λεμε- επιτρεπεται και το ξεκατινιασμα τυπου ΑΟR γιατι γι αυτους ειναι. Για μενα ειναι η αγαπημενη μου μουσικη.

Immortal

:lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
καλο…

Ον τοπικ
Red Hot Chili Peppers
Mammas&Pappas

Johnny Cash

Θα πω κι εγω Cash αλλα και Beatles και Simon & Garfunkel αν και δεν νομιζω να ειναι soft σε συναισθημα ολοι αυτοι.

Η ντισκο (70’s και 80’s) σε φασεις αφθονου αλκοολ εννοειται… Αλλα δεν την γουσταρω να την ακουω και σπιτι οπως τα παραπανω.

Polla k diafora,allwste k oi rock exei se polla simeia tis wraies soft faseis8) …Twra thimamai fer eipein:

Beatles
Steely Dan
Roxu Music
Crosby,Stills,Nash and Young
 David Bowie
 Slade
Genesis(ws to Trick of Tail),E.L.P.,Yes,Camel k polla alla soft stigmiotipa tis poliagapimenis m prwimis progressive;)

opws kai pollous allous kallitexnes…Kala einai!!!

Manic Street Preachers ρεεεεε!!! :stereo:

Τραγουδαρα το Ocean’s spray.