Ποιο ειναι το πιο σοφτ ακουσμα που γουσταρατε;

Tα ευσημα για το πιο θαραλεο ποστ στον Led Zeppelin =D> . Kourou :thumbup:

Davidian και Zafrock κιτρινη καρτα γιατι δεν ξεκατινιαστηκατε . :thumbdown:
Oι Peppers το πιο σοφτ ακουσμα σου? Δεν σε πιστευει κανεις τεκνο μου ελα μην ντρεπεσαι.
:papas:

Manic Street Preachers… akoma kai ta psilo-disco kommatia tous!

εχμ, τι εννοούμε άκουσμα?

π.χ. όταν κάνουμε χαβαλέ με φίλους ακούγοντας Scissor Sisters είναι άκουσμα.

Από cd που έβαλα να ακούσω και μπορώ να πω πως μου άρεσε για το είδος του ήταν το Demon Days των Gorillaz.

Επίσης, κάποια τραγούδια από Panic!At The Disco.

Τί άλλο?

Ααααα, λοιπόν, κάν’τε το καλό και ακούστε το cd του δικού μας Chris Nemmo - Forbidden Paths. Αν μπορώ να πειργράψω τη μουσική, γιατί δεν την κατέχω, είναι μελωδική house…ή κάπως έτσι.

Στο εξωτερικό έχει αναγνωριστεί αρκετά, με αποκορύφωμα τη συμμετοχή του τραγουδιού Snowdrops στο soundtrack της γνωστής σειράς C.S.I.

Οι Beatles που ακούω πιάνονται?

Τι θα πει σοφτ? οτι δεν ειναι χαρντ ροκ και χεβυ μεταλ?

Kυριως εννοουσα ποπ η κατι τετοιο αλλα αν θες το θεωρεις κι ετσι.
Κοιτα ας πουμε το κατρακυλισμα του maiden1979 μερικα ποστ πιο πανω για να παρεις μια ιδεα:D

οι Smiths πιανονται για σοφτ?

Δε θα κάτσω να απαντήσω, γιατί θα γράφω κάτι ώρες μέχρι να τα πω όλα τα σοφτ που ακούω. Αλλά λατρεύω Christina Aguilera:p και μου άρεσε πολύ και ο τελευταίος δίσκος των Killers… Μεγάλωσα με REM -όποιος τους πει soft θα γνωρίσει την οργή μου!!!

Αν θυμηθώ κάτι πραγματικά ντροπιαστικό, θα σας ενημερώσω πάντως… (έχω πάει και έχω δει τους Aha live. Λέει τίποτα αυτό?:-s :? )

Εχω δει live τον Peter Andre…Λεει κατι αυτο???:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πάρα πολλά…:smiley: Aπό electronica,electro,pop,psychedelic trance,disco,ethnic,indie…Eνδεικτικά Τhievery corporation,Sigur ros,Astral Projection,Depeche Mode,Cure,Mike Oldfield,Dead can Dance,Simple minds,Talking heads,Blackfield,Deus,Duran Duran,Scooter,K.L.F,Nine Inch Nails,Mesh και άλλα πολλά…

Aρκετά…πχ.Βlackfield,Kaiser Chiefs,Hard-Fi,Placebo,Muse,Archive,Mesh,The Killers,κάποια από Liquido,Embrace,Snow Patrol…αν θυμηθώ κι άλλα θα επανέλθω!

Το ότι έχω ανοίξει τόπικ “Τι ακούτε από σκυλάδικα?” μετράει καθόλου?:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

τελευταια σκεφτομαι να σταματησω να ακουω rock και metal (οση ακουω τουλαχιστον) εξαιτιας της βλακειας που επικρατει σ’αυτα τα ειδη. η μουσικη που ακους δεν ειναι κατι που φτιαχνει το image σου. δηλαδη τι παει να αφησω τις ντροπες? εχω πεθυμησει τα χρονια που ημουν δημοτικο ή 1η γυμνασιου που ακουγα ο,τι γουσταρα και χωρις να σκεφτομαι καν τι ειδος ειναι. αν ειναι να ακουω metal και να μην ακουω τιποτ’αλλο επειδη ειμαι “μεταλας” (μπλιααααχ) τοτε να σταματησω να ακουω…

on topic: SHAKIRA:D

:wink:

χμ! :-k

:x :evil:

:lol: :lol3: :slight_smile: :smiley:

Ας γίνω και γω ρόμπα με τη σειρά μου.
soft ακούσματα στο σπίτι: RHCP, Zeppelin, λίγο Purple… χμμμ… αυτά.
Επίσης όταν βγαίνω έξω μ αρέσουν και μαγαζιά με 80’s disco πρόγραμμα.
Κράξτε τώρα! :stuck_out_tongue:

Yπαρχει smiley κοτα; Ωπα ρε σκληρε αντρα . Ατομα σαν κι εσενα γεμιζουν τα μαγαζια της Πεγκυς [-X
Κοκκινη καρτα αποβαλλεσαι:lol:

ωχ ατακτη υποχωρηση δεν ειδα την disco#-o

Στη disco Boom Boom (Καλλιθέα- Αττικής) έχω περάσει πολύ όμορφα βράδια!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) 8) 8)

Την εχω δει σε μια σειρα στην τηλεοραση παλιοτερα…Πολυ Σταθης Ψαλτης φαση…:lol:

Καλά σε συναυλίες έχω δει: Duran Duran (x2), Aha, Simple Minds, Depeche Mode, Violent Femmes (καλά αυτοί τα σπάσανε), Phil Collins, Kaiser Chiefs, Placebo, HIM, Sting, New Order…παίζει να μου ξεφεύγει και κάτι…
Δεν παίζομαι σε soft ακούσματα ε;
Πάντως για ακόμα πιο soft: Dead Can Dance, Blackmore’s Night, Loreena McKennitt…
Και το κορυφαίο “soft” (με βάση την κουβέντα μας-δε τους θεωρώ εγώ soft) είναι οι The Waterboys.